Plecaki trekkingowe

Trekking cieszy się coraz większą popularnością, a wtej kategorii znajdziecie najlepsze modele plecakó do tej aktywności. Pojemne, wytrzymale z nowoczesnymi technologiami, aby wędrówki były jeszcze większą przyjemnością. Do plecaka spakujesz wszystko, co potrzebne: odzież, zapasowe buty, prowiant, a także mały sprzęt – wszystko zależy od tego, jaką pojemność wybierzesz. W naszym sklepie znajdziesz plecaki trekkingowe najlepszych marek outdoorowych jak: Jack Wolfskin, Deuter, Pinguin, The North Face czy Black Diamond

na stronę
 1. Plecak Deuter AIRCONTACT 45+10 midnight navy
  Sale
  Plecak Deuter AIRCONTACT 45+10 midnight navy

  Deuter

  Cena 1 125,00 zł Od 899,99 zł
 2. Plecak turystyczny Pinguin Activent 48 blue
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Activent 48 blue

  Pinguin

  Cena 519,99 zł Od 359,99 zł
 3. Plecak Pinguin Activent 55 blue
  Sale
  Plecak Pinguin Activent 55 blue

  Pinguin

  Cena 629,99 zł Od 499,99 zł
 4. Plecak trekkingowy Pinguin Attack 45 petrol
  Sale
  Plecak trekkingowy Pinguin Attack 45 petrol

  Pinguin

  Cena 599,99 zł Od 399,99 zł
 5. Plecak narciarski Pinguin Ridge 40 petrol
  Sale
  Plecak narciarski Pinguin Ridge 40 petrol

  Pinguin

  Cena 559,99 zł Od 475,99 zł
 6. Plecak wyprawowy Pinguin Explorer 100 navy
  Sale
  Plecak wyprawowy Pinguin Explorer 100 navy

  Pinguin

  Cena 799,99 zł Od 519,99 zł
 7. Plecak trekkingowy Pinguin Explorer 75 navy
  Sale
  Plecak trekkingowy Pinguin Explorer 75 navy

  Pinguin

  Ocena:
  100%
  Cena 739,99 zł Od 589,99 zł
 8. Plecak trekkingowy Pinguin Explorer 60 navy
  Sale
  Plecak trekkingowy Pinguin Explorer 60 navy

  Pinguin

  Ocena:
  93%
  Cena 719,99 zł Od 539,99 zł
 9. Plecak górski MOUNTAINEER 42 electric blue
  Sale
  Plecak górski MOUNTAINEER 42 electric blue

  Jack Wolfskin

  Cena 1 149,00 zł Od 899,99 zł
 10. Plecak trekkingowy The North Face Banchee 50 navy blue
  Sale
  Plecak trekkingowy The North Face Banchee 50 navy blue

  The North Face

  Cena 899,00 zł Od 674,00 zł
na stronę

Jaki plecak trekkingowy wybrać?

To zależy od jego docelowego zastosowania. Przede wszystkim warto zrobić roboczą listę rzeczy do zabrania na potencjalny wyjazd i na tej podstawie określić docelowy litraż. Zwykle plecaki do 55 l to wystarczają na kilkudniowe wypady bez dużej ilości sprzętu, powyżej 55 l to te na dłuższe i bardziej ekstremalne trasy. Należy też zwrócić uwagę na system nośny i kanały wentylacyjne.

Jak dobrać plecak trekkingowy?

Bardzo ważny jest rozmiar systemu nośnego, który musi być dostosowany do długości tułowia, tylko wtedy bowiem plecak będzie komfortowy podczas noszenia. Większość dużych plecaków trekkingowych ma opcję regulacji, ale nie wszystkie. Plecaki oznaczone jako damskie są z zasady krótsze i mają plecy dostosowane do kobiecej sylwetki. Warto więc poza litrażem zwracać uwagę nas budowę systemu.

Jak spakować plecak trekkingowy?

Kluczem do sukcesu jest minimalizm – zabieramy tak mało rzeczy, jak to konieczne. Następnie ciężkie przedmioty umieszczamy w środkowej części plecaka i wzdłuż samych pleców, resztę wypychamy odzieżą, jedzeniem itd. Kruche i sypkie rzeczy warto umieścić wyżej, a w zewnętrznych kieszeniach to, co może być przydatne w trakcie marszu i krótkich postojów,                   

Jak przymocować kije trekkingowe do plecaka?

Zwykle w plecakach trekkingowych są specjalne pętelki do mocowania kijów – o górną zaczepiamy kije a przez dwie dolne przekładamy końcówki. Jeśli nie ma tego typu mocowań, można wykorzystać boczne pasy kompresyjne plecaka, przez które wystarczy przełożyć kije - w tym wypadku trzeba mocno zaciągnąć boczne pasy i najlepiej przepleść przez paski przy rękojeściach, żeby uniknąć zgubienia kijów.

Plecak  trekkingowe – idealny wybór dla aktywnych

Na kilkudniową lub tygodniową wyprawę idealnym wyborem okazuje się plecak trekkingowy, który przystosowany jest do długiego marszu z ciężkim ekwipunkiem. Ponadto posiada wiele udogodnień, które sprawdzają się zwłaszcza w górskim terenie. Podstawową rzeczą, na którą należy zwracać uwagę, jest system nośny, odpowiadający za prawidłowe ułożenie się ciężaru na plecach użytkownika. Regulowane szelki, pas biodrowy i piersiowy oraz dopasowanie systemu nośnego, to elementy, które znacznie zwiększają komfort wędrówki oraz wpływają na odciążenie kręgosłupa. Aby plecak trekkingowy był odpowiednio przystosowany do górskich wędrówek najlepiej, by był wyposażony w dodatkowe udogodnienia, które wspomogą użytkownika w marszu, ale i w samym pakowaniu. Mogą to być między inny pasy kompresyjne, zmniejszające objętość bagażu lub troki pozwalające na zamocowanie dodatkowego ekwipunku na zewnątrz plecaka. Innym udogodnieniem jest odpowiedni układ komór i kieszeni, który pozwala na komfortowe rozmieszczenie sprzętu oraz zapewnia wygodny dostęp do najważniejszych akcesoriów. Coraz większą popularnością cieszą się plecaki trekkingowe z przegrodą na bukłak, dzięki któremu można uzupełniać płyny w trakcie drogi bez potrzeby zatrzymywania się. To włośnie taki zestaw cech sprawia, że plecak trekkingowy to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych.

System nośny w plecaku trekkingowym

Dobrze dopasowany system nośny znacznie zwiększa komfort wędrówki. Dzieje się tak, ponieważ pozwala on na równomierne rozłożenie ciężaru (pod warunkiem, że również plecak jest odpowiednio spakowany), tym samym odciążając kręgosłup. Przy wyborze plecaka należy jednak upewnić się, że rozmiar został odpowiednio wybrany – w innym przypadku regulacja niewiele pomoże. Wybierając plecak, należy kierować się przede wszystkim jego długością pleców, która powinna być dobrana do wzrostu użytkownika. Na system nośny składają się także pas biodrowy i piersiowy, szelki, a także usztywnienie pleców oraz system wentylacyjny. Pas biodrowy stosowany jest w większych plecakach trekkingowych i jest sporym udogodnieniem, ponieważ dodatkowo pomaga odciążyć kręgosłup i stabilizuje cały bagaż. Im większą pojemność ma plecak, tym większy i bardziej wyprofilowany pas biodrowy posiada. W największych modelach, dla jeszcze lepszego wsparcia stosuje się również pas piersiowy. Również proporcjonalnie do pojemności plecaka trekkingowego rośnie grubość szelek, dlatego modele 60 L i więcej wyróżniają się pasami na ramiona z solidnej i profilowanej gąbki. Innym elementem systemu nośnego jest system wentylacyjny. Ten odpowiada za optymalną cyrkulację powietrza, tym samym dbając o odprowadzanie potu. Przy wyborze systemu nośnego należy pamiętać, że te dzielą się na przystosowane do damskiej i męskiej sylwetki. Dlatego na e-horyzont.pl znajdziesz również szeroki wybór damskich plecaków trekkingowych.

Dopasowanie i regulacja plecaka trekkingowego

Plecak trekkingowy powinien przylegać do pleców, w taki sposób, by nigdzie nie odstawał ani nie powodował dyskomfortu u użytkownika. By dopasować i odpowiednio wyregulować świeżo zakupiony plecak należy go w pierwszej kolejności wypełnić. Do tej czynności można użyć kurtki, śpiwora, czy nawet kilku przypadkowych ubrań. Po poluzowaniu wszystkich pasków i wstępnym ustawieniu systemu nośnego zakłada się plecak i w tym momencie reguluje pod danego użytkownika. Należy zaciągnąć ramiona plecaka, a następnie pas biodrowy. Trzeba jeszcze upewnić się, najlepiej przy lustrze, czy plecak odpowiednio przylega. To, czy plecak trekkingowy będzie odpowiedni do danej sylwetki, zależy od jego rozmiaru oraz systemu nośnego. Wiele modeli przeznaczonych jest dla kobiet, czyli do damskiej budowy ciała – takie systemy nośne są krótsze i węższe. Nie są odpowiednie dla mężczyzn i zmienią tego nawet liczne próby regulacji. Dlatego przed pierwszą wyprawą z nowym plecakiem należy go najpierw przymierzyć i dopasować, by nie odczuwać uciążliwego dyskomfortu podczas wędrówki.

Kieszeń na bukłak w plecaku trekkingowym

Plecaki z bukłakiem są bardzo popularnym rozwiązaniem zwłaszcza wśród biegaczy oraz miłośników rowerowych wypraw. Pozwalają na wygodne picie bez potrzeby zatrzymywania się, co w tych dziedzinach sportowych jest dużym ułatwieniem. Jednak również osoby poruszające się pieszo podczas górskiej wędrówki doceniają potencjał bukłaka. Plecak turystyczny z przegrodą na bukłak jest raczej standardem i nieodzownym jej elementem, niż dziwnym wymysłem. Sprawdza się zwłaszcza podczas długich marszy i pozwala na uzupełnianie płynów bez przerywania wędrówki oraz zajmowania rąk, dzięki czemu użytkownik w tym samym czasie wciąż może korzystać z mapy lub fotografować niezapomniane widoki. Bukłak na wodę w plecaku turystycznym niesie za sobą jeszcze inną korzyść. Takie rozwiązanie pozwala na picie wody małymi łykami, co jest zdrowe dla organizmu. Odczuwanie pragnienia, czyi moment, w którym sięgamy po wodę, jest już pierwszym sygnałem odwodnienia. By do niego nie dopuścić, należy pić regularnie i małych ilościach – i właśnie dlatego plecak turystyczny z bukłakiem na wodę to idealne rozwiązanie podczas pieszej wyprawy. Nie tylko duże plecaki trekkingowe są zintegrowane z systemem nawadniania. Również małe plecaki o pojemności od 15 L litrów wyposażone są w komorę oraz system mocowań, które umożliwiają wygodne użytkowanie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz plecaki trekkingowe z kieszenią bukłak, które idealnie sprawdzą się nie tylko podczas całodziennych wędrówek, ale również w trakcie długich spacerów po płaskim terenie.

Udogodnienia w plecaku trekkingowym

Na plecak trekkingowy składają się także różnego rodzaju pętle, które umożliwiają przytroczenie do plecaka dodatkowego ekwipunku – najczęściej jest to śpiwór, namiot, czy karimata. Do plecaka trekkingowego można przytroczyć również drugą parę butów, czy kurtkę przeciwdeszczową, by w razie potrzeby mieć do niej łatwy dostęp bez konieczności rozpinania plecaka. Do przeznaczonych to tęgo pętli można również przypiąć kije trekkingowe lub czekan. To rozwiązanie ma wielu zwolenników i była bardzo wygodne w momencie, gdy brakuje miejsca wewnątrz plecaka lub wyprawa przewiduje nocleg w terenie i konieczne jest zabranie ze sobą namiotu, śpiwora oraz karimaty. Należy jednak pamiętać, że sprzęt przytroczony do plecaka trekkingowego narażony jest na zamoknięcie w momencie wystąpienia nawet najmniejszych opadów. Dlatego tego typu bagaż należy odpowiednio zabezpieczyć. Do tego zadania idealnym rozwiązaniem okazuje się pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak. Innym udogodnieniem w plecaku trekkingowym są pasy kompresyjne, które pozwalają na zmniejszenie jego wymiarów po spakowaniu.

Wielkość plecaka trekkingowego

Plecak trekkingowy, by jak najlepiej spełniał swoje zadanie, musi być dobrze dopasowany. Dzięki  temu nie będzie stanowił zbytniego obciążenia ani powodował dyskomfortu już na samym początku trasy. Wybór plecaka powinien być uzależniony od kilku czynników – długości trasy, celu podróży oraz jej charakteru. Dzieje się tak, ponieważ inny plecak sprawdzi się na jednodniowej wycieczce po płaskim terenie, a inny podczas tygodniowej górskiej przeprawy. Małe i duże plecaki trekkingowe nie różnią się od siebie konstrukcją, a jedynie pojemnością. Dodatkowo plecaki do około 30 L mogą mieć mniej rozbudowany stelaż. Dzieje się tak, ponieważ tego typu sprzęt nie służy do transportowania ciężkiego ekwipunku. Wynika to z ich natury, ponieważ przeznaczone są głównie na jedno- lub dwudniowe wycieczki, na które zabiera się ze sobą głównie odzież. Z racji tego, że brakuje im solidnego stelaża, należy wrócić szczególną uwagę podczas pakowania, by równomiernie rozłożyć ekwipunek, by nie stanowił komfortu podczas wędrówki. Większe plecaki, przeznaczone na długie wyprawy to solidny stelaż oraz specjalistyczny system nośny. Tego typu sprzęt to idealne rozwiązanie na kilkudniowe lub nawet tygodniowe przeprawy.

Małe plecaki trekkingowe

Małym plecakiem trekkingowym nazywa się plecaki o pojemności do około 35 L. Są one świetnym towarzyszem niedługiej podróży, która nie przekracza kilku dni. I chociaż historia zna przypadki, w których podróżnicy pakowali się na kilkutygodniową wyprawę w niewielkie plecaki, to są to przykłady raczej skrajne. Zachowując zdrowy rozsadek, zaleca się jednak, by małe plecaki trekkingowe wybierać na maksymalnie kilkudniowe wyprawy, w których trakcie nocleg przewidziany jest w schronisku. Mały plecak można również zabrać ze sobą na bardziej wymagająca wyprawę, jednak w takim przypadku nie powinna być ona dłuższa niż jeden dzień, ponieważ tego typu podróż wymagałaby większej ilości sprzętu w postaci np. kasku, raków, czy czekana. Do małego plecaka również możliwe jest przytroczenie większego sprzętu w postaci namiotu, czy śpiwora. Plecak o pojemności do 35 L to również idealne rozwiązanie na co dzień. Świetnie sprawdzi się jako towarzysz do pracy, czy szkoły, a nawet na spotkanie. To propozycja wymagających użytkowników i miejskich nomadów, którzy od plecaka oczekują przede wszystkim funkcjonalności i wygody.

Średnie plecaki trekkingowe

Natomiast średnie plecaki trekkingowe to większa propozycja na różnego rodzaju wyprawy. Średni plecak to ten o pojemności od 35 L do około 60 L. Idealnie sprawdza się zarówno na kilkudniowej wyprawie, jak i tygodniowej z noclegiem w schronisku. Wyposażony jest w stelaż i specjalistyczny system nośny, dzięki któremu długie wędrówki z obciążeniem nie stanowią problemu. Komfort użytkowania zwiększa obecność pasa biodrowego, który dodatkowo pomaga przenieść ciężar z ramion na dolny odcinek pleców, co odciąża również kręgosłup i tym samym pozytywnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie użytkownika. Dzisiaj średnie plecaki treningowe to szeroki wybór zróżnicowanych wariantów kolorystycznych i ciekawych wzorów, dzięki czemu sprawdzą się również na co dzień. Jako średni plecak miejski, staje się świetnym towarzyszem w drodze do pracy, szkoły, a także na spotkanie, czy weekendowy wypad za miasto. Do tego rodzaju plecaka w wygodny sposób można przytroczyć nie większy sprzęt w postaci namiotu, śpiwora, czy karimaty. Ważnym udogodnieniem średniego plecaka trekkingowego jest przegroda na bukłak. System nawodnienia umożliwia wygodne picie podczas marszu. Pozwala to nie tylko na nieprzerywanie wędrówki, ale równie regularne nawodnienie co pozytywnie wpływa na cały organizm oraz zwiększa wydajność użytkownika.

Duże plecaki trekkingowe

Na długie i wymagające wyprawy idealnym rozwiązaniem okazują się duże plecaki trekkingowe, czyli te o pojemności od 60 L. Przeznaczone są do przenoszenia ciężkiego ekwipunku, dlatego też ich główną cechą jest regulowany system nośny, który można bez problemu dopasować do pleców użytkownika. Regulowane powinny być również ramiona, a także pas biodrowy oraz piersiowy. Dobranie odpowiedniego rozmiaru to podstawowa i bardzo ważna kwestia, ponieważ nawet po długiej regulacji plecaka w niewłaściwym rozmiarze, użytkownik może odczuwać dyskomfort w trakcie wędrówki. Duży plecak trekkingowy to rozwiązanie przede wszystkim na długie wyprawy, na które niezbędne okazuje się pełne wyposażenie w postaci namiotu, śpiwora, karimaty, kuchenki turystycznej i naczyń. W przypadku plecaka o dużych rozmiarach dodatkowy sprzęt można przytroczyć do plecaka lub schować w jego wnętrzu.

Podczas pakowania dużego plecaka trekkingowego należy pamiętać kilku zasadach, które z pewnością zwiększą komfort podczas marszu. Kluczową rolę odgrywa prawidłowe ułożenie bagażu w środku plecaka. Należy to zrobić w taki sposób, by ciężar był rozłożony równomiernie, a plecak nie ciążył na jedną stronę. Dodatkowo trzeba ułożyć poszczególne przedmioty i akcesoria, by te najważniejsze były łatwo dostępne podczas wędrówki. Sprzętami, które mogą przydać się w trakcie wędrówki, są np. dodatkowe buty trekkingowe lub kurtka przeciwdeszczowa. Te pierwsze warto umieścić na samym spodzie dużego plecaka trekkingowego. W ten sposób dostęp do nich będzie prosty, poprzez niezależny dostęp do dolnej komory. Rzeczy, które są ciężkie, warto umieścić w środkowej części plecaka, jednak bliżej pleców użytkownika. To zdecydowanie zwiększy komfort podczas wędrówki i zmniejszy odczuwanie obciążenia. Pozostałe miejsce to przestrzeń na dodatkowe rzeczy oraz ubrania. Trzeba pamiętać, by jedzenie umieścić w miejscu z łatwym dostępem – np. na samej górze.

Plecaki trekkingowe – najpopularniejszy wybór

Plecaki trekkingowe są najpopularniejszym wyborem wśród użytkowników, ze względu na swoje właściwości i funkcjonalność. To idealne rozwiązanie na pieszą wyprawę. W zależności od pojemności plecaki sprawdzą się podczas całodziennego spaceru (do 35 L), na kilkudniowe wędrówki lub tygodniowe z noclegiem w schronisku (do 60 L), a także wielotygodniowe wyprawy (od 65 L). Są również wybierane na co dzień, jako towarzysz miejskich aktywności. Świetnie sprawdzają się w drodze do pracy, do szkoły, ale też na jednodniowy wypad ze znajomymi za miasto. Na e-horyzont.pl znajdziesz także dziecięce plecaki trekkingowe dopasowane do budowy ciała najmłodszych oraz damskie plecaki trekkingowe dla najbardziej wymagających użytkowniczek.

Plecaki trekkingowe od najlepszych marek

Uwielbiasz trekking? To świetna forma aktywności fizycznej. Można wybrać się w niewysokie góry lub wyruszyć na wymagającą wyprawę. Górskie wędrówki to czysta radość, ale należy podkreślić, że komfort trekkingu zapewni nie tylko sportowe ubranie, a także dobry plecak trekkingowy – wytrzymały, z wysokimi parametrami użytkowymi i nieprzemakalny. Dla wszystkich, którzy cenią aktywny tryb życia, trenują, najlepsze będą modele firm specjalizujących się w akcesoriach sportowych. Odpowiedni plecak trekkingowy to kwestia wygody i podniesienia komfortu podczas treningu w górach. Plecaki trekkingowe dostępne w naszej ofercie, dzięki sprawdzonemu systemowi nośnemu BackBone Pillow, dają wygodę w użytkowaniu. Opcja regulacji umożliwia dopasowanie do każdego wzrostu jego użytkownika. Dodatkowo wygodny pas biodrowy z miękką pianką, zapewnia jeszcze większy komfort noszenia. Duża pojemność oraz dobra organizacja kieszeni pozwala na optymalne rozłożenie wszystkiego co zostało zabrane na wyprawę. Jaki plecak trekkingowy wybrać? Warto zwrócić na oferowane na stronie e-Horyzont.pl plecaki trekkingowe marek Jack Wolfskin, Pinguin, Fjord Nansen, Deuter, Black Diamond czy The North Face. Bez problemu pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. Zostały wykonane z najlepszych materiałów, co sprawia że są bardzo wytrzymałe i odporne na rozdarcia. Lekka i wytrzymała tkanina Diamond Nylon czy gęsto tkany Oxford Poliester został zastosowany w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia. Plecaki trekkingowe dostępne na e-horyzont.pl będą doskonałym wyborem. Oprócz plecaków trekkingowych w naszej ofercie znajduje się też szeroki wybór plecaków turystycznych, czyli takich, które doskonale sprawdzą się podczas jednodniowych wypadów.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.