Pokrowce przeciwdeszczowe, akcesoria do plecaków

Zagubiony pokrowiec przeciwdeszczowy, uszkodzona klamra lub zabrudzenia na plecaku po wyprawie – to całkiem normalne. Wiemy, że podczas wielu wypraw, coś może się zgubić lub uszkodzić. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę pokrowców przeciwdeszczowych oraz akcesoriów do plecaka, które ułatwią naprawę i pielęgnację Twojego ulubionego plecaka. W tej kategorii znajdziesz także organizery do plecaka, etui na narzędzia oraz kłodki zabezpieczające. Przed wyprawą sprawdź stan swojego plecaka i zajrzyj do naszego sklepu!  

na stronę
na stronę

Akcesoria do plecaków na wycieczkę górską

Do najpopularniejszych akcesoriów do plecaka na wycieczki górskie zalicza się przede wszystkim pokrowce na plecaki, ale także zestawy do nawadniania, klamry, troki, klipsy, nerki i uchwyty na karimatę. Wiele wysokiej jakości plecaków jest już na wstępie wyposażonych w tego typu dodatki - jeśli jednak w naszym plecaku brakuje jakiegoś praktycznego elementu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go dokupić.

Czy pokrowiec uchroni mój plecak w 100% przed deszczem

Tak, pod warunkiem, że będzie wykonany z materiału faktycznie nie przepuszczającego wody. Niestety, ale najtańsze pokrowce przeciwdeszczowe dostępne na rynku nie dają pełnej ochrony, dodatkowo są bardzo cienkie, co często skutkuje powstawaniem mechanicznych uszkodzeń i dziur. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam na solidnej ochronie, powinniśmy szukać pokrowców wodoszczelnych a nie wodoodpornych - te drugie wytrzymają lekki, umiarkowany opad, jednak już nie poradzą sobie z całkiem potężną ulewą. Tymczasem worki i pokrowce wodoszczelne mogą być zanurzane w wodzie bez uszczerbku dla ich zawartości - planując zakup takiego akcesorium należy jednak przygotować się na większy wydatek.

Jak dobrać pokrowiec przeciwdeszczowy do plecaka?

Aby pokrowiec przeciwdeszczowy do plecaka mógł spełniać swoją funkcję, konieczne jest odpowiednie dobranie jego rozmiaru. Zbyt mały pokrowiec nie będzie w stanie zapewnić ochrony przed deszczem, a z kolei zbyt duży będzie ciągle spadał. Dlatego jeśli nie mamy pewności, czy dany pokrowiec będzie odpowiedni dla naszego plecaka, warto udać się do profesjonalnego sklepu turystycznego z naszym plecakiem i poprosić obsługę o dobranie stosownego akcesorium.

Czy warto dokupić pokrowiec przeciwdeszczowy do plecaka?

Mokry śpiwór, wilgotna karimata czy przemoczone jedzenie to najgorsze, co może spotkać turystę. Kiedy najbliższe schronisko oddalone jest o wiele kilometrów i godzin drogi: sytuacja staje się nieciekawa. Zanim do niej dojdzie warto zapatrzyć się w akcesoria do plecaków Jack Wolfskin lub marek: Pinguin, Sea To Summit, McNett, Fjord Nansen. Wodoodporny pokrowiec na plecak ochroni sprzęt oraz zapewni suchy nocleg pod namiotem. Dostępne są zarówno tradycyjne pokrowce, jak i te rozszerzone o funkcję poncho przeciwdeszczowego. Oprócz nich na wycieczki zabierzemy zapasową klamrę do plecaka, troki ściągające, którymi zmniejszymy rozmiar bagażu oraz odpowiednią kłódkę. Zostawiwszy plecak w skrytce, zabezpieczymy bagaż przed kradzieżą. Kłódka przyda się też w klubach fitness bez elektronicznych zamków oraz do zabezpieczenia szafki z cennymi rzeczami w schronisku. Pakując się, aby ruszyć w dalszą drogę, wykorzystamy trok z klamrą: przymocujemy nim śpiwór bądź karimatę do plecaka. W razie wypadku wersja z przelotką posłuży, jako pasek uciskowy, a w czasie ogniska: akcesorium do spięcia drewna na ognisko. Ciekawym miejscem na dodatkowy prowiant jest kieszeń dopinana do plecaka, w którą włożymy nabyte po drodze pamiątki. Wszystkie turystyczne gadżety wykonane są z trwałych i odpornych na zmienne warunki atmosferyczne materiałów, takich jak: stal, taśma, nylon lub poliester 75D. To lekka tkanina odporna na promieniowanie UV i powleczona poliuretanem. Dodatkowo, w doczepianej kieszeni, zastosowano dwubiegunowy zamek YKK.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.