Torby i torebki dla dzieci

Torby dla dzieci to doskonały wybór na pierwsze podróże Twojego dziecka, szkolne wycieczki czy dodatkowe zajęcia. Torby dla dzieci są pojemne i kolorowe, dzięki czemu dziecko chętnie wyruszy w drogę z własną torbą sportową lub podróżną. W zależności od modelu w torbach dla dzieci znajdziemy tabliczki na dane dziecka, elementy odblaskowe czy dodatkowe akcesoria.  Torby dla dzieci Jack Wolfskin to także charakterystyczna wilcza łapka, która przypadnie do gustu małemu odkrywcy.

na stronę
na stronę

Wybór torby dla dziecka - elementy, które trzeba wziąć pod uwagę

Torba dla dziecka powinna być wygodna, pojemna, ergonomiczna i łatwa do utrzymania w czystości. Co to wszystko oznacza? Przede wszystkim, dziecko powinno z łatwością się z nią przemieszczać, a zamki, kieszonki i suwaki powinny być rozmieszczone tak, aby ułatwiać przechowywanie wszystkich niezbędnych akcesoriów. Drugą kwestią jest to, czy torba pozwala na noszenie w sposób ergonomiczny czyli taki, który nie zaburza naturalnej postawy. Zaleca się także, aby torby sportowe - szczególnie użytkowane na co dzień jako plecak szkolny czy podręczny bagaż na treningi - można było prać lub czyścić specjalistycznymi płynami zapewniającymi higienę.

Torba sportowa a wpływ na kręgosłup

Fizjoterapeuci są zgodni - torby sportowe, jeśli są ciężkie i wyładowane po brzegi sprzętem, nie są zdrowe dla kręgosłupa. Jeśli jednak służą do przenoszenia dresu, bidonu i butów na zmianę na treningi, z pewnością nie wyrządzą żadnej szkody. Na uwagę zasługuje noszenie toreb sportowych przez dzieci jako alternatywy dla plecaków - podręczniki, zeszyty i drugie śniadanie mogą stanowić ciężar, który lepiej rozłożyć na dwa ramiona i tym samym, nosić w plecaku.

Cechy dobrej torby sportowej

Dobra torba sportowa jest lekka, ma wewnętrzną kieszonkę na portfel, smartfon i inne kosztowne przedmioty, jest wodoszczelna i posiada mocne zamki. Oprócz tego jej uszy są wytrzymałe, podobnie jak sprzączki. Dzięki temu tego typu torba może nam towarzyszyć przez długie lata.

Jak wybrać torbę dla dziecka?

Torba dla dziecka powinna być dopasowana do jego wzrostu - to znaczy, że ucho/uszy torby zawieszonej na ramieniu nie mogą być zbyt długie. Torba powinna być tak duża, aby pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty, ale nie za duża. Kolejne kwestie związane są bardzo z indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami estetycznymi.

Jaką torbę wybrać na wycieczkę szkolną lub obóz?

Nie istnieje jedna idealna torba dla wszystkich - dlatego nim kupimy konkretny model zastanówmy się, do jakich celów ma posłużyć. Czy ma to być torba do przewożenia ubrań, czy również do noszenia na co dzień? Czy to torba sportowa przeznaczona na wypady na treningi czy na inne zajęcia pozalekcyjne? To, co bez wątpienia warto jednak powiedzieć to fakt, że najlepiej kupować torby sportowe renomowanych marek, które gwarantują długi okres ich użytkowania oraz wysoką jakość wykonania. Jeśli po paru tygodniach nie chcemy być zmuszeni do naprawy zamka czy łatania dziur - zaufajmy sprawdzonym firmom, których asortyment znajdziemy w dobrych sklepach turystycznych.

Jaką pojemność torby sportowej dla dziecka wybrać?

Wszystko zależy od tego, do jakich celów dziecko zamierza wykorzystywać swoją torbę sportową - dla jednych odpowiednim będzie rozmiar 10, a dla innych 50 litrów. Należy mieć też na uwadze, że torby usztywniane bywają znacznie bardziej "pakowne" niż te miękkie, ponieważ posiadają wygodne kieszonki i przegródki, które ułatwiają spakowanie niektórych przedmiotów. Miękkie torby są jednak lepsze na zajęcia takie jak basen, w których ważne jest przeniesienie ręcznika i mokrego stroju kąpielowego, a następnie wrzucenie całości ekwipunku do prania.

Plecak szkolny jest za mały, aby pomieścić strój sportowy przeznaczony na zajęcia pływania lub judo. Mimo to, dzieci często upychają go tam na siłę, niszcząc materiał i narażając rodziców na dodatkowe wydatki. Tymczasem, ubrania i akcesoria niezbędne do szkolnych, a także pozaszkolnych aktywności pomieszczą torby sportowe dla dzieci Jack Wolfskin. Znajdziemy je w sklepie intenetowym e-horyzont. Jedną z nich jest Rockpoppy. Dno jest wzmocnione, aby żaden sprzęt sportowy nie uległ zniszczeniu. Mniejsze rzeczy, takie jak gogle zmieszczą się w bocznych działach torby. Dziecko nie musi się też obawiać, że jego ubrania przesiąkną zapachem butów po treningu - bez obaw torba sportowa dla dzieci pozwoli schować je do wentylowanej kieszeni. Pociechy, trenujące jazdę konną, ukryją w dodatkowej komorze bryczesy, więc wrócą do domu, nie doświadczając krzywych spojrzeń w autobusie. Droga z przystanku minie bezpiecznie - na materiale naszyto widoczne z daleka odblaski - a komfort noszenia torby dla dzieci zapewni szeroki pas na ramię. To ważne, zarówno podczas sportowych wyjazdów, jak i szkolnych wycieczek. Rodzice roztrzepanych maluchów ucieszą się na wieść o tabliczce na dane właściciela, dzięki której pociecha nie zgubi rzeczy i solidnej, acz lekkiej torby. Model uszyto z materiału Cross rip 300D. Gęsto tkaną, odporną na wszelkie rodzarcia tkaninę starannie wykrojono, aby połączyć ją wytrzymałymi nićmi w porządną, sportową torbę dziecięcą o pojemności 25 litrów. Dzięki takiej metodzie produkcji, to akcesorium sportowe przetrwa długie lata w dziecięcej szafie.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.