Butelki i bidony

Podczas wyprawy rowerowej nie może zabraknąć dobrego bidonu, który zapewni odpowiednie nawodnienie na każdym kilometrze trasy. W zależności od długości planowanej wyprawy wybierz odpowiedni litraż i poznaj szeroką gamę barw i wzorów. W tej kategorii znajdziesz zarówno klasyczne butelki na wodę, jak i te z filtrem oraz utrzymujące temperaturę.

na stronę
 1. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml rain
  Sale
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml rain

  Hydro Flask

  Ocena:
  90%
  Cena 169,99 zł Od 144,99 zł
 2. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml rain
  Sale
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 532ml rain

  Hydro Flask

  Cena 159,99 zł Od 135,99 zł
 3. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml white
  Sale
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml white

  Hydro Flask

  Ocena:
  90%
  Cena 169,99 zł Od 144,99 zł
na stronę

Jaką butelkę wybrać?

Odpowiednia butelka na wodę powinna być dopasowana litrażem do długości i trudności trasy oraz od naszych indywidualnych potrzeb. Zbyt duża może stanowić zbędne obciążenie, z kolei za mała nie zapewni nam odpowiedniego nawodnienia w podróży. Dlatego należy przeanalizować trasę i upewnić się, z jakim poziomem przewyższeń będziemy musieli się zmierzyć. Im trudniejsza trasa, tym więcej wody będziemy starali się wypić. Sprawdźmy również, przez jakie tereny przebiega ścieżka i czy będzie możliwość uzupełnienia wody na szlaku. Jeśli tak – można zabrać mniejszą butelkę i uzupełniać ją w trakcie podróży. W tym przypadku świetnie sprawdzą się również butelki z filtrem. Jeśli nie mamy informacji o źródłach wody na szlaku, lepiej zaopatrzyć się w jej większą ilość już podczas startu, by w środku drogi nie zostać bez możliwości uzupełnienia płynów.

Butelka z filtrem czy bez?

Najczęstszym wyborem wciąż pozostaje klasyczny bidon. Cieszy się on największą popularnością wśród użytkowników i dużą dostępnością na rynku. Wielość modeli o różnych kształtach i kolorach wciąż zaskakuje, ale pojawiają się również i nowe pomysły. Jednym z nich jest butelka z filtrem. To bardzo wygodne rozwiązanie podczas podróży, zapewniające dostęp do wody w prawie każdych warunkach. Na trasie nie zawsze mamy możliwość zakupienia napoju, bądź uzupełnienia gotowej, pitnej wody. Odpowiedni filtr w bidonie pozwala na ugaszenie pragnienia wodą z kranu lub ze zbiorników wodnych. Należy jednak pamiętać o systematycznej wymianie filtrów, by butelka spełniała swoje zadanie.

Butelki na wodę od sprawdzonych marek

Decydując się na zakup butelki lub bidonu na wodę, warto wybierać doświadczone marki, które oferują wysokiej jakości produkty. Należy upewnić się, że zostały wyprodukowane z tworzyw nieszkodliwych dla zdrowia i pozbawionych związków chemicznych BPA. W e-horyzont znajdziesz zarówno klasyczne butelki takich marek jak Jack Wolfskin czy Pinguin, jak i te z filtrem od Water-to-Go czy termiczne od Hydro Flask.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.