Odzież rowerowa

Odpowiednia odzież to nieodzowny element udanej wyprawy rowerowej. W zależności od pory roku oraz typu trasy, zdecydujemy się na inny strój. Zawsze jednak warto mieć przy sobie dobrą wiatroszczelną kurtkę, która ochroni nas przed zmienną pogodą. W tej kategorii znajdziesz zarówno męskie, jak i damskie spodnie, koszulki i kurtki, które sprawdzą się na trasie.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając odzież rowerową?

Wybierając odzież rowerową należy, zwrócić szczególną uwagę czy jest ona wykonana z materiału, który pozwoli skórze oddychać i czy posiada strefy wentylacyjne. Koszulki i kurtki rowerowe charakteryzują się również przedłużanym tyłem, by dodatkowo ochronić plecy przed przewianiem i wychłodzeniem. Odzież wierzchnia na chłodne dni powinna być wiatroszczelna, zwłaszcza od przodu, gdzie nasze ciało spotyka się z podmuchami wiatru. Warto, by miała z tyłu otwory wentylacyjne, które regulują temperaturę i wypuszczają nadmiar ciepła. Spodnie rowerowe MTB, również powinny mieć luźny krój, chociaż coraz większą popularnością cieszą się dopasowane modele. Również często spotykaną praktyką, zwłaszcza w chłodniejsze dni, jest zakładanie szortów na długie, przylegające do ciała spodnie.

Jak ubrać się odpowiednio do pogody?

Nie ma jednej idealnej recepty na odpowiedni ubiór w chłodne dni. Bardzo dużo zależy od tego, w jakim terenie planujemy wyprawę, ponieważ nawet latem nieco cieplej ubierzemy się na zorganizowaną górską przygodę trasami zjazdowymi, wjeżdżając na nie wyciągiem. W tym przypadku podczas rowerowego szaleństwa podmuch wiatru będzie nas ochładzał, do tego stopnia, że chociaż wyjazd planujemy w słoneczne dni, to koniecznym wyposażeniem okaże się kurtka wiatroszczelna. Natomiast, gdy wyznaczyliśmy sobie trasę o znacznym poziomem przewyższeń, to wtedy wystarczy nam jedna warstwa ubrań. Wcześniejsze ułożenie trasy jest kluczowe podczas takich wypraw. Odpowiedni strój w znaczący sposób poprawia komfort jazdy, pozwala utrzymać ciepło, jednocześnie nie doprowadzając do przegrzania. Dlatego istotnym elementem ubioru jest również bielizna termoaktywna, która dba o odpowiednie utrzymanie temperatury. Warto się w nią wyposażyć zwłaszcza jesienią oraz zimą, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na niższe temperatury. Zatem na wyprawę rowerową ubiór należy zaplanować, biorąc pod uwagę każdą ewentualność. Zwłaszcza w górach, gdzie pogoda potrafi zmienić się z minuty na minutę.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.