Torby i sakwy rowerowe

Zarówno podczas planowania jednodniowej rowerowej wyprawy, jak i dłuższej bikepackingowej przygody, nie może zabraknąć sakwy lub torby, która przechowa nie tylko prowiant, ale i bluzę lub kurtkę, zestaw naprawczy czy nawet namiot. Przejazdy górskimi szlakami wymagają odpowiedniego wyposażenia, dlatego w e-horyzont.pl znajdziesz sakwy rowerowe z mocowaniem na kierownicę, ramę lub bagażnik oraz cieszące się dużą popularnością torby podsiodłowe.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Czy sakwa/torba jest lepszym rozwiązaniem niż plecak rowerowy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „co lepiej wybrać?”, dlatego, że zależnie od sytuacji lepiej może się sprawdzić zarówno sakwa, jak i plecak rowerowy. Ta pierwsza jest idealnym rozwiązaniem, na długie bikepackingowe trasy, czyli turystyczne wyprawy, podczas których potrzebujemy większego ekwipunku. W zależności czy planujemy jedno- czy kilkudniową jazdę musimy spakować prowiant, zestaw naprawczy, odzież a czasem również śpiwór czy namiot. Jazda z plecakiem, który miałby pomieścić tak dużo sprzętu, byłaby po prostu niewygodna. Są jednak dziedziny kolarstwa MTB, w których specjalnie przystosowana geometria roweru nie pozwala na mocowanie sakw. Takim przypadkiem są na przykład enduro czy downhill, gdzie na zjazdowych trasach najwygodniejszym rozwiązaniem pozostaje plecak z bukłakiem, który zapewni odpowiednie nawodnienie, bez konieczności zatrzymywania się na trasie.   

Jaką sakwę rowerową wybrać?

Sakwy rowerowe sprawdzają się zarówno podczas krótkich wycieczek rowerowych, jak i tych dłuższych. Ich wybór zazwyczaj zależy od długości i poziomu trudności trasy. Na jednodniową wycieczkę w łagodnym terenie odpowiednia będzie mniejsza torba, do której schowamy klucze telefon i kilka batonów energetycznych. Najlepiej sprawdzi się ta montowana na kierownicę, z miejscem na smartfon lub mapę, by dodatkowo ułatwić nam kontrolowanie trasy. Im dłuższa ona będzie, tym lepiej zaopatrzyć się w większą sakwę rowerową. Montowana na ramę lub pod siodło pomieści więcej przedmiotów. Dodatkowo włożymy do niej okrycie wierzchnie czy zestaw naprawczy w postaci łatek do dętki, czy podstawowych narzędzi, które watro mieć przy sobie w razie nieprzewidzianych sytuacji po drodze. Na kilkudniowe, a nawet tygodniowe wyprawy należy przygotować duże torby rowerowe na bagażnik, które pomieszczą nie tylko prowiant i narzędzia, ale również zapasową odzież i środki czystości. Warto również, jeśli planujemy nocleg w outdoorze, by takie sakwy miały mocowania, do którym będziemy mogli dopiąć również namiot czy śpiwór.

Co spakować do sakwy rowerowej?

Przygotowując się do wyprawy rowerowej, należy wziąć pod uwagę długość trasy i warunki pogodowe. Najlepszym sposobem na pakownie się w podróż, wciąż pozostaje prześledzenie trasy i na tej podstawie sporządzenie listy najpotrzebniejszych rzeczy. Jednak niezależnie od tego, co planujemy, istnieje podstawowe wyposażenie, które warto mieć przy sobie zawsze. Oprócz narzędzi naprawczych i prowiantu są to okrycie wierzchnie i apteczka. Na e-horyzont.pl znajdziesz akcesoria, które uchronią nas nie tylko przed deszczem i wiatrem, ale i innymi nagłymi przypadkami.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.