Piórniki

Piórnik na ulubione długopisy, ołówki albo kredki, to przydatne akcesorium, które pomoże dziecku w organizacji swoich szkolnych przyborów. To również idealny prezent, dzięki któremu Twoja pociecha może mieć najpotrzebniejsze akcesoria zawsze w jednym miejscu i pod ręką. Dobrej jakości piórnik sprawdzi się nie tylko w szkole, ale również na co dzień, czy w podróży. Na e-horyzont.pl znajdziesz stylowe piórniki marki Fjallraven.

na stronę
  1. Piórnik Fjallraven Kanken Pen Case peach pink 319
    Sale
    Piórnik Fjallraven Kanken Pen Case peach pink 319

    Fjallraven

    Cena 139,99 zł Od 118,99 zł
na stronę

Rodzaje piórników

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów piórników, dlatego wybierając ten jeden jedyny stajemy przed skomplikowanym wyborem. Najpopularniejsze rodzaje to piórnik typu tuba, saszetka, tradycyjny otwierany piórnik z gumkami i przegródkami oraz metalowa kasetka. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Podczas gdy starsze dzieci i nastolatkowie samodzielnie są w stanie podjąć decyzję na temat tego, który rodzaj piórnika jest dla nich najwygodniejszy, tak maluchy kierują się często nie tyle względami praktycznymi, co estetycznymi, czyli wzorkami na samym piórniku. Jako rodzice powinniśmy pomóc podjąć im decyzję mając na względzie kwestie funkcjonalne.

Piórniki dla każdego

Jako uniwersalne piórniki dla każdego postrzegane są przede wszystkim tuby i saszetki. Łatwo je zmieścić w torbie czy plecaku, są pojemne i wygodne w użytkowaniu. Niestety, mogą nie sprawdzać się przy noszeniu dużej ilości przedmiotów - w takim przypadku zaleca się rozdzielić konkretne przybory na kilka saszetek (kredki osobno, przyrządy geometryczne osobno, długopisy i ołówki w jeszcze innej tubie czy saszetce).

Cechy dobrego piórnika do szkoły

Dobry piórnik do szkoły powinien być przede wszystkim wytrzymały, łatwy do utrzymania w czystości i zapewniający porządek. Powinien również pasować do stosownej przegródki w torbie lub plecaku. Dzięki temu uczeń ma pewność, że go nie zapomni, a samo pakowanie plecaka do szkoły nie będzie trudne. Warto również zadbać o to, aby piórnik był indywidualnie dopasowany do gustów młodego ucznia - w ten sposób umili mu chwile spędzone w szkole, a ponadto będzie się wyróżniać spośród pozostałych piórników, dzięki czemu się nie zgubi.

Jaki piórnik wybrać?

Na początek sprawdzi się najlepiej piórnik typu tuba - najlepiej zakupić dwa, różniące się wzorami i do jednego zapakować kredki oraz flamastry, a do drugiego przybory do pisania. W ten sposób dziecko będzie z łatwością w stanie zachować porządek oraz odnaleźć potrzebne do lekcji przedmioty. Na późniejszych etapach nauki bardziej praktyczne mogą okazać się rozkładane piórniki, w których łatwiej przenosi się przyrządy geometryczne i bardziej zaawansowane przyrządy do prac plastycznych.

Jak piórnik dla pierwszoklasisty wybrać?

Wielu rodziców intuicyjnie na pierwszy piórnik dla dziecka wybiera duży, tradycyjny, rozkładany. Tymczasem okazuje się, że dla tak małych dzieci tego typu piórniki sprawiają więcej problemów niż ułatwień. Po zakończonej lekcji dziecko chce jak najszybciej posprzątać blat ławki i iść na przerwę - dlatego piórniki z przegródkami często wyglądają chaotycznie i nie są uporządkowane. Piórniki saszetki lub tuby są w tym względzie bardziej praktyczne. Jeśli wiemy, że nasz pierwszoklasista nie jest szczególnie metodyczny, wybierzmy właśnie tubę lub saszetkę.

Jaki rodzaj piórnika wybrać?

Inny piórnik będzie wygodny dla pierwszoklasisty, inny dla nastolatka, a jeszcze inny dla maturzysty. Wszystko zależy od tego jakie przybory mają być w nim noszone oraz w jakiej ilości. Na rynku dostępne są rozwiązania wykonane z metalu, plastiku, materiału, imitacji skóry - we wzory, gładkie, z przegródkami i jedynie jedną kieszenią.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.