VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy

Od 24,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
5901821950084

VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy przeznaczony jest do usuwania kleszczy z ciała człowieka poprzez jego całkowite zamrożenie. Zapobiega zarażeniu się chorobami przenoszonymi przez ukąszenie kleszcza.

Preparat ma postać nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Poprzez miejscowe zastosowane gazu bezpośrednio na kleszcza jest on natychmiast zamrażany. Zamrożony kleszcz możne być bezboleśnie i bezpiecznie usunięty ze skóry dołączoną do zestawu pęsetą. 

VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy jest zarejestrowany jako wyrób medyczny. Środek można również stosować u zwierząt domowych.

Poręczny zestaw do usuwania kleszczy zmieści się w każdej apteczce. Warto więc zabrać go na każdy urlop czy biwak.


Sposób użycia: 

Po zauważeniu obecności kleszcza na skórze należy przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza, a następnie nacisnąć główkę aerozolu. Po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza. Jeśli po aplikacji widoczne są wciąż próby poruszania się kleszcza to należy jeszcze raz nacisnąć główkę do oporu emitując kolejną dawkę gazu - należy pamiętać o nieprzekraczaniu ilości trzech dawek. Następnie zamrożonego kleszcza należy usunąć ze skóry poprzez mechaniczne wyciągnięcie go pęsetą załączoną do opakowania aerozolu. Po całym zabiegu należy zdezynfekować miejsce, z którego kleszcz był usunięty oraz umyć ręce, ciepłą, bieżącą wodą.


Pojemność: 9 ml

Szczegóły
Marka VACO
Kolor producenta nd
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:VACO Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy
Twoja ocena
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.