Sprzęt zimowy

W tej kategorii znajdziesz produkty niezbędne do bezpiecznego przemieszczania się po górach w śnieżną porę roku. Między innymi czekany, które pozwalają na bezpieczne poruszanie się po oblodzonych zboczach lub raki dodające pewności kroku. Również rakiety śnieżne i sprzęt lawinowy zwiększający bezpieczeństwo zimą. W ofercie sklepu e-horyzont posiadamy produkty sprawdzonych na rynku marek takich jak np. Black Diamond.

Strona
na stronę
 1. Raczki do biegania Camp ICE MASTER RUN
  Sale
  Raczki do biegania Camp ICE MASTER RUN

  Camp

  Cena 219,90 zł Od 196,99 zł
 2. Gogle narciarskie SNOWSTRIKE translucent
  Sale
  Gogle narciarskie SNOWSTRIKE translucent

  Uvex

  Cena 249,99 zł Od 169,99 zł
 3. Gogle narciarskie SKYPER STIMU pink
  Sale
  Gogle narciarskie SKYPER STIMU pink

  Uvex

  Cena 279,99 zł Od 189,99 zł
 4. Gogle narciarskie CEVRON LGL black-pink
  Sale
  Gogle narciarskie CEVRON LGL black-pink

  Uvex

  Cena 249,99 zł Od 149,99 zł
 5. Gogle narciarskie UVEX F1 white
  Sale
  Gogle narciarskie UVEX F1 white

  Uvex

  Cena 249,99 zł Od 169,99 zł
 6. Gogle narciarskie UVEX DOWNHILL 2000 LM black
  Sale
  Gogle narciarskie UVEX DOWNHILL 2000 LM black

  Uvex

  Cena 399,99 zł Od 279,99 zł
 7. Kask narciarski UVEX JAKK+ white-red 52-55 cm
  Sale
  Kask narciarski UVEX JAKK+ white-red 52-55 cm

  Uvex

  Cena 869,99 zł Od 349,99 zł
 8. Kask narciarski UVEX JAKK+ black mat 52-55 cm
  Sale
  Kask narciarski UVEX JAKK+ black mat 52-55 cm

  Uvex

  Cena 869,99 zł Od 349,99 zł
 9. Raki automatyczne Black Diamond SNAGGLETOOTH PRO CRAMPON
  Sale
  Raki automatyczne Black Diamond SNAGGLETOOTH PRO CRAMPON

  Black Diamond

  Cena 699,00 zł Od 523,90 zł
 10. Czekan turystyczny Camp CORSA green
  Sale
  Czekan turystyczny Camp CORSA green

  Camp

  Cena 419,99 zł Od 379,99 zł
Strona
na stronę

Jaki sprzęt zimowy jest niezbędny podczas wspinaczki?

Oprócz sprzętu, który jest obowiązkowy podczas wspinaczki w każdą porę roku, (kask, uprząż, liny, karabinki i ekspresy) niezbędne okażą się także inne elementy wyposażenia. Istotne okazują się raki, które pozwalają na chodzenie po oblodzonych i ośnieżonych zboczach gór. Wyprawa zimową porą nie może odbyć się również bez czekanów, nie tylko wspomagających wspinacza podczas pokonywania tras o dużym nachyleniu, ale także podczas wchodzenia na stromy, niemal pionowy lodowiec. Na duże śniegi natomiast warto mieć ze sobą rakiety śnieżne, które dzięki swojej powierzchni pozwolą na wygodne pokonanie trasy, bez zapadania się w zaspach.

Zimowy czas w górach to również czas zwiększonego ryzyka wystąpienia lawin, dlatego zabezpiecz się również na taki wypadek. W sklepie e-horyzont.pl znajdziesz również sprzęt lawinowy, taki jak plecaki z systemem Alpride 2.0, sondy lawinowe i łopaty. Zimowa wspinaczka, czy po prostu wyprawa w góry oprócz specjalistycznego sprzętu, wymaga również dokładnego przygotowania, wiedzy i doświadczenia.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu zimowego?

Wybór sprzętu zimowego w dużej mierze zależy od terenu i warunków, w jakich planujemy wspinaczkę. Również od naszego doświadczenia i umiejętności, ponieważ zbyt zaawansowany sprzęt okaże się utrudnieniem podczas zmagań na zimowej skale, zamiast niezbędnym udogodnieniem. Nie bez znaczenia jest również jakość sprzętu, a zwłaszcza certyfikaty, które świadczą o tym, że dany sprzęt jest przystosowany do wspinaczki w danych warunkach. Zatem wybierając sprzęt zimowy, kieruj się nie tylko warunkami pogodowymi, ale również swoim poziomem zaawansowania oraz certyfikatami, jakie powinien posiadać produkt, by w bezpieczny sposób spełniał swoje zadanie.

Sprzęt zimowy od najlepszych marek w sklepie e-horyzont.pl

Wyprawa w zamarznięte góry, nie może odbyć się bez odpowiedniego sprzętu. Kluczowymi elementami wyposażenia każdego wspinacza są oczywiście kask, uprząż, liny i szpej w postaci karabinków ekspresów, czy kości. Natomiast sprawa wymaga nieco więcej uwagi, kiedy na wspinaczkę decydujemy się zimą lub wybieramy wysokie góry, które przez większą część roku pokryte są lodem lub śniegiem. Wtedy niezbędne okażą się także czekany, raki oraz sprzęt lawinowy, który zwiększy nasze bezpieczeństwo. Dlatego w sklepie e-horyzont.pl znajdziesz zimowe wyposażenie najlepszych marek z wieloletnim doświadczeniem na rynku – takich jak np. Black Diamond.

Jak rozpoznać dobrej jakości sprzęt zimowy?

Sprzęt zimowy powinien cechować się doskonałą trwałością i wysoką jakością. W ten sposób możliwe będzie bezpieczniejsze przebywanie na szlaku. Wybierając raki, kask lub gogle, dobrze zastanowić się nad odpowiednim materiałem, z którego wykonane zostały te akcesoria. Najlepiej, jeśli raki wykonane ze stali, ponieważ to zapewnia im wysoki poziom trwałości i jakości, a tym samym możliwość użytkowania przez wiele lat. Można także wybrać raki aluminiowe, które co prawda nie są aż tak trwałe, jednak cechują się lekkością. Z kolei jeśli chodzi o gogle, to tutaj warto sprawdzić nie tylko materiał wykonania, ale także jakość ramek i szkieł oraz zwrócić uwagę na wentylację. Kask powinien być nie tylko solidny, ale także w miarę lekki, z dodatkowym ociepleniem. Dodatkowo niektóre kaski posiadają specjalne rozwiązania technologiczne jak system ograniczający ryzyko urazów głowy. Warto wybierać sprzęt zimowy renomowanych marek i kupować go w sklepach cieszących się dobrą opinią jak e-horyzont.pl, w których promowani są specjalistyczni producenci. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.