CZOŁÓWKI, KIJE, KASKI, SPRZĘT ZIMOWY

Strona
na stronę
 1. Gogle narciarskie SNOWSTRIKE translucent
  .
  Gogle narciarskie SNOWSTRIKE translucent

  Uvex

  Cena 249,99 zł Od 169,99 zł
 2. Gogle narciarskie SKYPER STIMU pink
  .
  Gogle narciarskie SKYPER STIMU pink

  Uvex

  Cena 279,99 zł Od 189,99 zł
 3. Gogle narciarskie CEVRON indigo mat
  .
  Gogle narciarskie CEVRON indigo mat

  Uvex

  Cena 189,99 zł Od 131,99 zł
 4. Gogle narciarskie CEVRON LGL black-pink
  .
  Gogle narciarskie CEVRON LGL black-pink

  Uvex

  Cena 249,99 zł Od 149,99 zł
 5. Gogle narciarskie UVEX F1 white
  .
  Gogle narciarskie UVEX F1 white

  Uvex

  Cena 249,99 zł Od 169,99 zł
 6. Gogle narciarskie UVEX CONTEST FM yellow-chrome
  .
  Gogle narciarskie UVEX CONTEST FM yellow-chrome

  Uvex

  Cena 899,99 zł Od 629,99 zł
 7. Gogle narciarskie UVEX DOWNHILL 2000 LM black
  .
  Gogle narciarskie UVEX DOWNHILL 2000 LM black

  Uvex

  Cena 399,99 zł Od 279,99 zł
 8. Kask narciarski UVEX JAKK+ white-red 52-55 cm
  Sale
  Kask narciarski UVEX JAKK+ white-red 52-55 cm

  Uvex

  Cena 869,99 zł Od 349,99 zł
 9. Kask narciarski UVEX JAKK+ black mat 52-55 cm
  Sale
  Kask narciarski UVEX JAKK+ black mat 52-55 cm

  Uvex

  Cena 869,99 zł Od 349,99 zł
 10. Lina wspinaczkowa pojedyncza ROPE 60 m/10,2 mm tri blue
  Sale
  Lina wspinaczkowa pojedyncza ROPE 60 m/10,2 mm tri blue

  Black Diamond

  Cena 689,00 zł Od 516,90 zł
Strona
na stronę

Jakie kije trekkingowe z wyprzedaży na e-Horyzont.pl warto kupić?

Kije trekkingowe to dodatkowy sprzęt, który nie tyle jest konieczny do pokonywania górskich tras, co potrafi być pomocny podczas pokonywania długich i trudnych szlaków. Główną zaletą kijów jest przeniesienie części obciążenia na ręce, dzięki czemu m.in. stawy kolanowe nie są narażone na tak duży wysiłek, np. podczas schodzenia, a także dużo łatwiej wchodzi się na wymagające podejścia. Jeśli chodzi o kije trekkingowe na wyprzedaży, które możemy znaleźć w sklepie turystycznym e-Horyzont, to znajdują się tu kije renomowanych marek takich jak Komperdell czy Black Diamond. Przy wyborze kijów powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy rzeczy – markę (kupując sprzęt sprawdzonego producenta mamy niemalże pewność, że będzie on trwały), wagę (nawet 50 g jest odczuwalne podczas kilkugodzinnej wędrówki) i sposób regulacji (standardowo kije trekkingowe są rozkręcane, ale ciekawym i szybszym w obsłudze systemem są zaciski motylkowe).

Sprzęt zimowy dostępny w ofercie outletowej na e-Horyzont.pl

Podczas zimowej wyprawy w wyższe góry – warto pamiętać, że w Tatrach to zima trwa nawet od października do końca maja – potrzebujemy kompletu sprzętu zimowego i niezbędnej wiedzy, która umożliwia ograniczenie ryzyka i bezpieczne poruszania się na zaśnieżonych i lawiniastych szlakach. Zimą zabieramy sporo więcej sprzętu niż latem, kluczowe jest tu oczywiście lawionowe ABC, czyli detektor lawinowy, sonda lawinowa i łopata śnieżna, niektórzy do ABC dodają też D, czyli kask. Sprzęt zimowy konieczny przy zdobywaniu szczytów to także raki i czekan wspinaczkowy, bez których nie ma nawet co wyruszać na skaliste przełęcze i oblodzone wierzchołki. Dodatkowo przyda się też wiele drobniejszych przedmiotów, takich jak dobrze wyposażona apteczka, czy latarka czołówka – w końcu zimą bardzo szybko się ściemnia.

Czekan wspinaczkowy – uniwersalna i trwała konstrukcja zapewniająca trwały chwyt – dostępny w outlecie marki e-Horyzont

Zimą czekan wspinaczkowy służy nie tylko za laskę, która umożliwia podparcie się na podejściach, ale też pełni bardzo ważne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa. Czekan pozwala na skuteczne hamowanie w momencie obsunięcia się na stoku, jest niezbędny podczas wspinaczki lodowej i pozwala nawet na zrobienie stanowiska zjazdowego w śniegu. Oczywiście czekany występują w kilku rodzajach, które różnią się od siebie kształtem styliska, kształtem głowicy i obecnością łopatki lub młotka. Standardowy czekan wspinaczkowy czy turystyczny będzie całkiem prosty lub lekko wygięty w 2/3 wysokości styliska, a jego głowica będzie zakończona z jednej strony ostrym dziobem, a z drugiej małą łopatką.

Wytrzymały i praktyczny sprzęt zimowy z wyprzedaży  na e-Horyzont.pl – jaki najlepiej wybrać?

Wśród zestawu sprzętu zimowego na wyprzedaży nie może zabraknąć też klasycznego sprzętu wspinaczkowego, takiego jak liny dynamiczne, uprzęże, przyrządy asekuracyjne, ekspresy, karabinki HMS, lekkie karabinki, pętle i repsznury. Wśród sprzętu wspinaczkowego w outlecie e-Horyzont dominują marki takie jak Petzl, Black Diamond, Beal, Stubai i Camp.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.