Zimowy śpiwór syntetyczny Pinguin SPIRIT CCS green

Cena 499,99 zł Od 429,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
pinguin_spirit_ccs_green

Zimowy śpiwór Pinguin Spirit CCS to klasyczny śpiwór typu "mumia" od czeskiej marki outdoorowej Pinguin. Parametry termiczne śpiwora Spirit CCS (-5°C, T-lim: -12°C, T-ekstreme: -31°C) sprawiają, że można go używać w okresie jesień-zima-wiosna.

Śpiwór zapewni komfortowy sen w temperaturach nawet poniżej 0°. Komory termiczne śpiwora mają konstrukcję trójwarstwową dachówkowatą, która doskonale eliminuje wszelką utratę ciepła. Śpiwór jest ocieplony innowacyjnym wypełnieniem syntetycznym BHB-Micro. Wypełnienie to lekka, puszysta ocieplina ze sprężystych kanalikowych włókien poliestrowych przeplecionych włóknami silikonowanymi - ta technologia pozwoliła uzyskać wyjątkowo skuteczne właściwości magazynowania ciepła przy zachowaniu niskiej wagi. Dwukierunkowy zamek YKK umożliwia regulację temperatury w śpiworze, dodatkowo przy zamku zastosowano taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak. Zastosowany w śpiworze SPIRIT ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania.

Zewnętrzny materiał Nylon Ultralight Ripstop DWR Clima Control Shield, tworzy ochronną powłokę, która zapobiega uciekaniu ciepłego powietrza, a jednocześnie zapewnia odpowiednią oddychalność. Hydrofobowe wykończenie DWR zapobiega nasiąkaniu wilgocią z otoczenia i przenikaniu wody do wypełnienia śpiwora.

Każdy śpiwór niekiedy trzeba przesuszyć lub przewietrzyć, dlatego też Lite Mummy CCS posiada specjalne pętelki ułatwiające podwieszenie lub przytroczenie do plecaka. Pinguin zadbał o to, by ten model w wariancie z lewym zamkiem dało połączyć się z każdą inną mumią Pinguina z zamkiem prawym, dzięki czemu tworzy się przestrzeń do spania idealna dla pary.

Śpiwór zimowy Pinguin Spirit CCS:

 • CCS - Clima Control Shield, ochronna powłoka zapobiegająca uciekaniu ciepłego powietrza i zapewniająca oddychalność;
 • DWR - Durable Water Repellent, impregnujące wykończenie materiału zapewniające jego hydrofobowość (zapobiegające nasiąkaniu wodą);
 • trójwarstwowa dachówkowata konstrukcja komór znacząco zwiększająca parametry termiczne śpiwora, przy zachowaniu niskiej wagi;
 • wypełnienie BHB micro o gramaturze 300g/m2
 • profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła;
 • solidny dwukierunkowy zamek umożliwia regulację temperatury w śpiworze;
 • przy zamku taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak;
 • zamek zakryty jest od wewnątrz dodatkową listwą termiczną;
 • ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania;
 • możliwość spięcia z drugim śpiworem;
 • w komplecie: pokrowiec kompresyjny.
Szczegóły
Kierunek zamka lewy lub prawy
Materiał wewnetrzny Polyester Ultra-Lite
Materiał zewnętrzny Nylon Ultralight Ripstop DWR CCS
Przeznaczony na pory roku zima
Technologie DWR - Durable Water Repellent, YKK® , CCS (Clima Control Shield)
Temperatura komfortu (T-comf) -5°C
Temperatura minimalna (T-extreme) -31°C
Temperatura przejściowa (T-lim) -12°C
Waga wypełnienia 300 g/m2
Wymiary (dług. x szer.) [185] 210 x 85/55 cm | [195] 220 x 85/55 cm
Wymiary po spakowaniu Ø 24 x 41/35 cm
Wypełnienie ocieplające BHB Micro (300g/m2)
Przeznaczony na wzrost do 185 cm, 195 cm
Zamek YKK
Marka Pinguin
Waga 1750 g

DWR - Durable Water Reppellent oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas produkcji danego produktu. Zastosowanie technologi DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. Technologia DWR stosowana jest podczas produkcji odzieży, obuwia, a także sprzętuturystycznego jak plecaki czy namioty. W skrócie mówiąc, impregnacja zapewnia nienasiąkliwość, ale nie wodoodporność. 

Impregnacja DWR nie jest na stałe, oznacza to, że dany produkt narażony na częsty kontakt z wodą czy zabrudzeniami, bądź też częste pranie skraca okres przydatności. Aby odnowić właściwości należy stosować impregnację.

YKK® - YKK® to japońska firma powstała w 1934 roku, która tworzy wysokiej jakości zamki błyskawiczne. Jej produkty są sprzedawane na całym świecie, a firma YKK® jest uznawana za lidera w branży.

PrimaLoft® BIO™ - to pierwsze biodegradowalne* sztuczne wypełnienie, które dodatkowo w 100% pochodzi z recyklingu. To kolejna rewolucyjna technologia, która przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, zmiejszając ilość mikro plastiku w środowisku. W przyśpieszonych warunkach testowych włókna PrimaLoft® BIO™ osiągają prawie całkowitą biodegradację* w czasie krótszym niż dwa lata, podczas gdy standardowy poliester pozostaje po tym czasie nienaruszony. 

93,8% biodegradacja w ciągu 646 dni w warunkach ASTM D5511 (przyspieszone środowisko składowania); 74,3% biodegradacji w ciągu 889 dni w warunkach ASTM D6691 (przyspieszone środowisko morskie / oceaniczne). Podana szybkość i zakres degradacji nie oznaczają, że produkt będzie się dalej degradował.

 

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Zimowy śpiwór syntetyczny Pinguin SPIRIT CCS green
Twoja ocena
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.