Co to jest softshell?

Co to jest softshell?

Spis Treści

  Softshell na wietrzne czasy

  Wybierając się na urlop, szczególnie w miejsce o zmiennej pogodzie, często zastanawiamy się nad zawartością naszej walizki. Co ze sobą zabrać? Kurtkę czy sweter? A może bluzę? A co ze spodniami? Tak naprawdę jednak nie liczy się rodzaj ubrania, a materiał, z którego jest zrobione. Ciepła kurtka może nas ochronić przed chłodem, ale jeśli nie będzie odpowiednio przewiewna, po jej zdjęciu może czekać nas ,,niespodzianka” w postaci nieprzyjemnego zapachu. Trzeba też przewidzieć wilgoć i brud. Dobrze by było wybrać strój, który jest wodoodporny i nie chłonie zanieczyszczeń. Jeśli widzicie siebie teraz ubranych w wiele warstw ubrań, każde zapewniające ochronę przed innym zagrożeniem, to możemy was uspokoić. Wystarczy ubiór z softshellu.

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Co to jest softshell?

  To wiatroodporny, elastyczny materiał używany przede wszystkim w odzieży górskiej. Jest częściowo wodoodporny, do czasu znalezienia kryjówki ochroni was więc również przed deszczem. Cechuje się jednak bardzo dobrą oddychalnością. Ponadto softshell występuje w różnych grubościach, dlatego znajdziecie bez problemu cieplejsze i bardziej przewiewne wersje. Dzięki uniwersalności materiału ubrania z dodatkiem softshellu mogą mieć naprawdę zróżnicowany krój, co możecie sprawdzić w naszym sklepie e-Horyzont. Dlatego na pewno każdy - od osoby praktycznej po miłośnika mody - może znaleźć coś dla siebie. Z resztą na temat kurtek softshell znajdziecie wiele opinii w internecie i możecie nam wierzyć, że tylko zachęcą Was do zakupu.

  Jaki softshell kupić?

  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów odzieży z softshellem. Kupić bez membrany czy z membraną? Jaki softshell bez membrany byłby najlepszy? Wszystko zależy od waszych potrzeb. Dostosowując się do klientów, producenci pracują nad własnymi technologiami, dlatego na rynku znajdziemy takie tkaniny, jak: Fine Oxford Stretch, Flex Shlied Airlight czy Stormlock softshell i wiele, wiele innych. Gdy czas planujecie spędzić w ciągłym ruchu, z intensywnym wysiłkiem, wybierzcie możliwie cienki softshell o maksymalnej oddychalności bez membrany. Membrana jest przydatna w przypadku narażenia na deszcz, bo podnosi wodoodporność tkaniny. Na rynku dostępne są również modele hybrydowe, łączące cechy materiału z membraną i bez. Na ogół membrana wszyta jest wówczas w kaptur i części zakrywające tułów, a rękawy i nogawki pozostają w formie ,,bezmembranowej”. To, jaki softshell kupicie, zawsze zależy od przeznaczenia. Na naszej stronie internetowej znajdziecie numery telefonów, pod którymi zawsze chętnie podpowiemy, co będzie najlepsze dla was.

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Jak prać softshell?

  Praktyczne materiały często mają to do siebie, że są praktyczne tylko do pierwszego prania. Później tracą swoje najważniejsze cechy lub - w najgorszym wypadku - niszczą się. Dlatego zawsze trzeba wiedzieć, jak się z nimi obchodzić. Jeśli chcecie pozbyć się pojedynczego zabrudzenia, sprawdźcie, czy nie schodzi za pomocą gąbki. Softshell nie chłonie w znacznym stopniu zabrudzeń, dlatego warto wypróbować tę metodę. Jeśli jednak wolicie użyć pralki, warto stosować się do kilku zasad. Ponieważ softshell występuje w kilku wariantach, najważniejsze są informacje, które znajdziecie na metce. Pamiętajcie również o opróżnieniu kieszeni. Ich zawartość może zniszczyć nie tylko materiał, lecz także pralkę. Przed praniem, aby uniknąć zniszczenia zamków i rzepów, zapnijcie je wszystkie łącznie z guzikami. Kiedy wasza odzież jest już odpowiednio przygotowana, zajmijcie się pralką. Softshell pierze się odpowiednimi środkami przeznaczonymi do prania odzieży outdoorowej, dlatego przed każdym praniem upewnijcie się, że w pralce nie zostały resztki innych detergentów. Możecie w tym celu ustawić ją do prania ,,na pusto”. Czym prać softshell? Na rynku znajdziecie wiele odpowiednich środków, my polecamy preparat Granger’s Performance Wash, który znajdziecie w naszym sklepie e-Horyzont. Poza dokładnym oczyszczeniem odzieży, nada jej przyjemny świeży zapach, nie niszcząc przy tym właściwości wiadroodpornych, wodoodpornych itp. Skoro wiecie już, jak prać softshell, pamiętajcie również, jak go suszyć. Najlepiej w pionie, ale przede wszystkim nie wystawiajcie go na bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła. Unikajcie grzejników i bezpośredniego działania promieni słonecznych.

  Wiecie już, co to jest softshell, jak go prać i na co zwracać uwagę przy zakupach. Pamiętajcie również, że każdy ma inne potrzeby, dlatego zwróćcie uwagę na krój odzieży, czy posiada kaptur, kieszenie itp. A gdy już wiecie, czego szukacie, wystarczy wyposażyć się w odpowiednią odzież w naszym sklepie i ruszać w drogę ku przygodzie.  

  Powiązane produkty

  © Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.