Vojo Hike Mid Texapore Jack Wolfskin - test obuwia na różnorodnym podłożu Tatr

Vojo Hike Mid Texapore Jack Wolfskin - test obuwia na różnorodnym podłożu Tatr

Spis Treści

  Cześć! W ostatnim czasie zostałem szczęśliwym nabywcą obuwia Vojo Hike Mid Texapore marki Jack Wolfskin, które zostały zakupione z myślą o zimowej wyprawie w góry. Test wykonałem na każdym dostępnym w Tatrach rodzaju terenu: płaskim lodzie, wodzie, skałach i śniegu - jaki był jego rezultat?

  - CZYTAJ TAKŻE -

  vojo hike mid texapore recenzja

  vojo hike mid texapore test butów górskich

  Test butów Vojo Hike Texapore w terenie

  Płaski lód: Przyczepność nieporównywalna do nakładek antypoślizgowek, niemniej przy odrobinie umiejętności udało się pokonać lodowe tafle bez wywrotki;

  Woda: Sesja zdjęciowa w okolicy wodospadu i lejącej się w pobliżu wody, nie spowodowała przemoknięcia membrany;

  Skały i kamienie: Średnia twardość podeszwy oraz wysoki krój buta, gwarantują stabilizację kostki i umożliwiają poruszanie się po nierównym terenie;

  Śnieg: Głęboko wycięty bieżnik pozostawiający ślad na wzór opony rowerowej skutkował bardzo dobrą przyczepnością na śniegu ubitym, jak i sięgającym do okolic kostki.

  vojo hike recenzja butów turystycznych

  - CZYTAJ TAKŻE -

  Charakterystyka butów turystycznych Vojo Hike

  Producent opisuje buty następująco: Podczas jednodniowych wędrówek można eksplorować naturę w najbliższym otoczeniu. VOJO HIKE TEXAPORE MID to odpowiednie do tego obuwie. Są stworzone na szlaki turystyczne w średniej wysokości górach. Dobrze amortyzująca, stabilizująca kroki podeszwa utrzymuje stopy w dobrej formie – jest to wyraźna zaleta zwłaszcza po pokonaniu wielu kilometrów. A dzięki nieprzemakalnej membranie TEXAPORE wdepnięcie prosto w środek kałuży nie jest już problemem. Stopa pozostanie z pewnością sucha.

  Podpisuję się pod tym opisem obiema rękoma, szkoda, że nie wspomniano o możliwości realizacji wędrówek zimą, bez tej informacji kupowałem trochę w ciemno, a okazały się strzałem w dziesiątkę!

  Jack Wolfskin Vojo Hike Texapore - podsumowanie i opinia

  Zauważam dodatkowe zalety o których warto wspomnieć przy modelu Vojo Hike Texapore Mid, buty są:

  • Ultra lekkie
  • Wodoodporne
  • Bardzo ciepłe (mimo, że nie posiadają futerkowej wyściółki)
  • Podeszwa o uniwersalnym stopniu twardości
  • Uniwersalny wygląd - na trasę i do miasta
  • Przystępna cena
  • Wygodne - po 7 godzinach trekkingu świeżo nałożone buty nie pozostawiły odcisków

  Buty polecam każdemu, kto chce mieć w szafie jeden model, który mógłby używać do wędrówek o każdej porze roku. Uważam, że obuwie to jeden z najważniejszych składowych sprzętu podczas kilkugodzinnej wędrówki, dlatego warto przymierzyć przed zakupem kilka modeli. Jeśli już wybierzesz swojego pantofelka, pozostaje tylko cieszyć się wycieczką i pięknymi, zdobytymi w pełni komfortu - widokami :)

  Polecam!

  vojo hike opinia buty górskie  Powiązane produkty

  © Copyright 2019 by e-Horyzont. All Rights Reserved.