Biegi górskie 2019 w Polsce: sprawdź kalendarz na najbliższy czas!

Zuzanna Szybka 06/03/2019

Nadejście cieplejszych miesięcy oznacza tylko jedno: sezon na biegi górskie w Polsce rozkręca się na dobre! Ci z nas, którzy z utęsknieniem czekali na dłuższe dni i wyższe temperatury, nareszcie mogę cieszyć się dogodnymi warunkami do biegania. Choć wielu miłośników tego sportu nie rezygnuje z aktywności także zimą, to nie da się ukryć, że prawdziwy sezon na bieganie zaczyna się wraz z nadejściem wiosennych miesięcy. W końcu większość znanych biegów górskich dopiero przed nami!

- CZYTAJ TAKŻE -

bieg z kijkami

Kalendarz biegów górskich 2019

Nadchodzący sezon obfituje w wiele wydarzeń biegowych. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników oraz miłośników Nordic Walking. Pośród planowanych imprez z pewnością znajdziemy takie, które będą odpowiadały naszym możliwościom – wszystko dzięki dużemu zróżnicowaniu planowanych tras biegów górskich. Wydarzenia odbywają się na terenie całej Polski. 

  • Noc-Zima-Góry 2019 Jawornik Wielki (3): odbędzie się 2 marca w Złotym Stoku. To cykl 4 nocnych i zimowych biegów górskich, których hasłem przewodnim w 2019 roku będzie Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Organizatorem biegu jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną.
  • Wielki Finał GPK: odbędzie się 3 marca w Krakowie. To już siódma edycja GPK, podczas której zawodnicy ścigać się będą na czterech malowniczych trasach (Przyjaznej Trójce, tradycyjnej Piątce, Ambitnej Jedenastce i Hardej Dwudziestce Trójce!). W biegu mogą wziąć udział także dzieci oraz miłośnicy Nordic Walking.
  • 6 Górska Pętla UBS 12:12: odbędzie się 9 marca w Brennej. Zawodnicy będą mieli do pokonania trudną i długą trasę, przebiegającą pętlą górską w rejonie Starego Gronia w Beskidzie Śląskim. Zadanie polega na pokonaniu jak największej ilości pętli. W zawodach można wystartować indywidualnie lub w dwuosobowym składzie.
  • 12. PANAS Półmaraton Ślężański: odbędzie się 23 marca w Sobótce. Półmaraton przebiega na trasie opracowanej przez biegaczy w Sobótce – Antoniego Stankiewicza i Henryka Załęskiego.
  • I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nw: odbędą się 23 marca w Prudniku. Półmaraton odbywa się na dystansie 21,0975 km. Klasyfikacja zawodników przebiega w kategoriach wiekowych oraz OPEN. Podczas wydarzenia zaplanowany został także Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km.
  • Grand Prix w biegach górskich Gdynia ¼: odbędzie się 23 marca w Gdyni. To już szósty sezon biegów górskich na Pomorzu. Grand Prix składa się z 4 edycji na dwóch dystansach: 5,5 km oraz 11 km. Podczas imprezy odbędą się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży o „Puchar Pustka i Cisa”.
  • Salamandra Ultra Trial 2019: odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia w Dzięgielowie. W tym roku po raz pierwszy start i meta biegu zlokalizowane są na Zamku w Dzięgielowie. Trasa prowadzi najpiękniejszymi zakątkami Beskidu Śląskiego przez takie szczyty, jak Wielka Czantoria, Stożek, Cieńków czy Skrzyczne.
  • Perły Małopolski Skała – Ojców: odbędzie się 7 kwietnia w Skale. To VII sezon Pereł Małopolski. Tym razem uczestnicy wezmą udział w biegach górskich na 20 km, 10 km i 5 km. Organizowane są także biegi dla dzieci. Zapisy trwają od 16 stycznia.
  • II Międzynarodowa Sztafeta Górska 3x20: odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w Kudowie-Zdroju. To kolejna edycja Międzynarodowej Sztafety Górskiej, która wiedzie trasą prowadzącą przez najpiękniejsze tereny Broumovskich Sten oraz Parku Narodowego Gór Stołowych.

trening w lesie

- CZYTAJ TAKŻE -

Jak przygotować się do biegów górskich?

Planując wzięcie udziału w biegach górskich, musimy nie tylko zadbać o dobrą kondycję, lecz także skompletować odpowiednią odzież oraz buty do biegania – najlepiej takie, które sprawdzą się w każdych warunkach. W końcu nigdy nie wiemy, jaka pogoda czeka nas podczas startu w wyższych partiach terenu. Musimy być przygotowani zarówno na wysokie temperatury, jak i chłodniejsze dni, deszcz, słotę i biegi po śliskiej, zabłoconej nawierzchni. W poszukiwaniu idealnej odzieży do biegania oraz niezawodnych butów, zapewniających stabilizację i komfort nawet podczas wielu godzin w trasie, warto zajrzeć do sklepu internetowego e-Horyzont, w którym znajdziemy szeroki wybór produktów od renomowanych i sprawdzonych producentów.

trening biegowy

Powiązane Wpisy

Powiązane produkty