Góry Bardzkie – szlaki oraz trasy turystyczne. Najważniejsze informacje o tym paśmie gór w Sudetach Środkowych

Pomimo ogromnego wzrostu zainteresowania turystyką i aktywnym spędzaniem czasu w górach na szczęście nadal można liczyć na tereny górskie, które pozwolą nam wędrować na niemal pustych urokliwych szlakach. Jednym z takich pasm są zdecydowanie Góry Bardzkie, leżące na Dolnym Śląsku, w pasmie Sudetów Wschodnich. Poza kilometrami ciekawych szlaków turystycznych i miejscowymi atrakcjami, możesz być pewny że odnajdziesz w nich spokój i wyciszenie.

 Tagi: Sudety
Morsy w Zatoce czyli jak zanurzyć się zimą w falach Morza Bałtyckiego

Moja przygoda z morsowaniem zaczęła się kilka lat temu, kiedy to już oczywiście było modne i nagłaśniane. Mnie jednak zupełnie nie interesowała kwestia robienia tego co inni, tylko przełamania strachu przed wejściem do zimnej wody. Sprawdzenia swoich możliwości, tego jak mój organizm zareaguje w trakcie oraz po wyjściu z lodowatej wody!

 Tagi: Aktywna zima, Aktywna rodzina
Termos obiadowy, który sprawdzi się na szlaku i w pracy. Jakie posiłki warto umieścić w termosie obiadowym?

Termos to element wyposażenia turysty, który jest w naszym życiu od niemal 140 lat. Początki tego fantastycznego sprzętu znajdziemy w laboratoriach dziewiętnastowiecznych naukowców - Francuza, Jakuba d’Arsonvala i Szkota, Jakuba Dewara. Z ich laboratoriów termos wyruszył świat i trafił do powszechnego użytku, szybko stając się niezbędnym składnikiem ekwipunku podróżników, odkrywców, żeglarzy, żołnierzy i wszystkich tych, którzy aktywnie spędzają swój wolny czas.

 Tagi: Ekwipunek, Kuchnia turysty
Zima w Karkonoszach – co zwiedzić i jak się przygotować? Polecane zimowe szlaki w Karkonoszach.

Są miejsca w naszym kraju, w które można wracać wielokrotnie i nigdy się nie znudzą. Dla mnie takim miejscem są Karkonosze, które uwielbiam o każdej porze roku. Tym razem opowiem o ich zimowym obliczu.

 Tagi: Góry, Aktywna zima, Sudety
Czapka do biegania – jak wybrać odpowiednie nakrycie głowy do biegania latem i zimą?

Gdy zaczynasz kompletować strój do biegania z pewnością priorytetami są dla Ciebie takie elementy jak buty, spodnie, koszulka, bielizna termoaktywna, bluza czy kurtka. Czapka do biegania wydaje się elementem dodatkowym, którego wybór nie wymaga tyle uwagi...

 Tagi: Odzież, Sport dla każdego
Raki wspinaczkowe i czekany do zimowej wspinaczki - jak dobrać te właściwe?

Wybór raków zależy w największej mierze od tego w jaki sposób będziemy z nich korzystać. Czy będą to spacery po dolinach i zalodzonych ścieżkach, czy też wyprawy po górach pokroju Bieszczad, Beskidów, a może Tatr, gdzie raki mają zapewniać nam bezpieczeństwo podczas podchodzenia po stromych zboczach, czy może będą to lodospady i skały podczas wspinaczki...

 Tagi: Góry, Wspinaczka, Aktywna zima, Ekwipunek
Lawinowe ABC: zasady bezpiecznego wyruszania zimą w góry. Detektor lawinowy i sonda jak z nich korzystać?

Góry zimą chociaż są wyjątkowo piękne, kryją w sobie duże niebezpieczeństwo i nie mowa tu wcale o Himalajach czy Alpach. Tatry po stronie polskiej i słowackiej, Bieszczady i Karkonosze potrafią być równie niebezpieczne i nieraz pokazały już swoją wyższość nad człowiekiem. Lawina może ruszyć samoistnie, ale także przy naruszeniu struktury śniegu podczas różnego rodzaju aktywności ludzi...

 Tagi: Góry, Wspinaczka, Aktywna zima, Tatry, Bezpieczeństwo
Marszobiegi – wszystko co musisz o nich wiedzieć. Dlaczego warto uprawiać marszobiegi w górach?

Bieganie uznawane jest za najpopularniejszą formę aktywności. Czasami jednak rozpoczęcie lub powrót do przygody z bieganiem jest zbyt trudny, a nieraz wręcz niewskazany. Z taką sytuacją mogą spotkać się osoby dopiero zaczynające biegać, wracające po kontuzji lub wracające do biegania po okresie roztrenowania. Na szczęście jest recepta na stopniowe wdrażanie aktywności biegowej – jest nią marszobieg!

 Tagi: Sport dla każdego
Jak dobrać najlepszą kurtkę narciarską czy snowboardową? Najważniejsze funkcjonalności i cechy idealnej kurtki na stok

Sporty zimowe to prawdziwa przyjemność. Ci, którzy się w nich zatracili, nie wyobrażają sobie roku bez chociażby jednego zimowego wyjazdu w góry. Biały śnieg, szlifowanie umiejętności, ciepła herbata na stoku... narty i snowboard mimo stosunkowo niskich, jak na skalę europejskich szczytów cieszą się w Polsce dużą popularnością...

 Tagi: Aktywna zima, Odzież
Odzież polarowa - na jaki polar warto zwrócić uwagę oraz czy polar to dobry wybór podczas outdoorowej aktywności ?

Polar jest nieodłącznym elementem garderoby każdego turysty, ale i nie tylko. Jego wielka popularność i dostępność na całym świecie sprawiły, że używać go mogą niemalże wszyscy i wszędzie. Jako odzież turystyczna i na co dzień sprawdza się świetnie. Jest szeroko dostępny, trwały, tani w produkcji, a jego design może być jaki tylko chcemy, kolory jakie tylko sobie zapragniemy.

 Tagi: Odzież

Elementy 1 do 10 317 całkowita

Pokaż na stronę
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.