Buty trailowe – do czego są używane oraz jakie wybrać?

Bieganie to jedna z najpopularniejszych form aktywności na świeżym powietrzu. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ bariera wejścia do tego sportu jest bardzo niewielka. Wystarczy odrobina chęci, dostosowany do aktywności i do pogody strój oraz dobrej jakości buty do biegania. Te ostatnie są najważniejszym elementem, który wpływa na komfort biegu ale też bezpieczeństwo samego biegacza. A więc jakie buty wybrać do biegania w terenie?

 Tagi: Obuwie, Sport dla każdego, Bieganie
Girls Step Beskids czyli wyprawa z celem! Wywiad z Magdą i Asią

Magda i Asia odezwały się do nas, abyśmy wsparli ich inicjatywę, jaką jest przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego. Ale to nie byle jaka wyprawa, to wyprawa z celem! A cel jest bardzo słuszny. Dziewczyny, swoim przejściem chcą, nie tylko udowodnić ile sił w nich drzemie, ale przede wszystkim chcą wesprzeć Fundację Marka Kamińskiego. Z tej okazji zorganizowały zbiórkę pieniędzy, które w całości przekażą na rzecz Fundacji. Porozmawialiśmy z Magdą i Asią między innymi na temat ich planów, przygotowań do wyprawy oraz samej fundacji. Zapraszamy do lektury!

 Tagi: Podróże, Bliżej natury, Przygoda, Beskidy
HOKA ONE ONE Challenger ATR 6 - test butów biegowych

W świecie biegowych butów jest jeden producent, którego obuwia nie można pomylić z żadnym innym. Mowa oczywiście o HOKA ONE ONE. Wprawdzie ogromna piankowa podeszwa nie wzbudza już takiego zaskoczenia jak kilka lat temu, ale nawet dziś nie da się jej pomylić z żadnym innym biegowym modelem.

 Tagi: Obuwie, Sport dla każdego
Podeszwa Vibram - co to jest? Kiedy sprawdzi się na szlaku i co może zagwarantować miłośnikom gór i skał?

Niemal każdy z pasjonatów górskich wędrówek i skał słyszał o podeszwie Vibram – ale co to tak właściwie jest i czym się charakteryzuje ta popularna marka?

 Tagi: Góry, Obuwie
Kije do biegania po górach - sprawdzone modele na wymagającą górską wędrówkę

Górskie bieganie to znaczne wyzwanie dla miłośników biegania w terenie. To dłuższe dystanse, wymagające podbiegi i nie mniej uciążliwe zbiegi. W sprostaniu tym wyzwaniom mogą pomóc nam dobrze dobrane kije biegowe...

 Tagi: Góry, Ekwipunek, Sport dla każdego
Buty do biegania w terenie – jak wybrać?

Bieganie to jedna z najbardziej podstawowych aktywności sportowych. Trening biegowy nie jest trudny i nie wymaga dużej ilości sprzętu, więc bariera rozpoczęcia przygody z biegową pasją jest stosunkowo niewielka, niezależnie od wieku, płci i ilości wolnego czasu. A najważniejszym elementem wyposażenia do biegania są niewątpliwie buty...

 Tagi: Aktywna rodzina, Obuwie, Sport dla każdego
Jaka podeszwa w butach będzie najlepsza? Co wyróżnia dobrej jakości podeszwy?

Pewnie nieraz zastanawiałeś się jaki model buta wybrać pod wybraną aktywność fizyczną. W zależności od ich przeznaczenia różnią się ich rozwiązania konstrukcyjne, wykorzystane materiały i sposób amortyzacji. Podeszwa jest jednym z podstawowych i najważniejszych elementów w konstrukcji każdego buta.

 Tagi: Obuwie
Waligóra – najwyższy szczyt Gór Kamiennych. Czym wyróżnia się ten niepozorny szczyt?

936 m n.p.m., 19 miejsce pod względem wysokości w Koronie Gór Polskich, a najkrótsza droga na szczyt trwa 30 minut. Niezbyt imponujące, prawda? Jednak kto był na Waligórze dobrze wie, że liczby w tym wypadku kompletnie nie mają przełożenia na trudność i intensywność podejścia.

 Tagi: Góry, Sudety
Shinrin Yoku – czym są terapeutyczne kąpiele leśne? Jak japońska sztuka czerpania mocy z przyrody może Ci pomóc?

Powiedzieć, że żyjemy w czasach ciągłego stresu i nadmiaru bodźców to nic nie powiedzieć. Często instynktownie szukamy dróg ujścia, ale wciąż spędzamy zbyt dużo czasu w zamkniętych przestrzeniach. Rozwiązaniem może być shinrin-yoku – japońska sztuka czerpania mocy z przyrody...

 Tagi: Bliżej natury, Aktywna rodzina
Polscy himalaiści, który warto znać! Sprawdź, czy znasz ich osiągniecia oraz sylwetki.

Niewiele jest dziedzin, w których polscy sportowcy mają tak wybitne osiągnięcia jak w himalaizmie. Na zawsze w historii wspinaczki wysokogórskiej zapisało się wiele Polek i Polaków, a szczególnie w kontekście tzw. himalaizmu zimowego...

 Tagi: Góry, Wspinaczka, Podróże

Elementy 1 do 10 350 całkowita

Pokaż na stronę
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.