Skarpety do biegania

Długi bieg, zwłaszcza w ciepły dzień, niekiedy niesie ze sobą zmęczone stopy i problemy z odprowadzaniem wilgoci. Dzięki skarpetkom przeznaczonym do tego typu sportu takie zmartwienia staną się jedynie wspomnieniem. Ten element stroju nie tylko bardzo dobrze oddycha, ale także zaprojektowany jest w taki sposób, by odpowiednio współgrał z obuwiem biegowym, nie doprowadzając do otarć i tym samym zwiększając komfort ruchu.

na stronę
 1. Skarpety MULTIFUNCTIONAL CLASSIC CUT light grey
  Sale
  Skarpety MULTIFUNCTIONAL CLASSIC CUT light grey

  Jack Wolfskin

  Cena 79,99 zł Od 71,99 zł
 2. Skarpety sportowe MULTIFUNCTION SOCK LOW CUT light grey
  Sale
  Skarpety sportowe MULTIFUNCTION SOCK LOW CUT light grey

  Jack Wolfskin

  Cena 69,99 zł Od 55,99 zł
 3. Skarpety sportowe MULTIFUNCTION SOCK LOW CUT black
  Sale
  Skarpety sportowe MULTIFUNCTION SOCK LOW CUT black

  Jack Wolfskin

  Cena 69,99 zł Od 55,99 zł
 4. Skarpety do biegania CROSS TRAIL CLASSIC CUT black
  Sale
  Skarpety do biegania CROSS TRAIL CLASSIC CUT black

  Jack Wolfskin

  Cena 74,99 zł Od 59,99 zł
 5. Skarpety do biegania CROSS TRAIL CLASSIC CUT white
  Sale
  Skarpety do biegania CROSS TRAIL CLASSIC CUT white

  Jack Wolfskin

  Cena 74,99 zł Od 59,99 zł
 6. Skarpety turystyczne HIKING PRO LOW CUT light grey
  Sale
  Skarpety turystyczne HIKING PRO LOW CUT light grey

  Jack Wolfskin

  Cena 69,99 zł Od 55,99 zł
 7. Skarpety Fjord Nansen Trip black
  Sale
  Skarpety Fjord Nansen Trip black

  Fjord Nansen

  Cena 25,90 zł Od 22,02 zł
 8. Skarpety TREKKING MERINO COMPRESSION black
  Sale
  Skarpety TREKKING MERINO COMPRESSION black

  Jack Wolfskin

  Cena 134,99 zł Od 121,49 zł
 9. Skarpety turystyczne HIKING PRO LOW CUT dark grey
  Sale
  Skarpety turystyczne HIKING PRO LOW CUT dark grey

  Jack Wolfskin

  Cena 69,99 zł Od 55,99 zł
na stronę

Skarpetki do biegania – czym się charakteryzują?

Chociaż skarpetki wydają się mało istotnym elementem stroju biegowego, to w rzeczywistości odgrywają znaczącą rolę podczas treningu. Dobrze dopasowane skarpetki potrafią nie tylko wpłynąć na komfort użytkownika, ale także poprawić jego wydajność. Dzieje się tak za sprawą kilku cech, którymi się charakteryzują. Jedną z nich jest materiał ich wykonania. Odprowadza on wilgoć na zewnątrz, pozostawiając stopę suchą. Dzięki temu uciążliwy pot nie stanowi dyskomfortu podczas biegu. Kolejną kwestią są oczywiście wstawki kompresyjne, dbające o usztywnienie stopy. Ich rozmieszczenie współgra z obuwiem biegowym, sprawiając, że stopa odpowiednio układa się w bucie. Krój skarpet do biegania oraz miejsca przeszyć niwelują do minimum możliwość powstania otarć czy jakiegokolwiek uczucia dyskomfortu. Korzystanie z ubioru, dostosowanego do danego sportu, to nie tylko wygoda podczas aktywności, ale także większa wydajność i przyjemność z treningu.

Skarpetki do biegania a skarpetki kompresyjne

Skarpetki do biegania to znaczne udogodnienie podczas biegu. Wykonane z oddychającego materiału, odprowadzają wilgoć. Odpowiednie usztywnienie natomiast zapewnia odpowiednie ułożenie stopy w bucie. Wpływa to na komfort biegacza i poprawia jego wydajność. Oprócz klasycznych skarpetek do biegania, gdzie uciskowe wstawki, to zaledwie dodatek, dostępne są również modele kompresyjne. To wysokie skarpetki, których zadaniem jest przede wszystkim poprawa krążenia – a co za tym idzie szybsza regeneracja mięśni po wysiłku, oraz zniwelowanie uczucia zmęczenia, co pozytywnie wpływa na wydajność biegacza.

Czy skarpetki do biegania są niezbędne?

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem i czy pokonujesz już wielokilometrowe trasy, skarpetki to biegania to podstawa biegowego stroju, zaraz po odpowiednio dobranych butach. Charakteryzują się przede wszystkim wykonaniem z technicznego materiału, który dzięki swoim właściwościom wspomaga odprowadzaniem wilgoci, sprawiając, że stopa pozostaje sucha. Ponadto posiadają strefy wentylacyjne oraz kompresyjne. Sprawiają one, że stopa pozostaje dobrze ułożona w bucie oraz poprawiają krążenie, tym samym zmniejszając uczucie zmęczenia stóp. Dzisiaj spotkać można coraz bardziej zaawansowane modele, które wyposażone są w wiele technologii, wspierających biegacza podczas wysiłku np. niwelowanie nieprzyjemnego zapachu czy amortyzowanie stopy poprzez wstawki z wypełnieniem. Dzięki tej kombinacji cech skarpetki do biegania stają się nieodzownym elementem udanego treningu.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.