Apteczki

Bezpieczeństwo w podróży to podstawa, dlatego zawsze należy mieć przy sobie odpowiednio wyposażoną apteczkę turystyczną. Na e-horyzont.pl znajdziesz apteczki turystyczne najlepszych marek z doświadczeniem na rynku, takich jak np. Pinguin, czy Relags. Wszystkie są podręcznych rozmiarów i pozwalające na łatwą organizację. Sprawdzają się zarówno w pieszej podróży, jak i na biwaku.

na stronę
 1. Techniczny krem ochronny Manaslu Extreme Outdoor SPF 50
  Sale
  Techniczny krem ochronny Manaslu Extreme Outdoor SPF 50

  Manaslu

  Ocena:
  100%
  Cena 84,99 zł Od 73,99 zł
 2. Wkłady węglowe KOHLESTABCHEN
  Sale
  Wkłady węglowe KOHLESTABCHEN

  Relags

  Cena 17,90 zł Od 9,99 zł
 3. Torba ratunkowa - folia NRC EMERGENCY BAG
  Sale
  Torba ratunkowa - folia NRC EMERGENCY BAG

  Coghlans

  Cena 29,90 zł Od 25,99 zł
na stronę

Co powinno wchodzić w skład apteczki turystycznej?

Apteczka turystyczna powinna zawierać środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz płyn odkażający na rany. Dodatkowo wszelkie opatrunki, które są niezbędne do opatrzenia skaleczeń i udzielenia pierwszej pomocy: plastry w kilku rozmiarach (lub na rolce), gaziki, bandaże elastyczne i opaski uciskowe. Dodatkowo w apteczce turystycznej nie może zabraknąć spray'u lub maści na oparzenia (słoneczne i powstałe na skutek kontaktu z ogniem), kremów z filtrem UV. Koniecznie zadbajmy o odpowiednie repelenty (środki odstraszające owady).

Przezorni turyści zabierają również do apteczki plastry na odciski - co prawda sprawdzone buty trekkingowe nie powinny powodować żadnych obtarć, ale lepiej być zabezpieczonym. Bezwzględnie do tursytycznej apteczki należy zabrać zapas leków, które przyjmujemy na stałe przy chorobach przewlekłych.

Co nie powinno znajdować się w apteczce podróżnej?

Do apteczki podróżnej nie ma sensu zabierać produktów, które łatwo mogą ulec stłuczeniu (np. leki w szklanych fiolkach, syropy), a także leków wymagających specjalnego przechowywania (np. niektóre probiotyki muszą być przetrzymywane w niskiej temperaturze, inaczej tracą swoje właściwości). Do apteczki podróżnej nie zabierajmy także zbyt dużej ilości produktów - lepiej sprawdzą się niewielkie opakowania. Rzadko kiedy przebywamy tak daleko od cywilizacji, aby nie mieć dostępu do apteki, a przecież każdy dodatkowy bagaż to obciążenie dla naszych pleców. Dobrze przygotowana apteczka nie powinna zajmować dużo miejsca i mieścić się np. w klapie od plecaka.

Apteczka turystyczna i inny sprzęt ratowniczy

Porządna apteczka turystyczna może nam się przydać w wielu niespodziewanych sytuacjach, nie tylko podczas wydarzeń kryzysowych, ale i po prostu podczas dłuższych wypraw i podróży. Warto mieć w swoim plecaku kilka niezbędnych akcesoriów, które sprawdzą się w trudnych warunkach. Dzięki nim nasza wyprawa będzie prawdziwą przyjemnością i nic nas nie zaskoczy. akie akcesoria ratownicze powinny się znaleźć w naszym ekwipunku? Nie może w nim zabraknąć oczywiście apteczki pierwszej pomocy oraz folii izotermicznej, która sprawdzi się jako płachta termiczna pod namiot lub karimatę. W naszej ofercie znajdują się praktyczne i nieprzemakalne etui na apteczkę pierwszej pomocy oraz gotowe apteczki pierwszej pomocy z wyposażeniem. Niektóre modele można przypiąć do paska lub plecaka, co umożliwia posiadanie niezbędnych akcesoriów ratowniczych w każdym miejscu i sytuacji. Scyzoryk ratowniczy służy nie tylko do krojenia, ale i cięcia pasów czy otwierania kapsli. Sprawdzi się jako pęseta, śrubokręt, wykałaczka, przyrząd do zdejmowania lokalizacji oraz rozwierak czy szpikulec. Z kolei płachta ratunkowa przyda się w zmiennych warunkach atmosferycznych - chroni zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem organizmu. Srebrno-złote tworzywo uczyni użytkownika widocznym. Miłośnicy zimowych wypraw powinni zaopatrzyć się także w ultralekką sondę lawinową.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.