Via Ferrata

Via Ferrata to coraz chętniej wybierany szlak turystyczny o charakterze wspinaczkowym. Dlatego konieczny będzie profesjonalny sprzęt wspinaczkowy, w tym między innymi: kask, uprząż, lonża czy karabinki i ekspresy. Sklep turystyczny e-horyzont.pl oferuje sprzęt wspinaczkowy renomowanych marek, które od lat są w czołówce producentów tego typu sprzętu. Odpowiednie wyposażenie podczas wyjazdu na via ferraty zapewni bezpieczeństwo i przyjemność podczas wspinaczki.

Strona
na stronę
 1. Kask wspinaczkowy Beal MERCURY black
  Sale
  Kask wspinaczkowy Beal MERCURY black

  Beal

  Cena 219,99 zł Od 199,99 zł
 2. Rękawice wspinaczkowe Black Diamond CRAG GLOVE black
  Sale
  Rękawice wspinaczkowe Black Diamond CRAG GLOVE black

  Black Diamond

  Cena 99,99 zł Od 89,99 zł
 3. Uprząż wspinaczkowa Black Diamond MOMENTUM 4S anthracite
  Sale
  Uprząż wspinaczkowa Black Diamond MOMENTUM 4S anthracite

  Black Diamond

  Cena 299,99 zł Od 259,99 zł
 4. Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME orange
  Sale
  Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME orange

  Black Diamond

  Cena 259,99 zł Od 219,99 zł
 5. Sportowy kask wspinaczkowy Stubai NIMBUS white
  Sale
  Sportowy kask wspinaczkowy Stubai NIMBUS white

  Stubai

  Cena 369,90 zł Od 329,99 zł
 6. Lekki kask wspinaczkowy Stubai FUSE LIGHT II red
  Sale
  Lekki kask wspinaczkowy Stubai FUSE LIGHT II red

  Stubai

  Cena 249,90 zł Od 219,99 zł
 7. Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME slate
  Sale
  Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME slate

  Black Diamond

  Cena 259,99 zł Od 219,99 zł
 8. Uprząż LUX LIGHWEIGHT red/black
  Sale
  Uprząż LUX LIGHWEIGHT red/black

  Stubai

  Cena 249,00 zł Od 199,20 zł
 9. Uprząż wspinaczkowa MOMENTUM MEN'S verde
  Sale
  Uprząż wspinaczkowa MOMENTUM MEN'S verde

  Black Diamond

  Cena 249,90 zł Od 162,99 zł
Strona
na stronę

Via ferrata – żelazna droga

Pierwsze via ferrata powstały we włoskich Dolomitach w okresie Pierwszej Wojny Światowej, by ułatwić przemieszczanie się żołnierzy. Później te niełatwe szlaki turystyczne o charakterze wspinaczkowym, wyposażone dla celów asekuracji w stalową linę, stawały się stopniowo coraz bardziej popularne. W tłumaczeniu znaczy „żelazna droga”. Dzisiaj miłośnicy via ferrata mogą udać się w różne części Europy, aby spróbować swoich możliwości. Niezbędny jest oczywiście odpowiedni sprzęt wspinaczkowy, który podniesie nasz komfort i bezpieczeństwo.

Sprzęt niezbędny do via ferrata w sklepie e-horyzont.pl

W naszym sklepie można skomponować cały zestaw do via ferrata od wiodących producentów. Oferujemy produkty takich marek jak Black Diamond, Camp czy Stubai. Wybierając się na via ferrata, musimy zaopatrzyć się przede wszystkim w lonżę asekuracyjną. Ta składa się z dwóch karabinków łatwo przesuwających się po poręczówce i dwóch taśm ułatwiających obsługę sprzętu. Opatentowany system EAS to specjalnie zszyta taśma, która w razie odpadnięcia rozrywa się, pochłaniając energię. Producenci oferują nam odpowiedni zestaw do via ferrata, który zapewni nam doskonałą ochronę – dzięki nim będziemy mogli skupić się na wspinaczce i podziwianiu niezapomnianych widoków. Dodatkowo w naszym zestawie do via ferrata powinny znaleźć się także lekkie, oddychające i trwałe rękawice. Modele dostępne w naszym sklepie chronią palce bez utraty zręczności, idealnie dopasowują się do kształtu dłoni, a dzięki specjalnym wzmocnieniom pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem zapobiegają przetarciom podczas chwytania urządzeń asekuracyjnych.

Przygotowanie na szlak via ferrata

Wybierają się na via ferrata, powinniśmy przygotować nie tylko odpowiednie wyposażenie. Planowanie zaczyna się już w momencie wybierania trasy. Ta powinna być przede wszystkim dopasowana poziomem trudności do naszych umiejętności. Ważne jest, by na początku swojej drogi z via ferrata nie wybierać wymagających szlaków. Niezbędna okaże się również dobra kondycja fizyczna oraz orientacja i umiejętność poruszania się po górach. By rozpocząć swoją przygodę z tą aktywnością, warto wybrać na początek piesze szlaki górskie z bardziej wymagającymi przejściami. Podstawowy sprzęt do via ferrata to z pewnością kask, lonża z absorbem i uprząż. Bez nawet jednego z tych elementów nie powinniśmy decydować się na wejście na żelazną drogę.

Najczęstsze błędy przy przygotowywaniu ekwipunku na szlak via ferrata

Podczas przygotowywania się w każdą podróż można popełnić nawet najmniejszy błąd, również planując via ferratę. Dlatego, aby uniknąć rozczarowania w trakcie wyprawy, warto prześledzić trasę przed wyjazdem, a w razie pytań, sięgnąć do radę osoby doświadczonej. Najczęstszym błędem podczas przygotowywania ekwipunku na via ferratę jest po prostu brak przygotowania oraz niekompletne spakowanie sprzętu. Podczas wyprawy na via ferratę nie może zabraknąć kasku wspinaczkowego, uprzęży oraz lonży z absorberem. Dodatkowo warto również wyposażyć się dobrej jakości rękawiczki do via ferraty. Sprzęt i akcesoria wysokiej jakości znajdziesz na e-horyzont.pl.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.