Noże turystyczne

Noże turystyczne to bardzo przydatne narzędzia nie tylko w kuchni biwakowej, na campingu, lecz także w trakcie długiej wędrówki. W naszym sklepie znajdziesz produkty renomowanych marek jak np. Victorinox. Noże do kuchni polowej dostępne w naszym sklepie ułatwią Ci przyrządzanie posiłków na świeżym powietrzu. Sprawdź, co przygotowaliśmy w ofercie sklepu e-horyzont.pl!

na stronę
 1. Nóż składany LAGUIOLE DUB011 TRUE HORN black
  Sale
  Nóż składany LAGUIOLE DUB011 TRUE HORN black

  Laguiole

  Cena 129,99 zł Od 119,99 zł
 2. Nóż MUSHROOM ECO029
  .
  Nóż MUSHROOM ECO029

  Baladeo

  Ocena:
  100%
  Od 69,99 zł
na stronę

Noże turystyczne w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Noże turystyczne to bardzo przydatne narzędzia nie tylko w kuchni biwakowej, czy na campingu, lecz także w trakcie wędrówki. Sklep internetowy e-horyzont.pl posiada noże turystyczne oraz wielofunkcyjne scyzoryki takich marek jak Laguiole, Victorinox oraz Baladeo. Noże turystyczne oprócz ostrza mogą posiadać korkociąg, czy otwieracz do butelek, co jest bardzo przydatne w turystycznej kuchni lub podczas przerw na odpoczynek. Oferujemy noże kuchenne, noże składane klasyczne oraz wyposażone w dodatkowe funkcje jak np. korkociąg, czy otwieracz do puszek.

Nóż turystyczny kuchenny, składany, a może scyzoryk?

Wybierając nóż turystyczny, należy przede wszystkim kierować się indywidualnymi preferencjami i przeznaczeniem narzędzia. Nóż turystyczny kuchenny sprawdzi się najlepiej do krojenia owoców, warzyw i przygotowania dań. Nie jest składany ani wyposażony w dodatkowe funkcje, dlatego jego zastosowanie nie wychodzi poza kuchnię turystyczną. Noże turystyczne składane natomiast możemy w bezpieczny sposób schować do kieszeni. Sprawdzają się nie tylko w kuchni turystycznej, ale również na szlaku. Często oprócz ostrza, wyposażone są np. w otwieracz do puszek, czy korkociąg. Scyzoryki natomiast są małe, więc nie zajmują dużo miejsca w turystycznym bagażu, dzięki czemu możesz mieć go zawsze przy sobie.

Wielofunkcyjność noży turystycznych

Ostrza noży są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jeden nóż może służyć swojemu właścicielowi nawet przez kilka lat. Niektóre modele posiadają specjalne wcięcia w klindze, które służą do przecinania liny. Można również znaleźć noże, które mają wbudowane śrubokręty. Ostrza noży turystycznych są bardzo ostre i nie wymagają częstego ostrzenia. Większość noży turystycznych jest składanych, istnieją też modele nieskładane, z przeznaczeniem do użytku wyłącznie kuchennego. Ostrza posiadają także blokady, by się nie złożyły w trakcie użytkowania. Noże turystyczne są bardzo przydatne podczas każdego biwaku oraz mają szereg zastosowań. Osoby, którym zależy na wielofunkcyjności, powinny wybrać scyzoryki, na które składają się noże o różnych ostrzach, wkrętaki, śrubokręty, korkociągi, nożyczki oraz wiele innych gadżetów.

Dlaczego warto posiadać dobry nóż turystyczny na szlaku?

Nóż turystyczny to akcesorium, które może przydać się w trakcie górskich wycieczek, dłuższych wypraw oraz różnych eskapad. Okazuje się, że nóż turystyczny świetnie sprawdza się do przecięcia linki, naostrzenia innych narzędzi lub patyków, a nawet odcięcia bandażu i rozłupywania drewienek. W końcu nigdy nie wiadomo, co stanie się na szlaku i jakie nowe wyzwania się pojawią. Na wyprawę doskonale sprawdzi się nóż składany, który nie zajmuje dużo miejsca, jest poręczny i kompaktowy. Można także postawić na nóż ze stałą głownią, cechujący się wysoką ostrością oraz niezawodnością. Wybierając nóż, warto zwrócić uwagę na długość jego głowni. Powinna ona wynosić od 7 do 15 centymetrów, przy czym w przypadku akcesoriów składanych lepiej, aby była krótsza. Po zakupie dobrze także sprawdzić, czy dany nóż dobrze leży w ręce i jest po prostu wygodny w trakcie użytkowania. Nóż turystyczny przydaje się na szlaku w wielu różnych sytuacjach, począwszy od przecięcia jakichś przedmiotów i rozpalenia ogniska, aż po obronę własną. 

Jak naostrzyć nóż turystyczny?

Nóż turystyczny można naostrzyć przy pomocy specjalnej ostrzałki do noży, która sprawdzi się także do modeli kuchennych. Bardzo popularne są klasyczne kamienie ostrzące, ale można także postawić na specjalny zestaw ostrzący. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami ostrzenia noży. Przede wszystkim nóż należy prowadzić ostrzem do przodu, a więc pod włos, a także zawsze ostrzyć obie strony krawędzi tnącej. Najlepiej zachować optymalny kąt 20 stopni w trakcie całego procesu ostrzenia noża turystycznego. Oczywiście nóż należy naostrzyć jeszcze przed wyprawą, aby był gotowy na szlaku. Kamienie oraz ostrzałki są dosyć ciężkie, więc będą niepotrzebnym balastem w trakcie wyprawy. 

Polecane noże turystyczne na e-horyzont.pl

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór noży turystycznych, które doskonale sprawdzą się w trakcie różnego rodzaju wycieczek, wypraw i górskich spacerów na szlakach. W asortymencie e-horyzont.pl znajdują się zarówno noże składane, jak i te ze stałą głownią. Przykładowo nóż składany Laguile Dub 045 Olive Tree idealnie sprawdzi się na wycieczki turystyczne, ponieważ jest kompaktowy, ma klasyczny wygląd i dobrze leży w dłoni. Ostrze wykonano ze stali chirurgicznej, a dodatkowo posiada korkociąg. W ten sposób akcesorium ma wiele funkcji, przydatnych w trakcie wyjazdów. Innym ciekawym produktem w sklepie e-horyzont.pl jest nóż Baladeo Emergency Carbon, przeznaczony specjalnie dla miłośników survivalu i outdooru. Posiada on wszystkie funkcje, które mogą przydać się w sytuacjach awaryjnych. Warto rozejrzeć się po stronie e-horyzont.pl i znaleźć dla siebie odpowiedni nóż turystyczny. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.