Odzież rowerowa

Odpowiednia odzież to nieodzowny element udanej wyprawy rowerowej. W zależności od pory roku oraz typu trasy, zdecydujemy się na inny strój. Zawsze jednak warto mieć przy sobie dobrą wiatroszczelną kurtkę, która ochroni nas przed zmienną pogodą. W tej kategorii znajdziesz zarówno męskie, jak i damskie spodnie, koszulki i kurtki, które sprawdzą się na trasie.

Strona
na stronę
  1. T-shirt The North Face Reaxion Easy Tee flame
    Sale
    T-shirt The North Face Reaxion Easy Tee flame

    The North Face

    Cena 149,00 zł Od 126,65 zł
Strona
na stronę

Na co zwrócić uwagę wybierając odzież rowerową?

Wybierając odzież rowerową należy, zwrócić szczególną uwagę czy jest ona wykonana z materiału, który pozwoli skórze oddychać i czy posiada strefy wentylacyjne. Koszulki i kurtki rowerowe charakteryzują się również przedłużanym tyłem, by dodatkowo ochronić plecy przed przewianiem i wychłodzeniem. Odzież wierzchnia na chłodne dni powinna być wiatroszczelna, zwłaszcza od przodu, gdzie nasze ciało spotyka się z podmuchami wiatru. Warto, by miała z tyłu otwory wentylacyjne, które regulują temperaturę i wypuszczają nadmiar ciepła. Spodnie rowerowe MTB, również powinny mieć luźny krój, chociaż coraz większą popularnością cieszą się dopasowane modele. Również często spotykaną praktyką, zwłaszcza w chłodniejsze dni, jest zakładanie szortów na długie, przylegające do ciała spodnie.

Jak ubrać się odpowiednio do pogody?

Nie ma jednej idealnej recepty na odpowiedni ubiór w chłodne dni. Bardzo dużo zależy od tego, w jakim terenie planujemy wyprawę, ponieważ nawet latem nieco cieplej ubierzemy się na zorganizowaną górską przygodę trasami zjazdowymi, wjeżdżając na nie wyciągiem. W tym przypadku podczas rowerowego szaleństwa podmuch wiatru będzie nas ochładzał, do tego stopnia, że chociaż wyjazd planujemy w słoneczne dni, to koniecznym wyposażeniem okaże się kurtka wiatroszczelna. Natomiast, gdy wyznaczyliśmy sobie trasę o znacznym poziomem przewyższeń, to wtedy wystarczy nam jedna warstwa ubrań. Wcześniejsze ułożenie trasy jest kluczowe podczas takich wypraw. Odpowiedni strój w znaczący sposób poprawia komfort jazdy, pozwala utrzymać ciepło, jednocześnie nie doprowadzając do przegrzania. Dlatego istotnym elementem ubioru jest również bielizna termoaktywna, która dba o odpowiednie utrzymanie temperatury. Warto się w nią wyposażyć zwłaszcza jesienią oraz zimą, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na niższe temperatury. Zatem na wyprawę rowerową ubiór należy zaplanować, biorąc pod uwagę każdą ewentualność. Zwłaszcza w górach, gdzie pogoda potrafi zmienić się z minuty na minutę.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.