Plecaki dla przedszkolaka

Jakiej wielkości powinien być plecak do przedszkola? Odpowiednia wielkość plecaka zależy przede wszystkim od wieku smyka. Modele dla dzieci w wieku co najmniej dwóch lat ważą około 250 gramów, mają pojemność plus minus 4 litrów i wymiary mniej więcej 28 × 20 × 12 cm. Starsze przedszkolaki mogą nosić na plecach akcesorium o wadze circa 350 gramów, pojemności 8 litrów i wymiarach mniej więcej 35 × 20 × 15 cm.

na stronę
na stronę

Cechy, jakie powinien spełniać plecak dla przedszkolaka

Podstawowa cecha plecaka dla przedszkolaka to estetyka. Plecaczek musi podobać się nie Tobie, a Twojemu dziecku. Właśnie dlatego zakupy w naszym sklepie internetowym e-horyznt.pl róbcie wspólnie. Pociecha powinna zwracać uwagę na model, które po prostu się jej podoba. W przeciwnym razie zakup będzie nietrafiony – smyk nie będzie chciał zabierać do przedszkola zdrowego plecaka turystycznego, ale np. niewygodny workoplecak z ulubioną postacią z bajki. Właśnie dlatego zawęź krąg poszukiwań do plecaków, które najlepiej posłużą Twojemu dziecku. Przedszkolakowi pozostaw jednak wybór najpiękniejszego plecaka spośród tego niewielkiego grona.

Pomyśl również o wadze plecaka i sytuacjach, w których dziecko będzie mieć go na plecach. Dla smyka ważącego 15-20 kg zawsze warto wybierać możliwie najlżejszy plecak. Pojemność około 4 litrów i waga plecaka circa 300 gramów będą odpowiednie dla trzy- i czterolatka. Dla starszego przedszkolaka możesz wybrać większy model, np. taki o pojemności 8 litrów i wadze ok. 400 gramów.

Pierwszy plecak do przedszkola

Wkroczenie do przedszkolnego świata to ogromne wydarzenie w życiu dziecka i całej rodziny. Wspólne wybieranie wyprawki do przedszkola doda dziecku odwagi i przygotuje do nowego rozdziału w życiu. Wybierając pierwszy plecak do przedszkola, pamiętaj o jego niewielkich rozmiarach i wyglądzie, który zachwyci pociechę.

Przygotowując trzylatka do roli przedszkolaka, stawiaj na rozwijanie samodzielności, także w pakowaniu plecaka. Samodzielne korzystanie z akcesorium ułatwią praktyczne rozwiązania. Jedna komora, do której zmieści się i ciepła bluza, i ukochany pluszak ułatwi szybkie pakowanie i rozpakowywanie. Na wycieczki z grupą przedszkolną albo powrót z rodzicami z przedszkola przyda się bidon z wodą. Wszystkie modele plecaków dla kilkulatka, które znajdziesz na e-horyzont.pl, wyposażono w co najmniej jedną boczną kieszonkę z elastycznej siatki w sam raz na bidon z wodą albo sok 100%.

Dziecięce i atrakcyjne motywy

W naszym sklepie znajdziesz wiele kolorowych modeli idealnych dla najmłodszych. Znane marki zadbały o to, aby każde akcesorium z ich logo było z jednej strony praktyczne, a z drugiej – atrakcyjne dla dziecięcego oka. Z łatwością dostrzeżesz uniwersalne plecaki w sam raz dla rodzeństwa, które różni się płcią. Możesz wybrać też kolorystykę tradycyjnie przypisywaną chłopcom lub dziewczynkom. Różowy plecak z leśnymi zwierzętami czy granatowy z astronautą? A może szary z motywem wilka lub zielony z niedźwiedziami? Wybór należy do Ciebie!

Jaki plecak do przedszkola wybrać?

Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest Twoje dziecko. Co oczywiste, młodsze dzieci i te o drobnej budowie ciała potrzebują mniejszego plecaka niż ich koledzy ze starszych grup. Jeżeli szukasz plecaka do zerówki, zastanów się, co pociecha musi nosić ze sobą. W szkolnych klasach 0 dzieci powinny codziennie przynosić plecak z podobnym wyposażeniem co uczniowie nauczania początkowego. W zerówce przedszkolnej plecak jest potrzebny przede wszystkim na wycieczki. Twoja pociecha może jednak korzystać z niego także w czasie wolnym. Podczas wakacji albo weekendów w rodzinnym gronie przyda się przede wszystkim plecak, który nie będzie miał negatywnego wpływu na prawidłową postawę. Szukaj modeli z oddychającym, wyściełanym tylnym panelem. Ważne są też regulowane ramiona i pasek piersiowy.

Ilu komorowy plecak wybrać do przedszkola?

Ogromnym ułatwieniem dla najmłodszych jest jedna główna komora i boczne kieszonki z elastycznej siatki, np. na bidon. Większe dzieci mogą rozdzielać ekwipunek, tak aby równomiernie rozłożyć jego ciężar. Plecaki turystyczne dla dzieci starszych składają się najczęściej z komory głównej, bocznych kieszonek i przynajmniej jednej dodatkowej zamykanej kieszeni.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.