Czapki i opaski do biegania

Czapki i opaski do biegania do dobry wybór nie tylko zimą, kiedy chcemy osłonić głowę i uszy przed nieprzyjemnym chłodem. To także nieodzowny element letniego stroju, który stanowi barierę przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV. Zatem okrycie głowy dba o nasze zdrowie, nie doprowadzając do przegrzania latem, a zimą chroni nasze uszy przed nadmierną utratą ciepła oraz odmrożeniem.

na stronę
 1. Czapka Buff Merino Lightweight solid black
  .
  Czapka Buff Merino Lightweight solid black

  Buff

  Cena 109,99 zł Od 98,99 zł
 2. Czapka Buff Merino Lightweight solid denim
  .
  Czapka Buff Merino Lightweight solid denim

  Buff

  Cena 109,99 zł Od 98,99 zł
 3. Czapka Buff Merino Lightweight solid grey
  .
  Czapka Buff Merino Lightweight solid grey

  Buff

  Cena 109,99 zł Od 98,99 zł
 4. Czapka z daszkiem Buff Run Cap jayla multi
  Sale
  Czapka z daszkiem Buff Run Cap jayla multi

  Buff

  Cena 99,99 zł Od 89,99 zł
 5. Damska czapka Buff Pack Run Cap pink
  Sale
  Damska czapka Buff Pack Run Cap pink

  Buff

  Cena 129,99 zł Od 116,99 zł
na stronę

Czapki i opaski do biegania na każdą porę roku

Czapka do biegania przydaje się nie tylko zimą, kiedy za sprawą niskiej temperatury przez uszy i głowę tracimy bardzo dużo ciepła. To także ochrona przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV latem. Stanowi uzupełnienie i ważny element stroju do biegania.

Zimowe czapki do biegania

Zimowe czapki wykonane są z materiałów znanych ze swoich właściwości cieplnych – na przykład wełny merino, która nie tylko bardzo dobrze utrzymuje temperaturę, ale także oddycha i nie powoduje nieprzyjemnego swędzenia. Czapki i opaski do biegania zarówno przeznaczeniem na zimę, jak i te na ciepłe pory roku przystosowane dla biegaczy, projektowane są w taki sposób, by były niemal nieodczuwalne na głowie podczas treningu.

Letnie czapki do biegania

Letnie czapki są zazwyczaj bardzo lekkie i wyposażone dodatkowo w daszek. Dzięki temu całość chroni nie tylko głowę, ale także oczy przed słońcem, podnosząc tym samym komfort biegu. Wśród miłośników tego sportu znajdą się również zwolennicy opasek, które skutecznie chronią uszy przed utratą ciepła i dlatego sprawdzą się w chłodne, ale bezwietrzne dni.

Czym kierować się przy wyborze czapki do biegania?

Przy wyborze czapki lub opaski do biegania należy przede wszystkim kierować się swoimi własnymi preferencjami. Oczywiście na inne okrycie głowy zdecydujemy się latem, a na inne zimą. To z przeznaczeniem na ciepłą porę roku wyposażone jest najczęściej w daszek, który dodatkowo chroni oczy przed słońcem. Niektóre modele z perforacją dodatkowo podnoszą poziom wentylacji, jednocześnie obniżając wagę produktu. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza podczas biegu, gdzie liczy się wyjątkowa lekkość i wysoki komfort. Zimą natomiast najważniejsze jest zachowanie ciepła, ale i dobra oddychalność, by nie doprowadzić do przegrzania. Bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym do produkcji zimowych czapek biegowych jest wełna merino, która pozostaje lekka i komfortowa w użytkowaniu jednocześnie utrzymując optymalną temperaturę.

Czapka czy opaska do biegania – co lepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej wybrać czapkę, czy opaskę. Wszystko zależy od pory roku, pogody oraz osobistych preferencji. Czapka z pewnością sprawdza się zimą, kiedy panują niskie temperatury oraz gdy na dworze hula wiatr. Natomiast opaska chroni uszy, przez które ucieka najwięcej ciepła. Nie osłania jednak całej głowy, co sprawia, że jest dobrym rozwiązaniem na chłodne, ale bezwietrzne dni. Dzięki mniejszej powierzchni jest lżejsza i przez wielu biegaczy uznawana za bardziej komfortową. Latem lepszym rozwiązaniem wciąż pozostaje czapka, która podczas słonecznych dni, chroni głowę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zatem wybór między czapką a opaską do biegania, to kwestia ich dopasowania do naszych indywidualnych potrzeb. Przy wyborze należy jednak zwrócić uwagę na materiał wykonania, cechy dodatkowe i oczywiście panującą pogodę.

Czapki i opaski do biegania od najlepszych na e-horyzont.pl

Niezależnie od pory roku czapka do biegania lub opaska to nieodzowny element stroju biegacza. Chroni przede wszystkim przed utratą ciepła, ale także chłodnym wiatrem, a latem również przed promieniami słonecznymi. Dlatego na e-horyzont.pl znajdziesz szeroki wybór czapek oraz opasek do biegania od najlepszych marek z doświadczeniem, które swoje produkty projektują z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, ceniących sobie przede wszystkim wygodę oraz dobre dopasowanie. Są to: Buff, Odlo, The North Face, Icebreaker, czy Fjord Nansen.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.