Poduszki turystyczne

Poduszki turystyczne, to niezwykle przydatny element wyposażenia podczas nocy spędzanych pod namiotem. Mogą być dmuchane lub wypełnione pianką, która pozwala w łatwy sposób skompresować produkt. Poduszka zwiększa komfort snu, a kompaktowe wymiary sprawiają, że zmieścisz ją do każdego bagażu. W e-horyzont oferujemy szeroki wybór kształtów i kolorów, by każdy znalazł coś dla siebie.

na stronę
na stronę

Wybór poduszek turystycznych na e-horyzont.pl

W e-horyzont.pl znajdziesz szeroki wybór poduszek turystycznych, które sprawdzą się nie tylko podczas biwaku, ale także w trakcje podróży samolotem. Dmuchane modele okazują się świetnym rozwiązaniem podczas trekkingu, ponieważ zachowują naprawdę niewielkie rozmiary po złożeniu, dzięki czemu zmieszczą się do każdego plecaka, a ich waga nie stanowi zbytniego obciążenia. Innym rozwiązaniem, dla osób ceniących sobie wysoki komfort podczas nocy spędzanych w namiocie są poduszki, których wypełnienie wykonane jest ze ścinków gąbki. Dzięki temu taka poduszka turystyczna jest przyjemna i miękka a ponadto łatwo się kompresuje. Szeroki wybór kolorystyczny sprawia, że nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie. Wszystko to od doświadczonych na rynku marek: Sea To Summit, czy Thermarest.

Kształt poduszki turystycznej a komfort snu

Poduszki dostępne w naszym sklepie, to nie tylko szeroki wybór wzorów, ale także kształtów. W ofercie posiadamy poduszki o klasycznym kroju z wypełnieniem z łatwej do skompresowania gąbki oraz podróżne w formie litery „U” odnajdujące swoje zastosowanie np. w samochodzie, czy samolocie.  Znajdziesz u nas również poduszki turystyczne o ergonomicznym kształcie, które wyraźnie podwyższają komfort snu. Zależnie od typu podróży oraz indywidualnych preferencji sprawdzić się może inny model poduszki turystycznej.

Wypełnienie poduszek turystycznych

Większość poduszek turystycznych to modele dmuchane, ponieważ pozostają lekkie i zajmują bardzo mało miejsca w transporcie. Zatem zmieszczą do to każdego bagażu i nie stanowią przy tym zbytniego obciążenia. Tego typu modele wybierają zwłaszcza podróżujący pieszo z plecakiem oraz osoby ceniące sobie minimalizm. Takie poduszki mogą mieć klasyczny kształt lub przyjąć formę zagłówka, który sprawdza się zwłaszcza podczas podróży pociągiem samochodem, czy w samolocie. Na e-horyzont kupisz je oddzielnie lub w zestawie z opaską na oczy, która dodatkowo podniesie komfort snu. Innym typem wypełnienia poduszek turystycznych jest gąbka – a dokładnie jej ścinki, pozyskane z produkcji innych akcesoriów. Dlatego takie rozwiązanie wpływa pozytywnie nie tylko na naszą wygodę, ale i na środowisko. Takie wypełnienie kompresuje się w łatwy sposób, dzięki czemu również zajmuje niewiele miejsca w bagażu.

Inne rodzaje poduszek turystycznych, o których warto wiedzieć

Poduszki turystyczne przydają się w trakcie wyjazdów, długiej podróży samochodem lub w lotu samolotem, a także w czasie biwaków i campingów. Do popularnych rodzajów poduszek turystycznych należą:

  • dmuchane poduszki, które doskonale sprawdzają się u osób, którym zależy na minimalizmie, ponieważ przed nadmuchaniem takie akcesorium zajmuje naprawdę mało miejsca, 
  • poduszki z granulatem, które są dosyć wygodne, jednak nie mają funkcji zapamiętywania kształtu ułożenia szyi i głowy użytkownika,
  • poduszki z pianki memory, które można dopasować do potrzeb konkretnego użytkownika, a tym samym są bardzo wygodne i komfortowe, chociaż ich wadą jest dosyć wysoka cena,
  • poduszki hybrydowe, łączące w sobie możliwość nadmuchania części poduszki oraz pianki lub innego materiału. 

Warto zwrócić uwagę na modele typu Compressible Pillow, dostępne w sklepie e-horyzont. Takie poduszki są kompaktowe, wygodne i zmieszczą się właściwie w każdym bagażu. Niewielkie wymiary i mała waga sprawiają, że poduszkę można wziąć ze sobą do autobusu, na biwak lub do samolotu. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.