TURYSTYKA ROWEROWA

Niezawodny sprzęt to postawa każdej wyprawy rowerowej. Podczas planowania podróży należy upewnić się, że posiadamy odpowiednią odzież. Zarówno lekką, odpowiednio oddychającą, jak i chroniącą nas przed nagłym załamaniem pogody. Ważne okażą się również sakwa lub plecak, dzięki którym zabierzemy ze sobą potrzebny ekwipunek, oraz bidon lub butelka, dbające o nasze prawidłowe nawodnienie. Wszystkie te akcesoria znajdziesz na e-horyzont.pl.

Strona
na stronę
 1. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml eggplant
  Sale
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml eggplant

  Hydro Flask

  Ocena:
  90%
  Cena 169,99 zł Od 144,99 zł
 2. Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml clementine
  Sale
  Butelka termiczna HydroFlask Standard Mouth 621 ml clementine

  Hydro Flask

  Ocena:
  90%
  Cena 169,99 zł Od 144,99 zł
 3. Kurtka rowerowa damska RESILIENCE JACKET W Black
  Sale
  Kurtka rowerowa damska RESILIENCE JACKET W Black

  Jack Wolfskin

  Cena 589,99 zł Od 469,99 zł
 4. Kurtka rowerowa damska RESILIENCE JACKET W Dark Cyan
  Sale
  Kurtka rowerowa damska RESILIENCE JACKET W Dark Cyan

  Jack Wolfskin

  Cena 589,99 zł Od 469,99 zł
 5. Kurtka rowerowa damska RESILIENCE JACKET W Wild Berry
  Sale
  Kurtka rowerowa damska RESILIENCE JACKET W Wild Berry

  Jack Wolfskin

  Cena 589,99 zł Od 469,99 zł
 6. Kurtka rowerowa męska RESILIENCE JACKET M Black
  Sale
  Kurtka rowerowa męska RESILIENCE JACKET M Black

  Jack Wolfskin

  Cena 589,99 zł Od 469,99 zł
 7. Kurtka rowerowa męska RESILIENCE JACKET M Dark Cobalt
  Sale
  Kurtka rowerowa męska RESILIENCE JACKET M Dark Cobalt

  Jack Wolfskin

  Cena 589,99 zł Od 469,99 zł
 8. Kurtka rowerowa męska RESILIENCE JACKET M Orion Blue
  Sale
  Kurtka rowerowa męska RESILIENCE JACKET M Orion Blue

  Jack Wolfskin

  Cena 589,99 zł Od 469,99 zł
 9. Kurtka rowerowa męska GRADIENT JACKET M Black
  Sale
  Kurtka rowerowa męska GRADIENT JACKET M Black

  Jack Wolfskin

  Cena 459,99 zł Od 359,99 zł
 10. Kurtka rowerowa męska GRADIENT JACKET M Amber Orange
  Sale
  Kurtka rowerowa męska GRADIENT JACKET M Amber Orange

  Jack Wolfskin

  Cena 459,99 zł Od 359,99 zł
 11. Kurtka rowerowa męska GRADIENT JACKET M Blue Pacific
  Sale
  Kurtka rowerowa męska GRADIENT JACKET M Blue Pacific

  Jack Wolfskin

  Cena 459,99 zł Od 359,99 zł
 12. Kurtka rowerowa damska GRADIENT JACKET W Black
  Sale
  Kurtka rowerowa damska GRADIENT JACKET W Black

  Jack Wolfskin

  Cena 459,99 zł Od 359,99 zł
 13. Kurtka rowerowa damska GRADIENT JACKET W Orange sky
  Sale
  Kurtka rowerowa damska GRADIENT JACKET W Orange sky

  Jack Wolfskin

  Cena 459,99 zł Od 359,99 zł
 14. Kurtka rowerowa damska GRADIENT JACKET W Pink Anemone
  Sale
  Kurtka rowerowa damska GRADIENT JACKET W Pink Anemone

  Jack Wolfskin

  Cena 459,99 zł Od 359,99 zł
 15. Krótkie spodenki rowerowe damskie GRADIENT SHORT W Black
  Sale
  Krótkie spodenki rowerowe damskie GRADIENT SHORT W Black

  Jack Wolfskin

  Cena 319,99 zł Od 269,99 zł
Strona
na stronę

Niezbędne wyposażenie podczas wyprawy rowerowej

Podczas planowania wyprawy rowerowej należy zastanowić się, jak długa ona będzie i w jakim terenie. W zależności od tego niezbędne będą sakwy lub plecak rowerowy. Te pierwsze, zwłaszcza większe – na bagażnik lub boczne, sprawdzą się podczas długich wypraw w łatwym lub umiarkowanym terenie, kiedy potrzebujemy zabrać ze sobą dużo ekwipunku, od ubrań, przez środki czystości, po nawet namiot i śpiwory. Mniejsza – na ramę lub podsiodłowa będzie dobrym wyborem na krótsze wyprawy, kiedy zabierzemy ze sobą kurtkę i zestaw naprawczy. Natomiast plecak będzie idealnym wyborem, jeśli nie mamy możliwości zamontowania sakw lub decydujemy się na bukłak zamiast bidonu. Butelka lub system nawadniający na plecach to kolejne niezbędne wyposażenie rowerowe podczas podróży. Tutaj ważne jest wybranie odpowiedniego litrażu w zależności od naszych potrzeb, czyli długości i stopnia trudności trasy. Przemierzając szlaki na dwóch kołach, zwłaszcza w górach, niezbędna będzie kurtka rowerowa, która uchroni nas przed gwałtownymi zmianami pogody.

Jaką odzież rowerową wybrać?

Wyprawy rowerowe w terenie wiążą się z odpowiednim ubiorem. Przemierzając szlaki MTB, odpowiednim wyborem będą luźne ubrania, pozwalające zachować swobodę ruchu. Dlatego na górskich trasach spotkać można rowerzystów w lekkich i oddychających koszulkach. Natomiast kiedy temperatura się obniży, niezbędna okaże się bielizna termiczna, która pozwoli zachować ciepło wytworzone przez organizm i będzie wypychała wilgoć na wewnątrz, pozostawiając naszą skórę suchą. Ważnym elementem jest również kurtka, która ochroni nas przed deszczem i wiatrem, przy zmianach kapryśnej górskiej pogody. Te rowerowe charakteryzują się dłuższym tyłem, by dodatkowo osłonić dolną część pleców.

Czy plecak rowerowy jest niezbędny?

W czasie krótszych wypraw, na przykład na kawę do centrum miasta, plecak nie jest koniecznością. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w czasie dłuższych wycieczek, które zajmują nawet kilka godzin. W takim wypadku plecak rowerowy jest niezbędny, ponieważ gdzieś trzeba umieścić wszystkie potrzebne akcesoria. Można także skorzystać z sakwy rowerowej lub bagażnika. Wyposażenie, na jakie się decydujemy, w pełni zależy od naszych potrzeb, czyli od długości i poziomu trudności trasy. Wybierając plecak, również powinniśmy kierować się tymi wytycznymi. Okaże się on dobrym rozwiązaniem, tylko wtedy, kiedy naprawdę go potrzebujemy. W innym przypadku, by nie stanowił niewygodnego obciążenia, warto zdecydować się na sakwy, które są odpowiednim wyborem na długie trasy. Plecak posiada jednak przewagę w postaci możliwości zamontowania bukłaka na wodę i pozwala napić się bez konieczności zatrzymywania się. Jest również wygodnym rozwiązaniem do miasta. Modele z nowoczesnym designem i organizerem w głównej komorze, są świetnym udogodnieniem w drodze do pracy czy na prywatne spotkanie.

Niezbędnik każdego rowerzysty

Wycieczki rowerowe są bardzo popularne, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Wiele osób decyduje się na dłuższe eskapady, w trakcie których można zobaczyć piękną przyrodę, a także zwiedzić różne miejscowości. Inni wybierają się rowerem nad jezioro lub na spływ kajakowy, a jeszcze inni po prostu jeżdżą tym środkiem lokomocji do pracy, do szkoły lub na krótkie przejażdżki po mieści. Każdy rowerzysta powinien mieć kilka rzeczy, stanowiących niezbędnik. Na pewno przyda się wysokiej jakości koszulka rowerowa, a także bidon na picie, plecak rowerowy, kask i etui na telefon. Dodatkowo w chłodniejsze dni warto wziąć ze sobą kurtkę rowerową. Na dłuższe wycieczki przydadzą się sakwy rowerowe, zapinane na bagażniku. Można do nich włożyć wszystkie potrzebne rzeczy, prowiant i napoje. 

Ekwipunek dla rowerzysty na wycieczkę rowerową

W trakcie jazdy na rowerze przydaje się wiele rzeczy. Część z nich to akcesoria właściwie niezbędne, natomiast inne po prostu ułatwiają i umilają jazdę. W ekwipunku rowerzysty powinny znaleźć się podstawowe narzędzia, pompka, bidon, kask. Dodatkowo świetnie sprawdzi się etui na smartfona, przez które można obsługiwać telefon dotykowo. 

Odzież rowerowa - jaką wybrać?

Odzież rowerowa powinna być lekka, elastyczna i zapewniająca swobodny przepływ powietrza. Ubrania powinny także zapewniać wygodę i swobodę ruchów. Ważny jest także szeroko pojęty komfort, który związany jest z osobistymi preferencjami. Przykładowo dla niektórych lepsze są rzeczy nieco luźniejsze, a dla innych przylegające do ciała. Dobrze zwrócić uwagę także na materiały, z których wykonana jest odzież. Na dłuższe wyprawy najlepiej wybrać profesjonalną odzież rowerową. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.