Plecaki do biegania

Zastanawiasz się gdzie schować klucze do domu, telefon czy inne gadżety, które potrzebujesz mieć przy sobie w trakcie biegu? W ofercie e-horyzont.pl znajdziesz plecaki do biegania takich marek jak Camelbak, czy Deuter. Posiadają one specjalne systemy wentylacyjne, które zapewniają wysoki komfort, nawet podczas długich dystansów. W zależności od modelu mogą mieć różne wyposażenie: pokrowiec przeciwdeszczowy, duże elementy odblaskowe czy kieszeń na bukłak.

na stronę
 1. Plecak rowerowy Deuter BIKE I 14 steel/midnight
  Sale
  Plecak rowerowy Deuter BIKE I 14 steel/midnight

  Deuter

  Cena 350,00 zł Od 289,99 zł
 2. Plecak do biegania CROSSTRAIL 12 ebony
  Sale
  Plecak do biegania CROSSTRAIL 12 ebony

  Jack Wolfskin

  Cena 659,99 zł Od 527,99 zł
na stronę

Plecaki do biegania w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Plecaki do biegania charakteryzują się przede wszystkim lekkością i dobrym dopasowaniem do sylwetki. To sprawia, że nie są zbytnim obciążeniem, ani nie podskakują na plecach w trakcie aktywności. Dodatkowo wykonanie z technicznych materiałów, sprawia, że stają się wytrzymałe. Dopasuj litraż do własnych potrzeb i wybierz jeden z wielu plecaków biegowych dostępnych na e-horyzont.pl od takich marek jak Camelbak, Deuter, czy Jack Wolfskin.

Plecak do biegania a kamizelka do biegania

Dwa bidony z wodą, klucze, telefon, rękawiczki, kije do biegania i żel energetyczny… Gdzie pomieścić to wszystko? Odpowiedź jest prosta – kamizelka lub plecak do biegania.

Kamizelka do biegania

Podczas aktywności najważniejsze są komfort i wygoda. Dlatego, jeśli musisz zabrać z sobą wiele akcesoriów, warto rozważyć sprzęt do przechowywania, który zbytnio Cię nie obciąży i jednocześnie pozostanie funkcjonalny. Kamizelki do biegania to dobrze dopasowana do ciała alternatywa dla plecaków z bukłakiem. Są nieco mniejsze niż plecak biegowy, a zamiast bukłaka z wodą bez problemu zabierzesz jeden lub dwa softflaski z wodą. Wiele modeli wyposażonych jest w komfortowe pętelki, które pozwalają na mocowanie kijów do biegania oraz kieszenie mieszczące przeciwdeszczową kurtkę do biegania. Kamizelka do biegania jest częstym wyborem wśród miłośników biegania na każdym stopniu zawansowania, ponieważ zapewnia łatwy dostęp do najpotrzebniejszych akcesoriów bez potrzeby zatrzymywania się na trasie.

Plecak do biegania

Na dłuższą trasę lub kiedy wybieramy się w bardziej wymagający teren, wtedy lepszym rozwiązaniem może okazać się plecak do biegania. Te w zależności od litrażu, są bardziej pojemne. Posiadają również bukłak lub umożliwiają jego montaż. Znaczy to, że pozwalają na wygodne picie podczas aktywności. Dlatego są dobrym rozwiązaniem na dłuższe dystanse i świetnie sprawdzają się w wymagającym terenie. Jednak korzystanie z akcesoriów umieszczonym w plecaku biegowym często wymaga zatrzymania się, by móc wyjąć potrzebny przedmiot z przegrody zapinanej na zamek błyskawiczny. Zarówno plecaki do biegania, jak i kamizelki biegowe mają swoich zwolenników i są wybierane na różnym stopniu zaawansowania.

Czym kierować się przy wyborze plecaka biegowego?

Dobrze dobrany plecak biegowy, powinien w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Dlatego oprócz wyjątkowego designu powinien posiadać również kilka cech, które sprawią, że będzie również praktyczny. Jak zatem wybrać plecak, by w pełni odpowiadał naszym potrzebom? Przede wszystkim należy wrócić szczególną uwagę, na specyfikę trasy, czyli przyjrzeć się odcinkom, które zamierzamy pokonywać biegiem – ich długość, trudność terenu oraz ewentualne punkty postoju z możliwością uzupełnienia zapasu wody. Tym samym jesteśmy w stanie określić, jak duży plecak oraz z jaką pojemnością bukłaka jest nam potrzebny. Dobrze dobrany plecak powinien być również dobrze dopasowany do budowy ciała i przylegać do pleców. Skaczące na plecach obciążenie znacznie obniży komfort biegu.

Jakie są cechy dobrego plecaka do biegania?

Dobrze dobrany plecak do biegania potrafi usprawnić trening w terenie. Na długim dystansie jest tak samo ważny, jak odpowiednie buty do biegania, czy odzież. Nie ulega wątpliwości, że powinien być pojemny i wykonany z wytrzymałego materiału, jednak nie może stanowić zbytniego obciążenia podczas biegu, by nie ograniczać wydajności użytkownika.

Plecak do biegania a jego dopasowanie

Odpowiednie dopasowanie plecaka biegowego do sylwetki potrafi zagwarantować komfort i swobodę ruchów podczas biegu. Natomiast system nośny i ergonomiczne pasy dbają o to, by plecak przylegał do pleców nawet podczas dynamicznego biegu. Dlatego również ważna jest jakość tylnego panelu odpowiedzialnego za termoregulację i odprowadzanie wilgoci.

Praktyczne rozwiązania w plecaku do biegania

Łatwy dostęp do akcesoriów i możliwość bezpiecznego ich przechowywania – zapewnia to przemyślane rozmieszczenie komór oraz kieszeni. Duża przegroda na bukłak pozwala na picie podczas aktywności bez potrzeby zatrzymywania się. Natomiast mniejsze kieszenie na przechowywanie najpotrzebniejszych akcesoriów, takich jak kurtka lub bluza do biegania, czy baton energetyczny. Innym udogodnieniem mogą być pętelki, które pozwalają na mocowanie kijów do biegania.

Jaka pojemność plecaka do biegania?

Pojemność plecaka do biegania powinna być uzależniona naszych indywidualnych potrzeb. Litraż plecaka wyznaczają potrzebne podczas biegu akcesoria – bukłak z wodą lub softflaski, kurtka do biegania, czy przekąska. Wielkość plecaka poniekąd uzależniona jest od długości trasy. Wynika to, z konieczności zabrania większej ilości akcesoriów oraz wody na długą trasę. Na początek i krótsze dystanse zaleca się plecak do biegania o pojemności ok. 3 litów. Z kolei maratończyk wybierze plecak od 5 do 7 litrów, w którym bez problemu zabierze się sobą kurtkę do biegania, zapasową chustę wielofunkcyjną, czy batony energetyczne. Natomiast na biegi ultra zaleca się plecak do biegania do 12 litrów.

Jak zapakować plecak do biegania?

Przy pakowaniu plecaka należy pamiętać przede wszystkim o rozmieszczeniu ekwipunku w taki sposób, by dostęp do najpotrzebniejszych akcesoriów nie był utrudniony. Warto umieścić baton energetyczny w bocznej kieszeni, by podczas biegu móc go wyciągnąć bez konieczności wyjmowania wszystkiego z wnętrza plecaka. Do głównej komory bez obaw można schować bluzę biegową lub przeciwdeszczową kurtkę do biegania. Wiele modeli plecaków posiada również siateczkowe kieszenie zewnętrzne, do których również zmieści się dodatkowa odzież. Wewnątrz plecaka do biegania znajdziesz również mniejsze przegrody, do których bez obaw możesz schować telefon, dokumenty, czy nawet latarkę czołową.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.