Plecaki wspinaczkowe

Plecaki wspinaczkowe, to wygodny sposób na przetransportowanie potrzebnych sprzętu oraz akcesoriów niezbędnych podczas wspinaczki. Sprawdza się, zwłaszcza gdy podejście pod skałę jest utrudnione. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać go także na ściankę wspinaczkową. W sklepie e-horyzont znajdziesz plecaki wspinaczkowe takich marek jak Deuter, Black Diamond, Pinguin, czy Fjord Nansen.

Strona
na stronę
 1. Plecak turystyczny Pinguin Fly 15 petrol
  .
  Plecak turystyczny Pinguin Fly 15 petrol

  Pinguin

  Cena 289,99 zł Od 215,99 zł
 2. Plecak Deuter Guide Lite 30+ black NEW
  Sale
  Plecak Deuter Guide Lite 30+ black NEW

  Deuter

  Cena 670,00 zł Od 519,99 zł
 3. Plecak Deuter Guide LIte 30+ seagreen/navy NEW
  Sale
  Plecak Deuter Guide LIte 30+ seagreen/navy NEW

  Deuter

  Cena 670,00 zł Od 519,99 zł
 4. Plecak damski Deuter Guide 42+ SL black NEW
  Sale
  Plecak damski Deuter Guide 42+ SL black NEW

  Deuter

  Cena 850,00 zł Od 659,99 zł
 5. Plecak Deuter Guide LIte 30+ seagreen/navy
  Sale
  Plecak Deuter Guide LIte 30+ seagreen/navy

  Deuter

  Cena 629,00 zł Od 469,99 zł
 6. Plecak trekkingowy Pinguin Attack 45 petrol
  .
  Plecak trekkingowy Pinguin Attack 45 petrol

  Pinguin

  Cena 599,99 zł Od 369,99 zł
 7. Plecak trekkingowy Pinguin Boulder 38 khaki
  .
  Plecak trekkingowy Pinguin Boulder 38 khaki

  Pinguin

  Ocena:
  100%
  Cena 499,99 zł Od 314,99 zł
 8. Plecak Pinguin Boulder 38 blue
  .
  Plecak Pinguin Boulder 38 blue

  Pinguin

  Ocena:
  100%
  Cena 499,99 zł Od 349,99 zł
Strona
na stronę

Plecaki wspinaczkowe na e-horyzont.pl

Wspinaczka jest sportem, który wymaga odpowiedniego sprzętu. Ten zwiększa nie tylko nasz komfort, ale również bezpieczeństwo. Dlatego na szczególną uwagę zasługują wysokiej jakości plecaki wspinaczkowe. W sklepie e-horyzont znajdziesz produktu najlepszych marek z doświadczeniem na rynku – takich jak Jack Wolfskin, Black Diamond, Deuter, Pinguin, czy Fjord Nansen. Oferujemy małe plecaki o pojemności 15-24l, większe 25-39l oraz duże i pakowne 40-60l. Wszystkie zaprojektowane w ten sposób, by zapewniały komfort nie tylko podczas drogi na ściankę lub skałkę, ale też w trakcie wspinaczki. Wiele z nich wyposażone jest w przegrodę na bukłak, która pozwala na jego zamontowanie a tym samym na wygodne picie podczas wspinaczki. Ważną cechą niektórych modeli jest dołączony przeciwdeszczowy pokrowiec, chroniący przed niespodziewanymi opadami.

Jak wybrać plecak wspinaczkowy?

Odpowiedni plecak wspinaczkowy powinien być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Podstawą jest wybranie odpowiedniego litrażu. Dlatego na samym początku należy przemyśleć przeznaczenie takiego sprzętu. Jeśli służyć ma jedynie w drodze na salę treningową zaraz po pracy, musi być pojemny, by zmieścić buty, strój, linę, magnezję i jakąś przekąskę. Wtedy nie wymaga się, by był wyposażony w bukłak, ponieważ ten rodzaj nawodnienia nie sprawdzi się na ściankach wspinaczkowych i podczas boulderingu. Będzie odpowiedni jednak na wysokościowe i całodniowe  wyprawy. Plecak z przeznaczeniem w teren powinien mieć także określony kształt. Brak jakichkolwiek wystających elementów zdecydowanie zniweluje ryzyko zaczepienia o skały i tym samym zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Czy plecak wspinaczkowy jest niezbędny?

Wybierając się na wspinaczkę, niezależnie od terenu, niezbędne jest wyposażenie w postaci uprzęży, lin, butów czy stroju. Dodatkowo do całości dochodzą jeszcze karabinki i inne mniejsze elementy. By w wygodny sposób przetransportować cały szpej na salę lub pod skałę, warto zaopatrzyć się w wygodny plecak. W zależności od swoich potrzeb należy wybrać odpowiedni litraż. Często wybieranym rozwiązaniem jest większy plecak z miejscem na linę lub mniejszy, jedynie na akcesoria i dodatkowa torba wyłącznie na linę.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.