Buty podejściowe damskie

Buty podejściowe damskie, to rodzaj obuwia, które zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Dzieje się tak za sprawą ich wielofunkcyjności i cechom, które wyróżniają je spośród innych rodzajów. Ich zadaniem jest dobra amortyzacja oraz ponadprzeciętna przyczepność również na skalistych szlakach. Są odpowiednim wyborem zarówno podczas marszu w trudnym terenie, jak i w trakcie wspinaczki. W tej kategorii znajdziesz damskie buty podejście najlepszych marek z dużym doświadczeniem na rynku outdoorowym: Jack Wolfskin, Asolo, Aku, czy La Sportiva.

na stronę
 1. Buty hikingowe damskie SCRAMBLER 2 TEXAPORE LOW W Dark Aqua
  .
  Buty hikingowe damskie SCRAMBLER 2 TEXAPORE LOW W Dark Aqua

  Jack Wolfskin

  Cena 639,99 zł Od 575,99 zł
 2. Buty trekkingowe damskie SCRAMBLER LOW W burgundy / pink
  Sale
  Buty trekkingowe damskie SCRAMBLER LOW W burgundy / pink

  Jack Wolfskin

  Cena 539,99 zł Od 399,99 zł
 3. Buty trekkingowe damskie SCRAMBLER LOW W red / light grey
  Sale
  Buty trekkingowe damskie SCRAMBLER LOW W red / light grey

  Jack Wolfskin

  Cena 549,99 zł Od 384,99 zł
na stronę

Buty podejściowe damskie najlepszych marek w ofercie sklepu e-horyzont

Wysoka jakość obuwia zdecydowanie wpływa na ich komfort noszenia, dlatego na e-horyzont.pl znajdziesz produkty od najlepszych marek, z dużym doświadczeniem na rynku outdoorowym. Wśród nich są: Jakck Wolfskin, Asolo, Aku oraz La Sportiva. Oferta nasze go sklepu to modele przeznaczone nie tylko do pokonywania podejść, ale również do górskich wypraw po wymagającym terenie i na trudnym szlaku. Damskie buty podejściowe świetnie sprawdzają się na terenie nizinnym oraz podgórskim, czy górzystym. Amortyzująca i przyczepna podeszwa, to rozwiązanie na skaliste podłoże oraz kamienie. Zastosowanie w nich znajdą również miłośniczki wspinaczki.

Czym charakteryzują się damskie buty podejściowe?

Damskie buty podejściowe posiadają kilka cech, które wyróżniają je spośród innych kategorii i stanowią o ich funkcjonalności. Jedną z nich jest zdecydowanie podeszwa. Ta w butach podejściowych jest niezwykle lekka i miękka, co przekłada się nie tylko na komfort, ale również na odpowiednią amortyzację, która ważna jest zwłaszcza ta twardym, skalistym podłożu. Są również przyczepne, co zmniejsza ryzyko kontuzji i zapewnia pewność kroku. Inną ich ważną cechą jest gumowy otok, którego głównym celem jest ochrona stopy przed urazami przy uderzeniu o kamień lub korzeń. Zabezpiecza on także obuwie, tym samym przedłużając jego żywotność. Dla jak najlepszego dopasowania, buty podejściowe damskie wyróżnia długa listwa sznurowania, która kończy się tuż przy samych palcach. Dzięki czemu obuwie na całej swojej długości dba o utrzymanie i stabilizację stopy. Wiele modeli damskich butów podejściowych na przedzie wyposażonych jest w element wspinaczkowy, czyli gumowy panel, który zwiększa przyczepność na gładkich skałach. To z kolei sprawia, że ten typ obuwia często wybierany jest przez kobiety również do wspinaczki.

Kiedy zdecydować się na buty podejściowe damskie?

Dzięki swojej budowie i dodatkowym cechom, które wpływają na funkcjonalność, buty podejściowe damskie świetnie sprawdzają się na płaskim, jak i górzystym terenie. Dlatego są odpowiednie na długie leśne spacery, głównymi oraz bocznymi ścieżkami. Również na górskich szlakach mniej lub bardziej wymagających – nierównych i skalistych. Za sprawą przyczepnej podeszwy poprawiają pewność kroków i pomagają dotrzeć do trudnodostępnych ścianek wspinaczkowych. Modele dodatkowo wyposażone w wodoodporną membranę stają się nieodzownym elementem wyprawy w kapryśną, zwłaszcza jesienną pogodę oraz na przeprawę po błotnistym terenie.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.