Sprzęt wspinaczkowy

Każdy miłośnik wspinaczki znajdzie tutaj coś dla siebie. Kategoria powstała po to, by ułatwić Ci wybór niezbędnego i bezpiecznego sprzętu wspinaczkowego. Karabinki i ekspresy, kości, liny, kaski, rękawiczki i dużo więcej. Oferta w naszym sklepie, to szeroki wybór produktów od sprawdzonych marek z dużym doświadczeniem na rynku wspinaczkowym. Są to Black Diamond, Milo, Beal, czy Stubai.

Strona
na stronę
  1. Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-ALPINE GUIDE envy green
    Sale
    Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-ALPINE GUIDE envy green

    Black Diamond

    Cena 139,99 zł Od 119,99 zł
Strona
na stronę

Sprzęt wspinaczkowy na stronie e-horyzont.pl

Odpowiedni sprzęt wspinaczkowy to klucz do udanej wyprawy, dlatego, by w odpowiedni sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyprawy, warto wybierać produkty znanych i sprawdzonych marek. W sklepie e-horyzont.pl znajdziesz produkty takich producentów jak Black Diamond, Milo, Beal, czy Stubai. Celem sprzętu wspinaczkowego jest przede wszystkim asekuracja, dlatego w naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do swojej wyprawy wspinaczkowej. Karabinki, kości, friendy, liny, kaski, uprzęże i wiele innych. Wszystko po to, byś czuł/a się bezpiecznie podczas uprawiania swojej ulubionej aktywności w outdoorze.

Niezbędne wyposażenie podczas wspinaczki

Wspinaczka to wymagający precyzji i opanowania sport. Wiąże się nie tylko z pokonywaniem wysokości, ale też z przekraczaniem swoich własnych barier. To sprawia, że odpowiedni sprzęt wspinaczkowy jest nieocenioną pomocą i przede wszystkim podstawą podczas tej przygody. Dlatego tak ważny jest jego właściwy wybór. Ten zależy przede wszystkim od warunków i typu wspinaczki. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj tego sportu się zdecydujemy, zawsze niezbędnych jest kilka elementów. Są to przede wszystkim uprząż, kask wspinaczkowy, liny dynamiczne, karabinki oraz ekspresy. Również dla podniesienia komfortu – odpowiednie rękawiczki. Ważne jest, by poszczególne elementy posiadały certyfikaty, które świadczą o tym, że sprzęt jest bezpieczny i przeznaczony do wspinaczki.

Wspinanie a via ferrata

Wspinanie zyskuje na popularności i jest coraz chętniej wybieraną aktywnością w wolnym czasie. Istnieje wiele odmian tego typu sportu. Wspinać można się po specjalnie przeznaczonych do tego ściankach, skałkach, a nawet – dla doświadczonych osób, które lubią wyzwania i wysoki poziom adrenaliny we krwi – lodowcach. Natomiast via ferrata nie jest czystą formą wspinaczki. Obie dyscypliny posiadają jednak kilka cech wspólnych, a sprzęt niezbędny do tego typu aktywności w pewnym stopniu pokrywa się z tym do wspinaczki. Czym zatem jest via ferrata? Jej nazwa pochodzi z języka włoskiego, gdzie ma swoje korzenie i znaczy tyle, co „żelazna droga”. To wyjątkowy typ szlaków górskich, których pokonywanie wymaga odpowiedniego sprzętu. Z pewnością niezbędna jest uprząż asekuracyjna oraz lonża z absorberem energii. Ważne również, by wszystkie liny, karabińczyki oraz inne wykorzystywane elementy przeznaczone były do wspinaczki i posiadały odpowiednie certyfikaty.

Kompleksowy zestaw sprzętu wspinaczkowego

W sklepie e-horyzont.pl znajdziesz najważniejsze elementy zestawów wspinaczkowych, które na pewno przydadzą ci się w trakcie wypraw. W skład kompleksowego zestawu wspinaczkowego powinno wchodzić oczywiście odpowiednie ubranie, buty i raki oraz kask, a także wiele innych ważnych elementów. Szczególne znaczenie ma uprząż, składająca się z dwóch części, czyli pasu na biodra oraz dwóch pętli na uda. Dodatkowo potrzebne są elementy mocujące do wspinania, a więc ekspresy, karabinki i przyrząd asekuracyjny (do przymocowania uprzęży). Kompletując zestaw do wspinaczki, należy także kupić wysokiej jakości linę, płachtę na linę oraz specjalny impregnat. Przyda się także woreczek na magnezję, szczotka wspinaczkowa i zestaw kości wspinaczkowych oraz sama magnezja. Wszystkie elementy dostępne są w szerokim asortymencie sklepu e-horyzont.pl. Warto wybrać sprzęt wspinaczkowy pochodzący od renomowanych producentów, o wysokiej jakości i doskonałej trwałości, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz przyjemność ze wspinaczki. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.