SPRZĘT DO BIEGANIA

Podczas biegania w terenie niezbędny może okazać się dodatkowy sprzęt, który nie tylko wspomoże nas w trakcie aktywności, poprawiając jej komfort, ale również zadba o nasze zdrowie. W szerokiej ofercie e-horyzont.pl znajdziesz akcesoria niezbędne do utrzymania odpowiedniego nawodnienia jak plecaki, kamizelki czy bidony oraz sprzęt wspomagający bieg. Między innymi kijki, raczki czy latarki czołowe.

Strona
na stronę
 1. Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm dark patina
  .
  Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm dark patina

  Black Diamond

  Cena 359,99 zł Od 299,99 zł
 2. Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm ultra blue
  .
  Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm ultra blue

  Black Diamond

  Cena 359,99 zł Od 299,99 zł
 3. Latarka czołówka Black Diamond COSMO 300 lm dark olive
  .
  Latarka czołówka Black Diamond COSMO 300 lm dark olive

  Black Diamond

  Cena 149,99 zł Od 119,99 zł
Strona
na stronę

Akcesoria do biegania w sklepie e-horyzont.pl

Odpowiedni sprzęt tak samo, jak wyposażenie, to podstawa biegu w terenie. Pokonywanie dystansu górskim szklakiem lub leśną ścieżką wymaga odpowiedniego przygotowania, by czuć się bezpiecznie i pewnie. Dlatego na e-horyzont znajdziesz przede wszystkim niezbędne akcesoria do tego rodzaju sportu. Takie jak plecaki z bukłakiem lub z możliwością jego montażu, które ułatwią Ci picie w trakcie aktywności. Jeżeli potrzebujesz mniejszego sprzętu do przechowywania, możesz wybrać kamizelkę do biegania lub saszetkę, która pozwoli przechować Ci najpotrzebniejsze drobiazgi. Również latarki czołowe, przystosowane do biegu po zmroku oraz w szare jesienne dni. Nie tylko zapewniają Ci lepsze widzenie, ale także zwiększają Twoje bezpieczeństwo na drodze. Natomiast kijki do biegania, to przydatny sprzęt dla wprawionych miłośników gór. Wszystko to od sprawdzonych marek: Deuter, Black Diamond, Camelbak, czy Pinguin.

Co zabrać ze sobą na bieg w terenie?

Najlepszym sposobem na przygotowanie się na bieg, jest przesledzenie trasy, którą zamierzamy biec w przewodniku, by sprawdzić jakie warunki czekają nas na trasie. Najważniejsze jest określenie dystansu i punktów, w których można zrobić ewentualny postój oraz uzupełnić zapas wody. Następnie przygotowanie potrzebnego sprzętu. Gotowy plecak z bukłakiem lub bidon to podstawa każdego treningu biegowego w terenie. Niezbędna okaże się również kurtka przeciwdeszczowa, która ochroni przed nagłą zmianą pogody – co jest często spotykane zwłaszcza w górach. Latarka czołowa, którą zawsze warto mieć w plecaku, pomoże Ci wrócić bezpiecznie do domu po zmroku. I kije do biegania dla wprawionych miłośników tego sportu – są przydatne w zmiennym terenie, szczególnie przy podbiegach.  

Niezbędny sprzęt do biegania

Biegając w terenie, najważniejsze są przede wszystkim odpowiednie strój i sprzęt. Wybór tego drugiego zależny jest od warunków i długości wyznaczonej trasy oraz od pogody. Jeżeli bieg jest wymagający i potrzebujesz zabrać za sobą wiele akcesoriów, wtedy warto zaopatrzyć się w plecak do biegania, który pozwoli Ci, dzięki systemowi nawodnienia, na wygodne picie podczas aktywności, oraz pomieści wszystkie potrzebne przedmioty – takie jak kijki, kurtka przeciwdeszczowa, czy żel energetyczny. Jeśli decydujesz się na mniejszą ilość wyposażenia, to wtedy zdecydowanie wystarczająca okaże się kamizelka do biegania lub nawet specjalny pas z miejscem na bidon i najpotrzebniejsze drobiazgi, jak klucze i telefon. Na krótkie dystanse lub dla początkujących miłośników tego sportu odpowiednia będzie również mała saszetka, która przechowa dla Ciebie najpotrzebniejsze drobiazgi takie jak klucze, telefon, czy baton lub żel energetyczny.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.