WSPINANIE

Dla wszystkich osób kochających wspinaczkę zarówno górską, jak i na ściance. W e-Horyzont.pl znajdziesz sprzęt wspinaczkowy najlepszych marek m.in.: Black Diamond, Beal, Stubai czy Petzl. Szeroka oferta pozwala wybrać odpowiednie linki, kaski wspinaczkowe oraz karabinki, czy ekspresy. Na zimowe wyjścia polecamy natomiast czekany i raki, które ułatwią poruszanie się także po oblodzonych szlakach.

WSPINANIE
Strona
na stronę
 1. Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-ALPINE GUIDE envy green
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-ALPINE GUIDE envy green

  Black Diamond

  Cena 139,99 zł Od 119,99 zł
 2. Raczki do biegania Camp ICE MASTER RUN
  Sale
  Raczki do biegania Camp ICE MASTER RUN

  Camp

  Cena 219,90 zł Od 196,99 zł
Strona
na stronę

Wspinanie z e-Horyzont.pl

Odpowiedniej klasy sprzęt do wspinaczki odgrywa kluczową rolę podczas tego rodzaju aktywności. Zapewnia bezpieczeństwo, komfort i ułatwia przemieszczanie się po wymagających partiach terenu. Zdaje egzamin nawet wówczas, gdy warunki pogodowe ulegają gwałtownej zmianie. Przy zakupie sprzętu wspinaczkowego powinniśmy kierować się nie tylko naszymi potrzebami i możliwościami. Wybierane przez nas akcesoria powinny być dostosowane do rodzaju wspinaczki, jaki uprawiamy, a także terenu, w jaki zamierzamy się udać. W sklepie e-Horyzont.pl oferujemy szeroki wybór sprzętu wspinaczkowego od renomowanych producentów. Znaleźć tu można produkty Sea To Summit, Rock Empire, Milo, Lhotse, Coghlans, Beal, Black Diamond, Bushmen, Camp, Petzl, Fam czy Stubai. Wszystkie elementy sprzętu wspinaczkowego wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na odpowiedni poziom bezpieczeństwa i większy komfort użytkowania.

Odpowiedni sprzęt wspinaczkowy jako klucz do udanej wyprawy

Osoby stawiające pierwsze kroki w tej dziedzinie znajdują na naszej stronie różnorodne produkty, które są niezastąpione podczas każdego rodzaju wspinaczki. Na e-Horyzont.pl oferujemy czekany, karabinki i ekspresy, kaski wspinaczkowe, kości, friendy i haki, a także liny. Wszyscy, którzy szukają przyrządów asekuracyjnych i zjazdowych oraz raków lub uprzęży wspinaczkowych, spotykają się tu z szerokim wyborem produktów. Także dla miłośników Via Ferrata, podróżujących w różne części Europy, mamy odpowiedni sprzęt wspinaczkowy. Dobre wyposażenie podczas wyprawy to nie tylko wysoki komfort, ale także bezpieczeństwo, które zwłaszcza we wspinaczce odgrywa ogromną rolę.

Podstawowy sprzęt wspinaczkowy dla początkujących miłośników wspinaczki

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze wspinaczką i próbujesz skompletować niezbędny sprzęt, by udać się na swoją pierwszą ściankę lub skałkę, to jesteś w dobrym miejscu. Na e-Horyzont znajdziesz potrzebny Ci sprzęt wspinaczkowy. Niezbędne okażą się bez dwóch zdań: uprząż, lina, przyrządy asekuracyjne, karabińczyki, ekspresy i oczywiście kask. Są one niezbędne, byś w pełni czuł/a się bezpiecznie podczas swoich pierwszych, a także kolejnych wypraw. Cały sprzęt wspinaczkowy znajdziesz na e-Horyzont.pl.

Przydatne dodatki do sprzętu wspinaczkowego

Najważniejszym elementem ekwipunku każdej wspinającej się osoby są buty do wspinaczki. W przypadku wspinania się na ściance wystarczy jeden z wygodnych modeli sportowych. W terenie lepsze będą modele dedykowane, które mają wzmocnioną konstrukcję i ułatwiają pokonywanie nawet trudnego terenu.

Buty wspinaczkowe należy mierzyć na gołą stopę lub specjalną siateczkę przypominającą rajstopę - nigdy na grubą skarpetkę! Oprócz butów przydatne okażą się rękawiczki, szczególnie jeśli wybieramy się w teren - na ściance nie ma takiej konieczności. Rękawiczki powinny wzmacniać chwyt, odprowadzać wilgoć i nadmiar ciepła.

Kolejną kwestią jest lina do wspinaczki - wybierając ją zwróćmy uwagę na jej długość, średnicę, trwałość, ilość włókien z których jest złożona i atesty, które posiada. Wraz z uprzężą wyścieloną miękkimi materiałami stanowi podstawowy element wyprawki wspinacza wysokogórskiego. Sprawdza się również na ściankach na których ćwiczy się wspinanie wraz z partnerem.

Każdy wspinający się powinien także posiadać w swoim ekwipunku odpowiednie spodnie, przeznaczone do tego rodzaju sportu. Są one lekkie, o wzmocnionej konstrukcji, szczególnie na kolanach. Nie krępują ruchów, a jednocześnie chronią przed chłodem czy powierzchownymi otarciami.

Wyprawka wspinacza z e-Horyzont.pl

Pełną wyprawkę wspinacza skompletujesz w serwisie e-Horyzont.pl. Znajdziesz tutaj wyłącznie sprawdzone rozwiązania, z odpowiednimi certyfikatami zapewniającymi bezpieczeństwo. Zadbaj o swoją wygodę i komfort.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.