Karimaty

Karimaty to warstwa izolująca nas od zimnego i często wilgotnego podłoża podczas nocy w terenie. Charakteryzują się lekkością, dlatego sprawdzają się podczas każdej wędrówki. Nie tylko w namiocie, ale także w trakcie posiłku, czy odpoczynku. Odpowiednie na biwak, piknik, czy na wędrówkę. Składane siedziska są lekkie i bardzo kompaktowe, dzięki czemu możesz mieć je zawsze w swoim plecaku turystycznym.

na stronę
na stronę

Wielozadaniowość karimaty turystycznej

Modele na cieplejsze pory roku charakteryzują się lekkością oraz karbowaną strukturą, dzięki której śpiwór nie przesuwa się na karimacie. Wersją odpowiednią na gorące lato jest karimata składana w kostkę – cienki materiał wraz z niewielkim rozmiarem sprawiają, że bez problemu mieści się w plecaku. Cienkie karimaty sprawdzają się nie tylko pod namiotem, ale także jako wersje plażowe. Natomiast cieplejsze modele podkładamy pod koc, podczas wiosennego pikniku na świeżo zroszonej trawie. To przydatne rozwiązanie, zwłaszcza na imprezie plenerowej – pikniku, czy festiwalu. Tego typu sprzęt warto też zabrać podczas drogi na szczyt, gdyż uchroni spodnie przez przemoczeniem, gdy postanowimy usiąść na mokrej trawie. Karimaty podłożymy też pod torby, czy sprzęt w czasie biwaku.

Karimata a materac turystyczny

Karimaty, jakie kupimy u renomowanych producentów, wytworzone są z pianki o wysokich właściwościach izolujących, dzięki zamkniętym porom. Dodatkowo w niektórych modelach, zastosowano termiczną folię zatrzymującą ciepło. Dzięki tym rozwiązaniom chronią przed zimnem z podłoża podczas nocy pod namiotem. Ponadto są lekkie, a w bagażu nie zajmują dużo miejsca przy odpowiednim przytroczeniu do plecaka. To sprawia, że pozostają świetnym rozwiązaniem podczas pieszej wyprawy. Są popularnym rozwiązaniem w szczególności u osób, które cenią sobie minimalizm i jak najniższą wagę ekwipunku. Materac jest natomiast cięższy, jednak zapewnia większy komfort snu – dzięki wypełnieniu powietrzem, lepiej niż karimata izoluje od zimna z podłoża. Drugą stroną medalu jest jego waga, dlatego lepiej sprawdza się podczas biwaków, na które wybieramy się samochodem.

Karimaty w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Karimata to dodatkowa warstwa izolująca śpiwór od zimna i wilgoci oraz niezbędny element sprzętu turystycznego. Profesjonalnie wykonane maty tego typu, znajdziemy w sklepie internetowym e-horyzont.pl, który oferuje produkty najlepszych marek. Te, oprócz karimat, projektują również pokrowce oraz mniejsze siedziska turystyczne w różnych wzorach i barwach.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.