Raki i raczki

Raki i raczki, czyli metalowe kolce zakładane na buty ułatwiają, a często po prostu umożliwiają poruszanie się po oblodzonych i ośnieżonych szlakach i zboczach gór. W naszym sklepie znajdziesz zarówno modele półautomatyczne, jak i te automatyczne. Wszystkie od sprawdzonych marek, takich jak między innymi Black Diamond, czy Camp. Raki wspinaczkowe w zależności swojej konstrukcji mogą być mocowane do różnych rodzajów butów.

na stronę
na stronę

Raki – niezbędny sprzęt podczas zimowej wspinaczki

Wytrzymałe i lekkie raki są podstawą zimowych wspinaczek. Przydadzą się zarówno miłośnikom sportów wyczynowych, jak i tym, którzy lubią piesze wędrówki nawet w ośnieżonej i zimnej aurze. Zwiększają bezpieczeństwo i sprawiają, że czujemy się pewniej. Raki wspinaczkowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do wspinaczki po oblodzonych powierzchniach i stromych częściach lodowca, pociętych szczelinami. Modele dostępne w sklepie e-horyzont.pl są wyposażone w szeroko rozłożone zęby, dzięki czemu będziemy mogli wspiąć się po pionowej ścianie. Mocna i solidna konstrukcja raków wspinaczkowych sprawia, że są wytrzymałe oraz odporne na użytkowanie. Specjalne wkładki antyśniegowe zapobiegają zbijaniu się śniegu. Co najważniejsze, raki można regulować w zakresie kilku rozmiarów, więc posłużą nam lub naszym dzieciom przez dłuższy czas.

Różnica między rakami a raczkami

Raki i raczaki, chociaż wyglądają podobnie, a ich nazwy sugerują, że mają ze sobą wiele wspólnego, to dzieli je kilka różnic, które sprawiają, że ich przeznaczanie również jest inne. Raki wysokogórskie, najczęściej automatyczne lub półautomatyczne, to obok czekana podstawowe wyposażenie każdego miłośnika górskich aktywności. Wspomagają one pewne stawianie kroków podczas wspinaczki po lodzie. Raki wspinaczkowe charakteryzuje również rozłożyste i agresywne ułożenie zębów, pozwalające im wgryźć się w twardą powierzchnię lodową. Natomiast ich mniejszy odpowiednik – raczki, są dobrym wyborem na ośnieżone i oblodzone szlaki górskie oraz płaskie ścieżki. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby zakładania większych raków wspinaczkowych.  

Raki i raczki w ofercie sklepu e-horyznont.pl

Miłośnicy zimowych eskapad mogą skorzystać z szerokiej oferty takich producentów światowej klasy jak Black Diamond Camp i Stubai. Do wyboru mamy raki automatyczne i półautomatyczne. Ci, którym zależy na zakupie raków turystycznych, nieprzeznaczonych do wspinaczki, mogą zdecydować się na raczki, które sprawdzą się podczas turystyki zimowej w górach i na nizinach. W naszym sklepie znaleźć można także praktyczny i funkcjonalny futerał do przechowywania raków.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.