BUTY DO BIEGANIA

Aby w pełni cieszyć się korzyściami, jakie niesie ze sobą bieganie, należy zaopatrzyć się w odpowiednie buty przystosowane do tego rodzaju sportu. Pozwoli to nie tylko zniwelować ryzyko kontuzji do minimum, ale także poprawi komfort biegu, sprawiając, że czynność ta stanie się prawdziwą przyjemnością. W e-horyzont znajdziesz obuwie takich marek jak: Jack Wolfskin, Hoka, Inov-8.

Strona
na stronę
Strona
na stronę

Jakie są rodzaje butów do biegania?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli butów do biegania, o zróżnicowanej specyfikacji, co może sprawić, że jeszcze trudniej zdecydować się na ten jeden model obuwia biegowego. Buty do biegania dzielą się przede wszystkim na buty do biegania po twardej nawierzchni np. asfalcie oraz na buty do biegania w terenie. W internetowym sklepie e-Horyzont znajdziesz buty do biegania takich marek jak np. Hoka OneOne oraz Inov-8. Dostępne modele charakteryzują się przede wszystkim dobrą amortyzacją, lekkością oraz agresywnym bieżnikiem, który jest niezbędny podczas biegu w terenie.

Buty do biegania męskie a damskie

Obuwie biegowe dzieli się również na buty do biegania męskie oraz damskie. Jedne w drugie znajdziesz na stronie e-horyzont.pl. Oba rodzaje różnią się od siebie nie tylko designem, ale również budową – przede wszystkim szerokością, ale także dopasowaniem do stopy odpowiadającemu danej budowie ciała.

Buty do biegania zimą i latem

Strój do treningu biegowego uzależniony jest przede wszystkim od pogody. To od niej zależy, czy tego dnia niezbędna będzie kurtka lub inna dodatkowa warstwa odzieży. Tak samo dobierane powinny być buty do biegania. O ile latem częściej wybierane są lekkie i przewiewne modele, z siatkowaną cholewką, to zimą lepiej postawić na buty biegowe z wytrzymałego materiału oraz z wodoodporną membraną np. Gore-TEX, która ochroni stopy przed wilgocią w postaci śniegu lub błota. W takiej sytuacji nie tylko buty są istotną kwestią. Decydując się na trening biegowy zimą, warto dodatkowo zaopatrzyć się w raczki do biegania oraz inne akcesoria biegowe, które dodadzą pewności kroku podczas biegu w najzimniejszą porę roku.

Buty biegowe od najlepszych marek 

Dobrze dopasowane buty są podstawowym elementem stroju biegacza. Dobrane odpowiednio nie tylko poprawiają komfort ruchu, ale również dbają o nasze zdrowie. Dzięki swojej budowie i amortyzacji odciążają stawy oraz zwiększają naszą wydajność podczas treningu. Aby w pełni cieszyć się korzyściami, jakie płyną z biegania warto decydować się na buty od sprawdzonych producentów. W naszym sklepie e-Horyzont znajdziesz buty do biegania takich marek jak Jack Wolfskin, Hoka One One, Inov-8.

Buty do biegania w terenie

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, czy masz już duże doświadczenie, nieodzownym elementem każdego treningu są odpowiednie buty. Ich gama jest dzisiaj naprawdę szeroka. Wybór przede wszystkim powinien zależeć od rodzaju terenu i długości dystansu. Buty należy dobrać, według indywidualnych potrzeb – począwszy od grubości podeszwy i stopnia amortyzacji, idąc przez usztywnienie i elementy dodatkowe, jak na przykład membrana, a kończąc na kształcie buta.

Jak wybrać buty do biegania?

Wybierając buty do biegania, należy kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem. Te do użytku w terenie posiadają cechy, których nie znajdziemy w innym obuwiu sportowym. Przede wszystkim charakteryzują się grubszą podeszwą. To wpływa na amortyzację, co z kolei przekłada się na naszą wygodę podczas biegu. Dzieje się tak również dzięki miękkiej międzypodeszwie. Natomiast umieszczone w niej usztywnienie zapewnia stabilność podczas ruchu. Właśnie dlatego dobre wyprofilowanie sprawia, że stopa nie przemieszcza się w bucie, a Ty z łatwością pokonujesz dłuższe dystanse. Pewność kroku powoduje również, że mniej się męczymy, co zwiększa naszą wydajność i przekłada się na większą liczbę pokonanych kilometrów. Inną istotną kwestią podczas wyboru butów do biegania jest sam jego kształt, który powinien odpowiadać naszej stopie. Zbyt szeroki but sprawi, że będzie ona przesuwać się w środku, co jedynie zwiększy ryzyko kontuzji. Za wąski natomiast może przysporzyć otarć oraz zwyczajnie spowoduje dyskomfort.

Polecane buty do biegania na e-horyzont.pl

Na stronie internetowej sklepu e-horyzont.pl znajdziesz produkty najlepszych marek, doświadczonych na rynku outodoorowym i projektujących obuwie z myślą o miłośnikach biegania. W tej kategorii wybierzesz buty biegowe Hoka OneOne oraz Inov-8. W ofercie posiadamy buty do biegania w terenie takie jak Speedgoat 4 od marki Hoka OneOne, które charakteryzują się przede wszystkim agresywną podeszwą z wyraźnym bieżnikiem, dzięki czemu bardzo dobrze trzymają się nawet nierównej powierzchni. Innym polecanym przed e-Horyzont modelem jest Challenger ATR 6 GTX tej samej marki, który dzięki membranie Gore-TEX chroniącej stopy przed przemoknięciem, staje się idealnym wyborem na każdą pogodę. Zupełnie inną propozycją są buty do biegania Inov-8 X-TALON™ G 235 z agresywnym bieżnikiem złożonym z wystających 8-milimetrowych grafenowych kołków. Dzięki temu takie buty najlepiej radzą sobie z terenem miękkim i grząskim, natomiast wręcz przeciwnie na śliskim i skalistym podłożu. Dlatego najważniejsze, by dobrać buty do swoich indywidualnych potrzeb, ponieważ jedynie dobrze dobrane obuwie do biegania będą spełniały swoje zadanie, a także dbały o stopy w trakcie treningu.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.