BUTY DO BIEGANIA

Aby w pełni cieszyć się korzyściami, jakie niesie ze sobą bieganie, należy zaopatrzyć się w odpowiednie buty przystosowane do tego rodzaju sportu. Pozwoli to nie tylko zniwelować ryzyko kontuzji do minimum, ale także poprawi komfort biegu, sprawiając, że czynność ta stanie się prawdziwą przyjemnością. W e-horyzont znajdziesz obuwie takich marek jak: Jack Wolfskin, Hoka, Inov-8.

na stronę
na stronę

Buty biegowe od najlepszych marek 

Dobrze dopasowane buty są podstawowym elementem stroju biegacza. Dobrane odpowiednio nie tylko poprawiają komfort ruchu, ale również dbają o nasze zdrowie. Dzięki swojej budowie i amortyzacji odciążają stawy oraz zwiększają naszą wydajność podczas treningu. Aby w pełni cieszyć się korzyściami, jakie płyną z biegania warto decydować się na buty od sprawdzonych producentów. W e-horyzont znajdziesz buty do biegania takich marek jak Jack Wolfskin, Hoka One One, Inov-8.

Buty do biegania w terenie

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, czy masz już duże doświadczenie, nieodzownym elementem każdego treningu są odpowiednie buty. Ich gama jest dzisiaj naprawdę szeroka. Wybór przede wszystkim powinien zależeć od rodzaju terenu i długości dystansu. Buty należy dobrać, według indywidualnych potrzeb – począwszy od grubości podeszwy i stopnia amortyzacji, idąc przez usztywnienie i elementy dodatkowe, jak na przykład membrana, a kończąc na kształcie buta.

Ja wybrać buty do biegania?

Wybierając buty do biegania, należy kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem. Te do użytku w terenie posiadają cechy, których nie znajdziemy w innym obuwiu sportowym. Przede wszystkim charakteryzują się grubszą podeszwą. To wpływa na amortyzację, co z kolei przekłada się na naszą wygodę podczas biegu. Dzieje się tak również dzięki miękkiej międzypodeszwie. Natomiast umieszczone w niej usztywnienie zapewnia stabilność podczas ruchu. Właśnie dlatego dobre wyprofilowanie sprawia, że stopa nie przemieszcza się w bucie, a Ty z łatwością pokonujesz dłuższe dystanse. Pewność kroku powoduje również, że mniej się męczymy, co zwiększa naszą wydajność i przekłada się na większą liczbę pokonanych kilometrów. Inną istotną kwestią podczas wyboru butów do biegania jest sam jego kształt, który powinien odpowiadać naszej stopie. Zbyt szeroki but sprawi, że będzie ona przesuwać się w środku, co jedynie zwiększy ryzyko kontuzji. Za wąski natomiast może przysporzyć otarć oraz zwyczajnie spowoduje dyskomfort.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.