Etui wodoszczelne na telefon

W tej kategorii znajdziesz etui wodoszczelne na telefon, które chronią przed zamoknięciem nie tylko sprzęt elektroniczny, ale również dokumenty, lub inne drobne akcesoria. Wodoodporne saszetki sprawdzą się zwłaszcza podczas uprawiania turystyki wodnej, ale także podczas trekkingu lub długich wędrówek, kiedy ryzyko deszczu jest wysokie. Na e-horyzont.pl znajdziesz produkty takich marek jak Jack Wolfskin, Coghlans, Sport Arsenal, czy Sea To Summit.

na stronę
na stronę

Czy wodoszczelne etui na telefon gwarantuje mi ochronę?

W trakcie wycieczek górskich, wyjazdów wakacyjnych, a także spacerów, przydaje się wodoszczelne etui na telefon oraz dokumenty. Obecnie smartfony należą do raczej drogich produktów, dlatego warto chronić je przed zalaniem przez deszcz. Świetnym rozwiązaniem jest zakup wodoszczelnego etui na telefon, które zagwarantuje ochronę nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Takie etui idealnie sprawdzi się na rower, ponieważ zabezpieczy smartfon przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie umożliwi obsługę dotykową. Etui ochroni także dokumenty, które można wziąć ze sobą na wyprawę w góry lub na wypad kajakowy. W ten sposób można mieć pewność, że dokumenty będą w dobrym stanie i nie zostaną zalane przez deszcz. 

Do jakich głębokości etui jest sprawne?

Etui różnią się między sobą, jeśli chodzi o jakość i efektywność działania. Większość etui jest sprawnych do głębokości do 15 metrów, chociaż zawsze należy sprawdzić co podał producent. Zwykle telefon może być zanurzony na głębokości 15 metrów przez czas od 30 do 60 minut, a im dłużej przebywa pod wodą, tym niestety większa szansa na to, że urządzenie nie będzie sprawne. Warto sprawdzić informację o klasie wodoodporności IPX, określanej na podstawie 8-stopniowej skali. W ten sposób można ocenić jakość danego etui.   

Wodoszczelne etui na wakacje

Wodoszczelne etui znakomicie sprawdzi się na wakacjach, zarówno letnich, jak i zimowych. W końcu to właśnie w lecie wiele osób wybiera się na spływ kajakami lub pływanie łódką, albo motorówką. W takich warunkach warto chronić swój sprzęt elektroniczny oraz dokumenty. Z kolei w zimie dobrze zadbać o to, aby sprzęty nie zostały zalane przez nagłe ulewy lub padający śnieg z deszczem. Wodoodporne etui na telefon doskonale sprawdzi się także w czasie wycieczek rowerowych oraz w trakcie podwodnych zdjęć. To drugie rozwiązanie ma szczególne znaczenie dla osób, które w wakacje nurkują, a jednocześnie cały czas chcą mieć przy sobie swój smartfon, aby uwiecznić różne chwile pod wodą. 

Wielodniowe wyprawy wiążą się z wędrówką w słońcu, śniegu bądź deszczu. Przed tym ostatnim zjawiskiem, turystów chronią etui wodoszczelne z oferty sklepu internetowego e-horyzont. W asortymencie znajdziemy też akcesoria takich marek, jak: Pinguin, Sea To Sumit, Coghlans, Crosso, Sport Arsenal czy Liventure. Ich produkty pozwolą przetrwać najgorszą burzę. Etui to odpowiedni gadżet turystyczny na spacer po mieście, górską wyprawę, biwak nad wodą. Rzeczy w takiej saszetce mamy zawsze przy sobie, więc nikt nas nie okradnie i śpimy spokojnie. Zwłaszcza, jeśli pod namiot wzięliśmy worek wodoszczelny i - zabezpieczywszy śpiwór lub pościel przed zmoknięciem - udajemy się na biwak. Tworzywa, z którego wykonano wodoodporne akcesoria dla podróżników, to wytrzymały materiał PCV, odporny na wilgoć i promieniowanie UV. Ciekawym akcesorium turystycznym, również pokrytym nylonem, jest mapnik. To wodoszczelne etui sprawi, że zachowamy mapę, a tym samym – bezpiecznie dotrzemy do celu nawet w najgorszą pogodę.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.