Uprzęże wspinaczkowe

Uprząż wspinaczkowa to podstawowy element wyposażenia każdego wspinacza. Odpowiednio dobra zwiększa nasze bezpieczeństwo. W ofercie znajdziecie profesjonalne uprzęże dla kobiet i mężczyzn, a także specjalnie dopasowane uprzęże dla dzieci. Odporne na ścieranie materiały, zastosowanie oddychających materiałów oraz możliwość regulacji znacząco podnosi komfort wspinaczki. Uprzęże wspinaczkowe Black Diamond oraz Stubai to gwarancja jakości i precyzji wykonania.

na stronę
 1. Uprząż wspinaczkowa Black Diamond MOMENTUM MEN'S kingfsiher
  .
  Uprząż wspinaczkowa Black Diamond MOMENTUM MEN'S kingfsiher

  Black Diamond

  Cena 279,99 zł Od 229,99 zł
 2. Uprząż wspinaczkowa Black Diamond MOMENTUM 4S anthracite
  Sale
  Uprząż wspinaczkowa Black Diamond MOMENTUM 4S anthracite

  Black Diamond

  Cena 299,99 zł Od 259,99 zł
 3. Uprząż wspinaczkowa Black Diamond MOMENTUM MEN'S anthracite
  .
  Uprząż wspinaczkowa Black Diamond MOMENTUM MEN'S anthracite

  Black Diamond

  Cena 279,99 zł Od 229,99 zł
 4. Uprząż wspinaczkowa SOLUTION GUIDE WOMEN'S coral
  .
  Uprząż wspinaczkowa SOLUTION GUIDE WOMEN'S coral

  Black Diamond

  Cena 469,99 zł Od 399,99 zł
 5. Uprząż LUX LIGHWEIGHT red/black
  Sale
  Uprząż LUX LIGHWEIGHT red/black

  Stubai

  Cena 249,00 zł Od 199,20 zł
 6. Uprząż wspinaczkowa MOMENTUM MEN'S verde
  Sale
  Uprząż wspinaczkowa MOMENTUM MEN'S verde

  Black Diamond

  Cena 249,90 zł Od 162,99 zł
 7. Uprząż PRIMROSE morrocan blue
  Sale
  Uprząż PRIMROSE morrocan blue

  Black Diamond

  Cena 239,00 zł Od 191,20 zł
na stronę

Uprzęże wspinaczkowe w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Uprząż wspinaczkowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego wspinacza, ponieważ podnosi ona poziom bezpieczeństwa podczas sportowej wspinaczki. W swojej ofercie posiadamy produkty najbardziej znanych marek, które od lat zajmują się produkcją profesjonalnego sprzętu. Zależy nam na tym, aby nasi klienci mogli wybierać spośród sprzętu wspinaczkowego najwyższej jakości. Wszystkim ceniącym komfort i wysoką jakość akcesoriów polecamy uprzęże wspinaczkowe od firm Black Diamond i Stubai. Oferowane przez nas produkty występują w wielu rozmiarach i modelach. Posiadamy uprzęże wspinaczkowe przeznaczone specjalnie dla pań i dla panów. Z myślą o najmłodszych producenci oferują nam także specjalne uprzęże wspinaczkowe dla dzieci, które są doskonale wyprofilowane i idealnie dopasowują się do tego typu sylwetki. Wszystkie modele uprzęży wspinaczkowych mogą być wykorzystywane do profesjonalnej wspinaczki.

Czym charakteryzują się uprzęże wspinaczkowe?

Ten wyjątkowy element wyposażenia każdego wspinacza, bo podstawa, do której mocowane są inne elementy. Uprzęże wspinaczkowe wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, odpornego na ścieranie, co znacznie przedłuża ich żywot. Dodatkowo posiadają regulację umożliwiającą dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika. Po każdej stronie uprzęży wspinaczkowej znajduje się miękka wyściółka, która ułatwia jej użytkowanie i podnosi komfort podczas wspinania. W pasie biodrowym oraz tym regulującym uda producenci w większości modeli wykorzystali innowacyjny system Dual Core XP Construction, który zapewni komfort i oddychalność materiału. To szczególnie ważne podczas długotrwałej wspinaczki w trudnych warunkach.

Jakie są rodzaje uprzęży wspinaczkowych?

Uprząż wspinaczkowa jest podstawowym elementem wyposażenia wspinacza. To właśnie do niej montuje się cały szpej oraz przyrząd asekuracyjny z liną. Dzisiaj dostępnych jest wiele rodzajów, a każdy miłośnik wspinaczki może dobrać uprząż wspinaczkową do własnych potrzeb. Uprzęże wspinaczkowe można podzielić na męskie i damskie lub ze względu za ich budowę: biodrowe i pełne. Inną kryterium jest ich budowa – w tym przypadku ważną kategorią uprzęży wspinaczkowy są te sportowe.

Uprząż wspinaczkowa męska i damska

Uprząż męska i damska różnią się od siebie budową. Tak jak uprząż damska dopasowana jest do damskiej budowy ciała, tak samo męska odpowiada męskiej sylwetce. Różnica między uprzężami dla kobiet i mężczyzn nie są widziane na pierwszy rzut oka, jednak różnią się kilkoma szczegółami. Uprzęże dla kobiet są zazwyczaj szersze w biodrach lub dają większą możliwość regulacji. Mają także większą ofertę kolorystyczną, choć we wspinaczce kolor gra drugorzędną rolę, ponieważ najważniejsze są wygoda i bezpieczeństwo.

Uprząż wspinaczkowa biodrowa

Najbardziej popularny rodzaj to uprząż wspinaczkowa biodrowa. Są nie tylko dopieranie rozmiarowo, ale także wyposażone są w regulacje, dzięki czemu można je precyzyjnie dopasować. Ponadto regulacja pasów udowych pozwala na dopasowanie uprzęży nie tylko latem, ale również zimą, kiedy zakłada się ocieplane spodnie z wypełnieniem lub softshell. Ponadto uprząż wspinaczkową biodrową można uzupełnić również o uprząż piersiową. Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku wspinaczki z ciężkim plecakiem lub przy pokonywaniu trudnych dróg wspinaczkowych.

Uprząż wspinaczkowa pełna

Taki typ uprzęży sportowej to układ pasów obejmujący cały korpus. Takie rozwiązanie można spotkać głównie u pracowników wysokościowych, a we wspinaczce – u dzieci, zazwyczaj do dwunastego roku życia. Uprząż wspinaczkowa pełna to także większe bezpieczeństwo w momencie odpadnięcia chroni ona bowiem od nadmiernym odchyleniem w tył.

Uprząż sportowa  

Uprząż sportowa to sprzęt stworzony do technicznej wspinaczki i zdobywania coraz to lepszych wyników. Charakteryzuje się przede wszystkim niską wagą i w tym celu pozbawiona jest większej ilości szpejarek oraz klamer pozwalających na regulację. Dlatego ważne jest, by decydując się na uprząż sportową, wybrać odpowiedni rozmiar.

Uprząż męska i damska – czy jest różnica?

Sylwetki damska i męska różnią się od siebie, co widać zwłaszcza przy wyborze sprzętu turystycznego, plecaków, czy odzieży, gdzie znajdziemy modele dedykowane dla pań lub panów. W uprzęży wspinaczkowej ma to jednak drugorzędne znaczenie. Różnica w ich konstrukcji jest niewielka – kobiece kroje dopasowane są do damskich bioder. Również posiadają bogatszą ofertę kolorystyczną. Większe znaczenie ma jednak rodzaj regulacji. Warto wybrać ten, który w pełni odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli zależy Ci na małej wadze, możesz zdecydować się na lekkie modele z regulowanym pasem. Jeśli planujesz letnie, jak i zimowe wspinaczki, dobrym pomysłem będzie uprząż, w której można dopasować również pasy udowe – to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zimowe spodnie z grubym wypełnieniem powiększają obwód nóg.

Jak dobrać uprząż wspinaczkową?

Wybierając uprzęż wspinaczkową, należy przede wszystkim zastanowić się, do jakiego rodzaju wspinaczki ma być przeznaczona. Uprząż dobiera się rozmiarem oraz według indywidualnych potrzeb. Bardzo ważne jest, czy uprząż ma być użytkowana tylko latem, czy również zimą – jeśli również w chłodniejsze pory roku, to warto zdecydować się na uprząż wspinaczkową z regulowanymi pasami udowymi, które można dopasować do grubości stroju. Oczywiste jest, że po jej założeniu nie powinno się odczuwać wszelkiego dyskomfortu w postaci ograniczenia ruchów.

Polecane uprzęże wspinaczkowe na e-horyzont.pl

Na e-horyzont.pl znajdziesz szeroki wybór uprzęży wspinaczkowych od najlepszych marek w tej dziedzinie: Black Diamond, Petzl, czy Stubai. Wszystkie uprzęże wspinaczkowe mogą poszczycić się wysoką jakością oraz precyzją wykonania, dzięki czemu przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Na naszej stronie znajdziesz zarówno uprzęże dla kobiet i mężczyzn, jak i dla dzieci np. Black Diamond Momentum Kid’s Full Body. Posiadamy w ofercie również uprzęże sportowe – Petzl Selena, a także uprzęże do via ferratyBlack Diamond Momentum.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.