Uprzęże wspinaczkowe

Uprząż wspinaczkowa to podstawowy element wyposażenia każdego wspinacza. Odpowiednio dobra zwiększa nasze bezpieczeństwo. W ofercie znajdziecie profesjonalne uprzęże dla kobiet i mężczyzn, a także specjalnie dopasowane uprzęże dla dzieci. Odporne na ścieranie materiały, zastosowanie oddychających materiałów oraz możliwość regulacji znacząco podnosi komfort wspinaczki. Uprzęże wspinaczkowe Black Diamond oraz Stubai to gwarancja jakości i precyzji wykonania.

na stronę
 1. Uprząż wspinaczkowa SOLUTION GUIDE WOMEN'S coral
  Sale
  Uprząż wspinaczkowa SOLUTION GUIDE WOMEN'S coral

  Black Diamond

  Cena 469,99 zł Od 399,99 zł
 2. Uprząż LUX LIGHWEIGHT red/black
  Sale
  Uprząż LUX LIGHWEIGHT red/black

  Stubai

  Cena 249,00 zł Od 199,20 zł
 3. Uprząż MOMENTUM graphit
  Sale
  Uprząż MOMENTUM graphit

  Black Diamond

  Cena 239,00 zł Od 191,20 zł
 4. Uprząż COULOIR ultra blue
  Sale
  Uprząż COULOIR ultra blue

  Black Diamond

  Cena 289,90 zł Od 199,99 zł
 5. Uprząż wspinaczkowa MOMENTUM MEN'S verde
  Sale
  Uprząż wspinaczkowa MOMENTUM MEN'S verde

  Black Diamond

  Cena 249,90 zł Od 162,99 zł
 6. Uprząż PRIMROSE morrocan blue
  Sale
  Uprząż PRIMROSE morrocan blue

  Black Diamond

  Cena 239,00 zł Od 191,20 zł
na stronę

Uprzęże wspinaczkowe w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Uprząż wspinaczkowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego wspinacza, ponieważ podnosi ona poziom bezpieczeństwa podczas sportowej wspinaczki. W swojej ofercie posiadamy produkty najbardziej znanych marek, które od lat zajmują się produkcją profesjonalnego sprzętu. Zależy nam na tym, aby nasi klienci mogli wybierać spośród sprzętu wspinaczkowego najwyższej jakości. Wszystkim ceniącym komfort i wysoką jakość akcesoriów polecamy uprzęże wspinaczkowe od firm Black Diamond i Stubai. Oferowane przez nas produkty występują w wielu rozmiarach i modelach. Posiadamy uprzęże wspinaczkowe przeznaczone specjalnie dla pań i dla panów. Z myślą o najmłodszych producenci oferują nam także specjalne uprzęże wspinaczkowe dla dzieci, które są doskonale wyprofilowane i idealnie dopasowują się do tego typu sylwetki. Wszystkie modele uprzęży wspinaczkowych mogą być wykorzystywane do profesjonalnej wspinaczki.

Czym charakteryzują się uprzęże wspinaczkowe?

Ten wyjątkowy element wyposażenia każdego wspinacza, bo podstawa, do której mocowane są inne elementy. Uprzęże wspinaczkowe wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, odpornego na ścieranie, co znacznie przedłuża ich żywot. Dodatkowo posiadają regulację umożliwiającą dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika. Po każdej stronie uprzęży wspinaczkowej znajduje się miękka wyściółka, która ułatwia jej użytkowanie i podnosi komfort podczas wspinania. W pasie biodrowym oraz tym regulującym uda producenci w większości modeli wykorzystali innowacyjny system Dual Core XP Construction, który zapewni komfort i oddychalność materiału. To szczególnie ważne podczas długotrwałej wspinaczki w trudnych warunkach.

Uprząż męska i damska – czy jest różnica?

Sylwetki damska i męska różnią się od siebie, co widać zwłaszcza przy wyborze sprzętu turystycznego, plecaków, czy odzieży, gdzie znajdziemy modele dedykowane dla pań lub panów. W uprzęży wspinaczkowej ma to jednak drugorzędne znaczenie. Różnica w ich konstrukcji jest niewielka – kobiece kroje dopasowane są do damskich bioder. Również posiadają bogatszą ofertę kolorystyczną. Większe znaczenie ma jednak rodzaj regulacji. Warto wybrać ten, który w pełni odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli zależy Ci na małej wadze, możesz zdecydować się na lekkie modele z regulowanym pasem. Jeśli planujesz letnie, jak i zimowe wspinaczki, dobrym pomysłem będzie uprząż, w której można dopasować również pasy udowe – to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zimowe spodnie z grubym wypełnieniem powiększają obwód nóg.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.