Plecaki i torby wspinaczkowe

Kategoria, która obejmuje plecaki wspinaczkowe i torby na liny. Oba te elementy są przydatnym, nawet niezbędnym wyposażeniem podczas tej aktywności. Plecak pozwala na wygodne zapakowanie całego potrzebnego sprzętu i sprawdza się, gdy podejście pod skałę jest długie lub strome. Natomiast torby, to pomysłowe udogodnienie pozwalające na łatwe przetransportowanie liny, bez konieczności jej zwijania. W sklepie e-Horyzont znajdziesz sprzęt takich marek jak Deuter, Black Diamond, czy Pinguin.

Strona
na stronę
 1. Plecak turystyczny Pinguin Fly 15 petrol
  .
  Plecak turystyczny Pinguin Fly 15 petrol

  Pinguin

  Cena 289,99 zł Od 215,99 zł
 2. Plecak Deuter Guide Lite 30+ black NEW
  Sale
  Plecak Deuter Guide Lite 30+ black NEW

  Deuter

  Cena 670,00 zł Od 519,99 zł
 3. Plecak Deuter Guide LIte 30+ seagreen/navy NEW
  Sale
  Plecak Deuter Guide LIte 30+ seagreen/navy NEW

  Deuter

  Cena 670,00 zł Od 519,99 zł
 4. Plecak damski Deuter Guide 42+ SL black NEW
  Sale
  Plecak damski Deuter Guide 42+ SL black NEW

  Deuter

  Cena 850,00 zł Od 659,99 zł
 5. Plecak trekkingowy Pinguin Attack 45 petrol
  .
  Plecak trekkingowy Pinguin Attack 45 petrol

  Pinguin

  Cena 599,99 zł Od 369,99 zł
 6. Plecak trekkingowy Pinguin Boulder 38 khaki
  .
  Plecak trekkingowy Pinguin Boulder 38 khaki

  Pinguin

  Ocena:
  100%
  Cena 499,99 zł Od 314,99 zł
Strona
na stronę

Plecaki i torby wspinaczkowe w ofercie sklepu e-Horyzont.pl

Aby w pełni cieszyć się korzyściami, jakie płyną ze wspinaczki, niezbędny jest odpowiedni sprzęt, który nie tylko zapewni komfort, ale także bezpieczeństwo. Do podstawowego wyposażenia miłośnika tej aktywności należą między innymi kask, uprząż, liny, karabinki… Natomiast, by wygodnie przetransportować je na miejsce wspinaczki, konieczny okaże się przystosowany do tego plecak lub torba. Często praktykowanym rozwiązaniem jest również zabieranie ze sobą obydwu tych gadżetów – małego plecaka na akcesoria i drobny szpej oraz torby na linę. W sklepie e-horyzont.pl znajdziesz wygodny sprzęt do przechowywania wyposażenia wspinaczkowego najlepszych marek: Jack Wolfskin, Fjord Nansen, Pinguin, Black Diamond. Zróżnicowany litraż pozwala na wybór odpowiedniego sprzętu dopasowanego do naszych potrzeb.

Czym charakteryzują się plecaki i torby wspinaczkowe

Jak każdy sprzęt specjalistyczny również ten do wspinaczki posiada elementy, które ułatwiają zorganizowanie się na wyprawę. Plecaki wspinaczkowe i torby na linę również są zaprojektowane z myślą o użytkownikach i ich wygodzie. Te pierwsze z zależności od litrażu pomieszczą całe wyposażenie lub drobny szpej. Mają przegrody przystosowane do specjalistycznych akcesoriów oraz opływowy kształt i brak wystających elementów, które mogą spowodować zahaczenie o skały. To tylko niektóre z licznych udogodnień w plecakach wspinaczkowych. Natomiast torba na linę, jak sama nazwa wskazuje, służy do jej przechowywania. Nie tylko ułatwia transport i sprawia, że ten element wyposażenia wspinacza się nie plącze, ale również dba o jej prawidłową konserwację. Jej znaczną zaletą jest ochrona przed zabrudzeniami – piachem, pyłem, czy osadem z magnezji. Wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo, ponieważ czysta lina pozwala na łatwiejszą i pewniejszą asekurację.

Plecak wspinaczkowy a torba na linę

Zarówno torba na linę, jak i plecak wspinaczkowy są wygodnym w użytkowaniu wyposażeniem pozwalającym na przechowywanie i transport sprzętu. Jednak w pewnym stopniu różnią się one od siebie zastosowaniem i właściwościami. Jeśli zastanawiamy się, które z nich wybrać, należy pamiętać, że nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na pytanie, które z nich sprawdzi się lepiej. Tak naprawę wszystko zależy od naszych preferencji i typu aktywności. Jeżeli wybieramy się na ściankę wspinaczkową zaraz po pracy, to oczywiście dobrym rozwiązaniem okaże się torba, która pomieści nie tylko linę, ale także uprząż oraz inne akcesoria. Natomiast, jeżeli preferujemy wspinaczkę na świeżym powietrzu, a dojście pod skałkę jest utrudnione, wtedy lepszym rozwiązaniem może okazać się pakowny plecak z miejscem na linę. Również często praktykowanym sposobem jest jego mniejszy odpowiednia na buty, uprząż i inny drobny szpej oraz osobna torba na linę.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.