Siedziska turystyczne

Siedziska turystyczne to nic innego, jak niewielkich rozmiarów maty, które stanowią wygodne rozwiązanie podczas wyprawy, czy na biwaku. Izolują od zimna oraz wilgoci z podłoża, dzięki czemu pozwalają na komfortowy odpoczynek, w którego trakcie możemy się zrelaksować, lub spożyć posiłek. Zajmują niewiele miejska, dlatego zmieszczą się do każdego plecaka. W e-horyzont znajdziesz siedziska turystyczne najlepszych marek jak np. Sea To Summit.

na stronę
na stronę

Siedziska turystyczne w sklepie e-horyzont.pl

W sklepie e-horyzont znajdziesz wybór siedzisk turystycznych, które świetnie sprawdzają się zarówno na szlaku, jak i podczas biwaku w lesie, czy na polu campingowym. Oferujemy produkty najlepszych marek takich jak np. Sea To Summit, które swoje doświadczenie na rynku outdoorowym, przekładają na wysokiej jakości produkty. Siedziska turystyczne to idealne rozwiązanie również podczas imprezy plenerowej – pikniku, czy festiwalu. Minimaty dmuchane charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania, ponieważ bardzo dobrze izolują od zimna z podłoża, oraz niwelują jego nierówności.  

Siedzisko turystyczne – nieodzowny element ekwipunku

Wyobraź sobie, że maszerujesz kolejną godzinę górskim szlakiem, a jedyne miejsce, w którym możesz odpocząć to mokra trawa na uboczu… W takiej sytuacji i wielu innych świetnie sprawdza się siedzisko turystyczne. Składane lub dmuchane minimaty nie zajmują wiele miejsca w bagażu. Są przy tym również lekkie, dlatego nie stanowią zbytniego obciążenia. Dzięki nim możesz w wygodny sposób zrelaksować się podczas wieczornego ogniska lub ciesząc się promieniami słońca przed namiotem na polu campingowym. Nieocenione okazują się również podczas imprez plenerowych. Stanowią miejsce siedzące na pikniku oraz festiwalu.

Mata czy siedzisko turystyczne

Karimata turystyczna lub mata samopompująca to najprostsze rozwiązanie na nocleg w terenie. Razem z namiotem i śpiworem stanowią trio, które jest niezbędne, podczas kilkudniowej wyprawy lub na biwaku. Są stosunkowo lekkie i nie zajmują dużo miejsca w ekwipunku, a karimatę łatwo jest przytroczyć do plecaka. Jednak mogą okazać się zbędne podczas jednodniowej wycieczki. Wtedy, na komfortowy odpoczynek podczas kilkugodzinnej przeprawy pozwala siedzisko turystyczne, które nie tylko jest lżejsze od standardowej maty, ale również zajmuje mniej miejsca w bagażu. Dmuchane modele dodatkowo dają się złożyć do niewielkich rozmiarów, porównywalnym do skompresowanej poduszki turystycznej.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.