Krzesła turystyczne

Krzesełka turystyczne to element wyposażenia, który sprawdza się nie tylko podczas biwaku, na campingu. To również dobre rozwiązanie, by zapewnić sobie miejsce siedzące na dużej imprezie, takiej jak festiwal muzyczny. Niektóre modele składają się do małych rozmiarów, dzięki czemu zmieścisz je nawet do plecaka lub jego bocznej kieszeni. W e-horyzont.pl znajdziesz krzesła turystyczne od marek z dużym doświadczeniem na rynku outdoorowym jak np. Pinguin.

na stronę
na stronę

Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesła turystycznego?

Krzesło turystyczne to ważny element ekwipunku na każdą dłuższą wędrówkę. Przyda się niezależnie od pogody, także wtedy, kiedy jest zimno lub pada. Do najważniejszych cech dobrego krzesła turystycznego zaliczają się wodoodporne siedzisko i oparcie. Wystarczy ruch ręką, aby zaraz po rozłożeniu strzepnąć z nich perlące się krople wody, które spadły na krzesło schowane w bocznej kieszeni plecaka. Możesz zdecydować się od razu na model w zamykanym pokrowcu.

Nosząc krzesło cały czas ze sobą, docenisz również lekkość wybranego modelu. Najlepsze będzie takie z aluminiową ramą. Zwróć również uwagę na wielkość krzesła po złożeniu i ewentualnym spakowaniu. Ważna jest jeszcze maksymalna nośność mebla turystycznego. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w sklepie e-horyzont.pl w opisie wybranego produktu.

Jakie są rodzaje krzeseł turystycznych?

Warto wyróżnić trzy podstawowe rodzaje krzeseł turystycznych. Pierwszy przypomina rozkładany stołek. Jeżeli szukasz krzesła na czas wędkowania albo krótkiego odpoczynku w trakcie wędrówki po górach, to stołek jest idealny. Możesz wybrać też proste krzesło z oparciem, idealne na trekking. Konstrukcja niektórych modeli przypomina leżaki plażowe, tyle że siedzisko i oparcie krzyżują się pod mniejszym kątem. Na wyróżnienie zasługuje także rozkładane krzesło turystyczne z takimi detalami, jak podłokietniki, schowek na bidon lub kubek termiczny czy antypoślizgowe wypustki na nogach. To dobry wybór na camping albo na działkę.

Gdzie można rozłożyć krzesło turystyczne?

Krzesło turystyczne to uniwersalne akcesorium, z którego warto korzystać na łonie natury. Nie ma znaczenia, czy chcesz wypoczywać w przydomowym ogródku, czy w otoczeniu przyrody w drugiej części Polski. Krzesła turystyczne można rozkładać nad jeziorem, przy rzece, na łące, w górach i wielu innych miejscach. Grunt pod nogami krzesła musi być jednak stabilny, bo mogłyby one pod ciężarem ciała zapadać się w piasek czy błoto. Jeżeli zdecydujesz się na model z antypoślizgowymi nogami, znacznie łatwiej będzie Ci znaleźć miejsce, w którym można rozłożyć krzesło turystyczne.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.