Karabinki i ekspresy

Karabinki i ekspresy to uniwersalne elementy sprzętu wspinaczkowego, które przydadzą się w wielu sytuacjach. Dzięki karabinkom możemy przygotować stanowiska zjazdowe oraz asekuracyjne. W e-horyzont.pl znajdziesz karabinki w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swojej aktywności. Natomiast ekspresy to dwa karabinki połączone taśmą – są również niezbędnym sprzętem wspinaczkowy, który powinien znaleźć się w torbie każdego wspinacza. W ofercie znajdziesz sprzęt wyłączenie sprawdzonych marek jak Black Diamond, Camp czy Petzl.

Strona
na stronę
Strona
na stronę

Karabinki i ekspresy – nieodzowny element wspinaczki

Karabinki i ekspresy to uniwersalne elementy sprzętu wspinaczkowego. Przydadzą się zarówno do budowania stanowisk asekuracyjnych, jak i zjazdowych. Zadaniem karabinków wspinaczkowych jest szybkie i bezpieczne połączenie ze sobą poszczególnych elementów. W swojej sprzedaży posiadamy karabinki i ekspresy takich firm jak Beal, Black Diamond czy Camp, tworzących produkty najwyższej jakości. Producenci oferują szeroki wybór karabinków wspinaczkowych w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz ten, który w pełni odpowiada Twoim potrzebom.

Karabinki a ekspresy

Karabinki są lekkie i praktyczne, a przy tym wytrzymałe. Posiadają ergonomiczny kształt i zakręcany zamek. Wykonane są z odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej. Dodatkową zaletą niektórych modeli karabinków metalowych jest to, że nie zahaczają się przy zakładaniu, zdejmowaniu lub wpinaniu w niego innego sprzętu. Ekspresy natomiast składają się z dwóch karabinków oraz taśmy. Niektóre modele posiadają najnowszy model taśmy Dynex Dogbones, który jest o 30% lżejszy od jej tradycyjnych odpowiedników. Z kolei wykorzystywany system Straitjacket to umieszczony w uchu taśmy gumowy element, dzięki któremu zewnętrzny karabinek wspinaczkowy znajduje się zawsze we właściwej pozycji. Dodatkowo wszystkie karabinki i ekspresy wspinaczkowe dostępne w naszym sklepie spełniają konieczne atesty i nadają się do profesjonalnego użytkowania. Za sprawą przemyślanej konstrukcji sprawdzą się w użytkowaniu zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

Czym kierować się przy wyborze karabinków wspinaczkowych?

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą stawiająca pierwsze kroki w dziedzinie wspinania, czy masz już za sobą wiele podróży o tym charakterze – nieodzownym elementem wyposażenia wciąż pozostaje między innymi karabinek. Ich rodzajów i kształtów jest dzisiaj na rynku tak dużo, że nawet wprawionego wpinacza mogą przyprawić o zawrót głowy. Czym zatem kierować się przy jego wyborze? Przede wszystkim dużą wytrzymałością i sposobem zapięcia. Wygodnym i jednocześnie prostym rozwiązaniem jest karabinek zakręcany, który jest dobrym wyborem na początek. Nie bez znaczenia jest również wielkość prześwitu, który zapewni komfortowe i łatwe użytkowanie.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.