Czajniki turystyczne i zaparzacze

Szybki sposób na przyrządzenie herbaty w plenerze. Z czajnikiem turystycznym w szybki i łatwy sposób zagotujesz wodę. Ich kształt pozwala na szybkie podgrzewanie, co zmniejsza zużycie paliwa. Natomiast materiał wykonania to odporne na utlenianie anodyzowane aluminium – bezpieczne dla zdrowia oraz odporne na korozje. W sklepie e-horyzont.pl znajdziesz czajniki turystyczne najlepszych marek jak np. Pinguin.

na stronę
 1. Zestaw naczyń turystycznych Sea To Summit Xset 33
  Sale
  Zestaw naczyń turystycznych Sea To Summit Xset 33

  Sea To Summit

  Cena 379,90 zł Od 339,99 zł
 2. Zestaw naczyń turystycznych Sea To Summit Xset 11
  Sale
  Zestaw naczyń turystycznych Sea To Summit Xset 11

  Sea To Summit

  Cena 249,90 zł Od 223,99 zł
 3. Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE X 0,9 L
  .
  Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE X 0,9 L

  Pinguin

  Cena 143,99 zł Od 109,99 zł
 4. Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE L 1,5 L
  .
  Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE L 1,5 L

  Pinguin

  Cena 99,99 zł Od 79,99 zł
 5. Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE S 0,9 L
  .
  Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE S 0,9 L

  Pinguin

  Cena 89,99 zł Od 72,99 zł
na stronę

Czajniki turystyczne i zaparzacze dostępne na e-horyzont.pl

W naszym sklepie e-horyzont.pl znajdziesz czajniki turystyczne najlepszych marek z dużym doświadczeniem na rynku turystycznych. Są to między innymi Pinguin, czy Sea To Summit. Wysokiej jakości produkty, to z pewnością udogodnienie podczas podróży i wysoki komfort odpoczynku na biwaku, czy campingu. W swojej ofercie posiadamy zarówno modele z aluminium, które charakteryzują się wytrzymałością, oraz zachowaniem ciepła proporcjonalnym do czasu nagrzewania, jak i zaparzacze silikonowe, bardzo lekkie i zajmujące niewiele miejsca po złożeniu. Niektóre modele czajników składanych dostępne są w zestawie z kubkami, dzięki czemu przy jednym zakupie zyskujesz cały komplet.

Czajnik turystyczny – ważny element kuchni polowej

Niezależnie od tego, czy planujesz wielodniową wyprawę, czy jednodniową wycieczkę, a może biwak – idealnym rozwiązaniem okazuje się czajnik turystyczny. Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób zagotujesz wodę i przyrządzisz ulubioną herbatę lub kawę. Czajnik turystyczny, dzięki temu, że posiada wyprofilowany dzióbek, jest lepiej przystosowany do przelewania wody, niż zwykły garnek. To z kolei ułatwia zalanie herbaty/kawy, a nawet przygotowanie szybkiego dania liofilizowanego. Czajniki turystyczne posiadają różne wielkości, dzięki czemu możemy dopasować go do swoich potrzeb, a w niektórych wyprawach może zastąpić nam garnek. Modele silikonowe charakteryzują się składanymi ściankami, dzięki czemu po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, dlatego okazują się bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko na camping, ale również na pieszą wyprawę z plecakiem.

Jaki czajnik turystyczny wybrać?

Wybierając czajnik turystyczny, należy przede wszystkim zastanowić się, w jakich warunkach zamierzamy gotować i dla ilu osób. Na naszej stronie znajdziesz czajniki turystyczne o różnej pojemności: niewielkie – 0,7 l, które sprawdzą się dla jednej lub dwóch osób oraz 1,5 l odpowiednie, jeśli podróżujecie większą grupą. Zabieranie ze sobą za dużego czajnika powoduje większe zużycie gazu podczas próby ogrzania większego naczynia. Zbyt mały czajnik turystyczny również okaże się niewygodny, ponieważ w większej grupie konieczne może być gotowanie wody kilka razy. Przy zakupie czajnika turystycznego nie bez znaczenia pozostaje również jego tworzywo. Czajniki aluminiowe lepiej niż silikonowe utrzymują ciepło, jednak zajmują więcej miejsca w bagażu oraz są cięższe. Silikonowe natomiast dają się złożyć do niewielkich rozmiarów, dzięki składanym ściankom.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.