Akcesoria higieniczne

Odświeżające chusteczki, listki do prania, skoncentrowane mydło do osobistego użytku, ale także do mycia naczyń, czy czyszczenia ubrań. To wszystko i wiele innych produktów znajdziecie w tej kategorii. Niezbędne akcesoria higieniczne dostępne na e-horyzont.pl to szeroki wybór od najlepszych na outdoorowym rynku marek, takich jak np. Sea To Summit, czy Lifeventure.

na stronę
na stronę

Jakie akcesoria higieniczne są potrzebne na campingu?

Zachowanie higieny w warunkach obozowych nie należy do najprostszych zadań, ale nowoczesne akcesoria dostępne w renomowanych sklepach turystycznych znacznie to ułatwiają. Po pierwsze, wybierając się na camping powinniśmy skompletować apteczkę - aby zrobić to poprawnie, warto zapoznać się z wytycznymi, jakie znaleźć można na wielu stronach dotyczących survivalu. W naszej apteczce nie może zabraknąć z pewnością środków przeciwbólowych, przeciwbiegunkowych, odkażających na rany, a także plastrów, bandaży elastycznych i spray'ów ratujących przed skutkami poparzeń (słonecznych i od ognia).

Oprócz apteczki niezbędne są oczywiście środki myjące i ręcznik. Na obóz warto zabierać kosmetyki z naturalnym składem, które najczęściej mogą być stosowane zarówno jako żel do mycia ciała, ale również szampon i płyn do twarzy. Jeśli chodzi o ręczniki, koniecznie zaopatrzmy się w szybkoschnące ręczniki z mikrofibry, które nie tylko zajmują bardzo mało miejsca, ale dodatkowo schną w kilkadziesiąt minut. Dzięki temu unikamy zawilgoconych, ciężkich i nieładnie pachnących bagaży.

Nawilżane chusteczki higieniczne, nakładki na toaletę czy żel odkażający do rąk są z pewnością przydatne, jednak nie są niezbędne - wiele osób jest sobie w stanie bez nich poradzić. Prawdą jednak jest, że nawilżane chusteczki do higieny intymnej są nieocenione w przypadku pań.

Wybierając się na biwak nie możemy zapomnieć o szczoteczce do zębów i paście - koniecznie wybierajmy takie szczoteczki, które posiadają szczelne zamknięcie chroniące włosie przed zabrudzeniami.

W sklepach z profesjonalnym sprzętem turystycznym odnajdziemy również bogaty wybór tzw. chemii turystycznej - saszetek do rozpuszczania w wodzie, płynów do płukania, prania, a także płynów impregnujących. W zależności od tego, jak daleka jest nasza wyprawa i czy będziemy prowadzić stacjonarne obozowisko, planujemy wyjazd camperem czy motocyklem - na takie okoliczności warto się przygotować. Z pewnością płyn impregnujący wielofunkcyjny - do odzieży, namiotów i obuwia - jest zawsze dobrym wyborem, który ochroni nas przed wilgocią i znacznie zwiększy komfort wyprawy.

Jak utrzymać higienę w długiej podróży?

Z pewnością długa podróż jest wyzwaniem dla higieny. Z pomocą nawilżanych chusteczek jesteśmy jednak w stanie zachować względny komfort. Wybierajmy chusteczki nasączane możliwie w największym stopniu wodą, pozbawione środków zapachowych - mogą one podrażniać i uczulać. Po drugie, wodne chusteczki świetnie sprawdzają się zarówno w odświeżaniu całego ciała, jak i twarzy. Odkażające płyny do rąk to idealna alternatywa dla mycia rąk, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody. W czasach pandemii to prawdziwy must have nie tylko w dalekiej podróży.

Do podręcznego bagażu warto spakować niewielkich rozmiarów ręcznik szybkoschnący - jeśli będziemy mieć dostęp do łazienki, chociażby na dworcu czy lotnisku, szybkie umycie się w umywalce będzie znacznie łatwiejsze.

W drogeriach z łatwością można znaleźć popularne kosmetyki w niewielkich, podręcznych opakowaniach po 100 mililitrów. Możliwe jest także zakupienie małych plastikowych buteleczek, do których możemy przelać swoje ulubione kosmetyki i zawsze je mieć przy sobie bez potrzeby dźwigania dużych ciężarów.

Letni i zimowy higieniczny niezbędnik

Zasadniczo letni i zimowy niezbędnik higieniczny się nie różni. Należy jednak mieć na względzie, że apteczka letnia koniecznie powinna zawierać kremy z wysokim filtrem UV, a zimowa - kremy z wysokim filtrem UV dodatkowo chroniące przed mrozem i wiatrem. W zimowym niezbędniku higienicznym nie może zabraknąć ogrzewaczy do rąk i stóp oraz maści rozgrzewających. Pamiętajmy, że na dalekich wyprawach lepiej sprawdzi się mydło w kostce niż żel na bazie wody - przy minusowych temperaturach ten drugi może zwyczajnie zamarznąć.

Zamiast dezodorantów w aerozolu na campingu i w trakcie dalekich wypraw bardziej sprawdzają się kosmetyki w sztyfcie lub kremie - nie tylko mają mniejsze i bezpieczniejsze opakowania, ale dodatkowo nie reagują tak bardzo na działanie temperatur, zarówno tych wysokich jak i niskich.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.