Torby na ramię

Torba na ramię to idealny dodatek do każdej stylizacji, zarówno męskiej jak i damskiej. Może być noszona na sportowo, ale także w wersji eleganckiej. Wszystko zależy od wybranego materiału i designu. W sklepie e-Horyzont znajduje się bardzo szeroki wybór toreb najlepszych marek outdoorowych, które zaskoczą Cię swoją pojemnością i funkcjonalnością.
Strona
na stronę
 1. Torba miejska - plecak NATURE BACKBAG Beige
  Sale
  Torba miejska - plecak NATURE BACKBAG Beige

  Jack Wolfskin

  Cena 229,99 zł Od 159,99 zł
 2. Torba miejska JULIE Cordovan Red
  .
  Torba miejska JULIE Cordovan Red

  Jack Wolfskin

  Od 139,99 zł
 3. Torba miejska PAM Cordovan Red
  .
  Torba miejska PAM Cordovan Red

  Jack Wolfskin

  Od 179,99 zł
 4. Torba miejska PICCADILLY Coral Red
  .
  Torba miejska PICCADILLY Coral Red

  Jack Wolfskin

  Od 279,99 zł
 5. Torba miejska WARWICK AVE Coral Red
  Sale
  Torba miejska WARWICK AVE Coral Red

  Jack Wolfskin

  Cena 189,99 zł Od 159,99 zł
 6. Torba miejska PAM North Atlantic
  .
  Torba miejska PAM North Atlantic

  Jack Wolfskin

  Ocena:
  90%
  Od 179,99 zł
 7. Torba miejska VALPARAISO BAG North Atlantic
  .
  Torba miejska VALPARAISO BAG North Atlantic

  Jack Wolfskin

  Ocena:
  95%
  Od 189,99 zł
 8. Torba miejska PICCADILLY violet quartz
  Sale
  Torba miejska PICCADILLY violet quartz

  Jack Wolfskin

  Cena 269,99 zł Od 215,99 zł
 9. Torebka na ramię Milo Akra lime green/red
  Sale
  Torebka na ramię Milo Akra lime green/red

  Milo

  Cena 69,99 zł Od 59,99 zł
 10. Torebka miejska SECRETARY Black
  .
  Torebka miejska SECRETARY Black

  Jack Wolfskin

  Od 94,99 zł
 11. Torba miejska JULIE rose dots
  Sale
  Torba miejska JULIE rose dots

  Jack Wolfskin

  Ocena:
  100%
  Cena 139,99 zł Od 111,99 zł
Strona
na stronę

Elementy jakie powinna posiadać dobra torba na ramię

Torba na ramię powinna być wykonana z trwałego materiału, który nie ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu. Po drugie, powinna mieć mocne paski, zakończone równie mocnymi sprzączkami, dzięki czemu ryzyko ich rozerwania będzie minimalne. Mówiąc o pasku należy nadmienić, że im jest on szerszy, tym lepiej, ponieważ będzie bardziej rozkładał ciężar na ramieniu, nie powodując uczucia wrzynania się. W ten sposób też nie uszkodzimy swojej odzieży.

Pamiętajmy, że dobra torba na ramię powinna mieć możliwość przenoszenia drobnych przedmiotów, takich jak słuchawki, monety, portfel. Dedykowana kieszeń na smartfona chroni to urządzenie przed porysowaniem ekranu.

Torba na ramię powinna mieć mocne zamki, które nie ulegną uszkodzeniu mimo wielokrotnego otwierania i zamykania torby. Pamiętajmy, że torba sportowa, przeznaczona głównie na treningi, powinna być dostosowana do dyscypliny sportowej, którą uprawiamy. Na rynku dostępne są torby sportowe na ramię dla tenisistów (z osobną kieszenią na rakietę), dla yoginów, osób ćwiczących na siłowni, piłkarzy itp.

Przewiewne komory siatkowe umiejscowione na zewnątrz torby mogą ułatwić suszenie się mokrych lub przepoconych rzeczy, co zapobiega gromadzeniu się przykrego zapachu wewnątrz torby i wydłuża czas jej użytkowania. Jeśli jednak nasza torba ma być silnie eksploatowana, warto zadbać o to, aby mogła być również prana - zwykłe czyszczenie ręczne może nie wystarczyć, aby zapewnić maksimum higieny, poza tym jest bardzo czasochłonne.

Torby dostępne w sklepach dzielone są na męskie, damskie, dziecięce, a także pojawiają się w tzw. wersjach unisex, odpowiednich dla każdego.

Torba na ramię - idealna na co dzień

Torba na ramię sprawdza się do przenoszenia rzeczy niezbędnych w trakcie treningu, jak i do nauki czy pracy. Wielość toreb na ramię dostępna w sklepach sportowych, z odzieżą outdoorową i z konfekcją skórzaną umożliwia dobranie torby idealnej - lub toreb idealnych.

Torba na ramię - kiedy się przydaje?

Torba na ramię przydaje się w wielu sytuacjach. Po pierwsze, to świetny sposób na przenoszenie lekkich, ale stosunkowo dużych przedmiotów potrzebnych w trakcie treningu sportowego, jak np. mata, strój, obuwie sportowe, kosmetyki i ręcznik. Po drugie, torby sportowe sprawdzają się w czasie wycieczki na plażę, na piknik, do parku. Są niezastąpione dla młodych rodziców, którzy muszą ze sobą nosić zapas pieluszek, ubranek i zabawki swojej pociechy. Torby na ramię o bardziej zwartym designie są wygodne dla studentów, uczniów i każdej osoby przemieszczającej się komunikacją miejską do pracy. Łatwo w nich zmieścić laptopa, książki, niezbędne dokumenty, a jednocześnie mieć pewność, że nie ulegną one zabrudzeniu czy uszkodzeniu w trakcie transportu.

Torba na ramię jest także dobrym bagażem dodatkowym w czasie dalszej podróży samochodem. Może stanowić uzupełnienie walizki i torby z ubraniami, który z pewnością zmieści się np. za jednym z siedzeń, a będą w niej przechowywane rzeczy podręczne, które warto mieć "na wierzchu" w czasie jazdy i postojów.

Jak nosić torbę na ramię?

Torba na ramię powinna być noszona na wysokości biodra. Zbyt nisko noszona torba na ramię obija się o kolano, zaburzając naturalny sposób chodzenia i przenosząc środek ciężkości w nieodpowiednie miejsce, co wymusza nienaturalną pozycję. 

Torba na ramię nigdy nie powinna być nadmiernie obciążona - jeśli po zapakowaniu do niej niezbędnych przedmiotów musimy wychylać się w stronę przeciwną tworząc przeciwwagę, to oznacza, że ciężar, który próbujemy przenieść nie jest dostosowany do tego rodzaju bagażu. W takim wypadku lepiej jest wybrać plecak, który nie będzie tak obciążał naszego kręgosłupa i umożliwi zachowanie fizjologicznej postawy.

Torba na ramię może być noszona na skos (tak, jak niekiedy nosi się nerki) - ten sposób preferują głównie mężczyźni, ale polecany jest także przy większych ciężarach, które mimo wszystko zdecydowaliśmy się umieścić w torbie. W ten sposób ciężar rozkładany jest na dwie połowy ciała, co może uchronić przed przekrzywianiem sylwetki.

Torba na ramię nigdy nie powinna być noszona przez dłuższy czas - ponieważ niezależnie od tego, czy znajduje się w niej duży czy mały ciężar, z czasem powoduje nadmierne obciążenie dla kręgosłupa i może sprzyjać rozwojowi wad postawy.

Warto wspomnieć, że wiele toreb sportowych na ramię jest jednocześnie torbami posiadającymi hybrydowe rozwiązania. Czyli oprócz tego, że posiadają jeden długi pasek umożliwiający noszenie torby w sposób klasyczny na ramieniu, dodatkowo na wyposażeniu mają dwa krótsze. Dzięki ich podpięciu możemy nosić taką torbę na plecach, jak plecak. W ten sposób zyskujemy komfort i nie musimy kupować dwóch osobnych rodzajów bagażu.

Jak wybrać torbę na ramię?

Torba na ramię powinna być wytrzymała, estetyczna, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i modeli, wykonanych z różnorodnych tkanin. Niektóre torby na ramię są pokryte warstwami wodoodpornymi i sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach. Torba na ramię powinna odpowiadać naszym potrzebom. Zastanawiając się nad idealnym zakupem, rozważmy:

 • do czego ma nam służyć torba
 • jakich ma być rozmiarów (najlepiej wybierać najmniejszy możliwy, aby "nie nosić powietrza")
 • ile ma mieć kieszeni i do czego mają one służyć (przenoszenia laptopa i sprzętu elektronicznego, mokrego stroju z basenu, ręcznika, kosmetyków czy książek na uczelnię)
 • z jakich materiałów ma być wykonana (skórzana, z materiałów sztucznych, z wodoodporną membraną etc.)
 • czy zależy nam na dużym zakresie zmiany długości paska na ramię
 • czy chcemy mieć pasującą do tej torby np. nerkę albo mniejszą/większą torbę.

Torba na ramię - o czym warto pamiętać?

Wybierając torbę na ramię należy przede wszystkim zastanowić się, jakie cele przed nią stawiamy. Jeśli ma to być typowo sportowa torba, służąca do przenoszenia stroju do ćwiczeń, obuwia i ewentualnie niewielkiego sprzętu sportowego jak np. klocek do yogi, łyżwy czy piłka, to powinna być pojemna, wyposażona w jedną większą kieszeń i obowiązkowo jedną mniejszą, zamykaną, wewnętrzną. Ta druga zapewni bezpieczeństwo naszych rzeczy osobistych i ułatwi przemieszczanie się bez dodatkowej torby, plecaka czy nerki.

Jeśli jednak torba na ramię ma być wielofunkcyjna i towarzyszyć nam zarówno w trakcie treningów, jak i  drodze do pracy czy na uczelnię, najważniejszy (obok wytrzymałości) będzie jej design. Zadbajmy o to, aby była najmniejszych możliwych i wygodnych dla nas rozmiarów oraz miała w miarę neutralny wzór i kolor. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że skomponuje się z każdym naszym strojem.

Pamiętajmy też, że torba na ramię jest bardzo kiepskim z punktu widzenia fizjoterapeutycznego sposobem przenoszenia ciężarów. Jeśli zatem wiemy, że będzie służyła do przenoszenia dużych ciężarów, lepiej jest wybrać plecak, który równomiernie rozkłada ciężar na oba ramiona, nie powodując zmian w sylwetce. Ewentualnie można sięgnąć po tzw. torby hybrydowe, które umożliwiają noszenie zarówno na ramieniu, jak i na plecach. Tego typu torby jednak nigdy nie zastąpią odpowiednio wyważonego plecaka.

Na koniec warto wspomnieć, że pomimo iż torba na ramię jest rozwiązaniem uniwersalnym, warto rozważyć zakup dedykowanej torby na ramię przeznaczonej jedynie na treningi i drugiej codziennej. Głównie wynika to z przyczyn higienicznych - przepocone, mokre ubrania, zabłocone buty po treningu czy ubrudzony strój gimnastyczny z pewnością pozostawią w naszej torbie ślad. Zamiast martwić się każdego dnia, czy zdążymy torbę doprowadzić do stanu użyteczności przed kolejnym dniem pracy, lepiej mieć alternatywę. Ponadto, dedykowana do celów sportowych torba na ramię może zawsze czekać spakowana w bagażniku czy w szafce, dzięki czemu wyjście na trening, gdy mamy bardzo mało czasu jest łatwe, a my nie musimy nerwowo poszukiwać odpowiednich elementów stroju i w pośpiechu przepakowywać nasz bagaż.

Torby sportowe mają miękkie lub usztywniane dno. To drugie znacznie ułatwia zorganizowanie przedmiotów we wnętrzu torby i tego typu bagaż znacznie bardziej odpowiada potrzebom osób, które muszą mieć wszystko uporządkowane. Torby miękkie są co prawda bardziej plastyczne, jednak po wrzuceniu do ich wnętrza różnych przedmiotów, nie możemy spodziewać się ładu. Bywa, że jeśli wsadzimy do nich twarde przedmioty, jak np. bidon z wodą, będzie się on nieprzyjemnie obijał o nasze biodro, co także warto wziąć pod uwagę.

Wybierając torbę dla dziecka zwróćmy uwagę, czy da się jej pasek wystarczająco mocno skrócić, aby torba nie była na wysokości kolan oraz czy ma odpowiednie rozmiary. Torby sprawdzają się raczej w przypadku młodzieży - u młodszych dzieci lepiej jest wybierać plecaki, ponieważ łatwiej je nosić i zadbać o porządek w ich wnętrzu.

Nerka czy torba na ramię - co wybrać?

Zarówno torba na ramię jak i nerka mają swoich zwolenników - bez wątpienia oba te rozwiązania są funkcjonalne i wygodne, jednak mają też swoje wady. Nerka sprawdza się w czasie spacerów, w podróży jako dodatek do większego bagażu, a także na co dzień do uprawiania sportów na zewnątrz. Jest idealna do przenoszenia niewielkich, cennych i niezbędnych przedmiotów, jak smartfon, portfel, klucze i kluczyki czy dokumenty. Ze względu na bliskość ciała i fakt, że można ją ukryć pod bluzą lub kurtką (nosząc w pasie lub na skos przez tors), stanowi zabezpieczenie przed kradzieżą. Minusem nerki jest jednak fakt, że nie jest w stanie pomieścić dużych przedmiotów, a także nie zawsze pasuje do codziennego outfitu. Trudno jednak wypakować nerkę tak, aby się maksymalnie przeciążyć, co już w przypadku torby na ramię czy plecaka jest niestety możliwe.

Torba na ramię pozwala na zabranie ze sobą znacznie większej liczby przedmiotów niż nerka, jest uniwersalna pod względem zastosowania - sprawdzi się w pracy, w szkole, na uczelni i w czasie wędrówek po mieście. Nie jest jednak wygodnym sposobem noszenia rzeczy na spacerze, a tym bardziej w czasie uprawiania sportu. Chyba, że możemy ją zostawić w szatni.

Nerka i torba na ramię to dwa różne rozwiązania, które sprawdzają się w zupełnie innych sytuacjach. Co ważne, można nosić je wspólnie, ponieważ uzupełniają swoje funkcje.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.