Stoliki turystyczne

Słoneczny poranek i śniadanie na świeżym powietrzu w przyjemnym otoczeniu zieleni lub wieczór przy grze planszowej w towarzystwie szumu liści. W jednym i drugim przypadku niezbędny okaże się stolik turystyczny, który pozwoli na komfortowy odpoczynek oraz na posiłek z bliskimi na campingu. W e-horyzont znajdziesz stoliki turystyczne najlepszych marek, cieszących się dużym doświadczeniem na rynku outdoorowym jak np. Pinguin.

na stronę
na stronę

Kiedy warto zabrać stolik turystyczny na wycieczkę?

Stolik turystyczny przydaje się w trakcie wycieczek kempingowych i biwaków. Taki mebel jest także niezastąpiony w czasie różnych wyjazdów na łono natury, a czasami może być także przydatny w trakcie większych imprez w przydomowym ogrodzie. Stół turystyczny to bardzo praktyczny mebel, który warto zabrać ze sobą na dłuższe wycieczki i kempingi. W ten sposób nie ma konieczności rezygnacji ze spożywania smacznych posiłków, picia kawy i herbaty przy stole, a także wieczornych spotkań z przysmakami oraz winem. W przypadku wyjazdu całą rodziną stolik turystyczny jest bardzo potrzebnym meblem, ponieważ umożliwia wspólne spędzanie czasu. Przydaje się nie tylko podczas śniadania, czy obiadu, ale także może posłużyć do gry w karty i szachy, a także jako tymczasowe biurko na laptopa. 

Jakie są rodzaje stolików turystycznych?

Wybierając stolik turystyczny, warto zastanowić się nad odpowiednim jego rodzajem. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę liczbę osób w trakcie wycieczki. Producenci mają w swojej ofercie zwykle zarówno stoliki dla 2, jak i dla 4 osób. Sporą popularnością cieszą się stoliki rozkładane, które można dostosować do liczby osób i zadbać o komfort wszystkich uczestników kempingu lub spotkania. Warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany stolik. Dobrym wyborem są stoliki aluminiowe, czyli wyprodukowane z wysokiej jakości materiału, które świetnie sprawdzają się w czasie trudnych warunków atmosferycznych. Z kolei stoliki plastikowe są gorszej jakości, a tym samym są znacznie mniej trwałe i bardziej podatne na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, wiatr i promieniowanie słoneczne. Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy lepiej wybrać stolik sztywny, czy też ze składanym blatem. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej estetyczne, jednak zajmuje znacznie więcej miejsca, co może mieć ogromne znaczenie w trakcie wycieczek i różnych wypraw. Z kolei stolik składany jest lżejszy, bardziej poręczny i mobilny, jednak zwykle wygląda nieco mniej estetycznie. Oczywiście nawet taki stolik można zakryć obrusem lub specjalnymi nakładkami i w ten sposób stworzyć doskonałe wrażenie na rodzinie i gościach. Warto zwrócić uwagę na sam blat stołu, który może być wykonany z takich materiałów jak plastik, płyty MDF lub tworzywa ABS. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się laminowane płyty pilśniowe (MDF), ponieważ są trwałe i świetnie się prezentują. 

Polecane stoliki turystyczne na e-horyzont.pl

W ofercie e-horyzont.pl znajdziesz składany stół kempingowy dla czterech osób. Jego blat został wykonany z laminowanych płyt pilśniowych, natomiast nóżki z aluminum. Stół ma odpowiednią wielkość do podania posiłku dla rodziny, ale także do różnych rozgrywek, na przykład gry w szachy, karty lub planszówki. Dodatkową zaletą tego stołu jest blokada nóżek po rozłożeniu, co zapewnia większe bezpieczeństwo dla użytkowników. Z kolei transport stołu został ułatwiony dzięki temu, że producent zamontował wygodny boczny uchwyt do przenoszenia. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.