Pozostały sprzęt do wspinaczki

W tej kategorii znajdziesz dodatkowe akcesoria, które mogą przydać się podczas wspinaczki. Magnezja oraz wygodne woreczki do jej przechowania – to z pewnością konieczny sprzęt podnoszący komfort podczas wspinaczki. Pętle i szczotki to akcesoria, które z pewnością zna i potrzebuje każdy wspinacz. Przed wyjściem w góry sprawdź, czy masz kompletny sprzęt wspinaczkowy.

Strona
na stronę
 1. Woreczek na magnezję Black Diamond MOJO CHALK BAG black L
  .
  Woreczek na magnezję Black Diamond MOJO CHALK BAG black L

  Black Diamond

  Cena 59,99 zł Od 49,99 zł
 2. Woreczek na magnezję MILO BRIONE patchwork
  .
  Woreczek na magnezję MILO BRIONE patchwork

  Milo

  Ocena:
  60%
  Cena 89,99 zł Od 79,99 zł
 3. Woreczek na magnezję Black Diamond MOJO REPO red
  .
  Woreczek na magnezję Black Diamond MOJO REPO red

  Black Diamond

  Cena 86,00 zł Od 73,99 zł
Strona
na stronę

Akcesoria do wspinaczki w sklepie e-horyzont.pl

Skompletowanie profesjonalnego zestawu sprzętu do wspinaczki wymaga czasu i odpowiedniej wiedzy. Na rynku znajdziemy szeroki wybór akcesoriów wspinaczkowych, różniących się jakością, ceną i wykonaniem. Warto także pamiętać, że sprzęt alpinistyczny ma podnieść nasz komfort i bezpieczeństwo, dlatego powinien być dostosowany do poziomu posiadanych umiejętności. W naszym sklepie oferujemy produkty znanych producentów, takich jak Black Diamond, Milo, czy Beal.

Niezbędne akcesoria podczas wspinaczki

Sprzęt wspinaczkowy powinien zawierać wytrzymałą pętlę oraz karabińczyki wspinaczkowe. Ponadto niezbędna okazuje się magnezja, która zapewni maksymalną przyczepność bez względu na wilgotność i temperaturę powietrza. Do wyboru w płynie, proszku, bloku albo w materiałowej kulce. Warto zdecydować się także na profesjonalny woreczek na magnezję, wykonany z odpornego na ścieranie poliuretanu. Dodatkowo możemy się zaopatrzyć w wygodną szczoteczkę do czyszczenia chwytów w skale i na ścianie oraz plastry ochronne. Pod wpływem tlenu następuje naturalna reakcja, w wyniku której powstaje długotrwałe ciepło. Ważnym elementem zestawu sprzętu alpinistycznego powinna być także praktyczna i wytrzymała torba na linę, która wyposażona jest w płachtę do składania i suszenia liny oraz pozostałego szpeju.

Magnezja – nieodzowny element wspinaczki

Magnezja znana jest nie tylko przez wspinaczy. Popularna jest również w innych dziedzinach sportowych, takich jak rzut kulą, skok o tyczce, czy podnoszenie ciężarów. Nazywana przez wielu „białą odwagą”, ponieważ nie tylko pozwala na pewny i bezpieczny chwyt, ale również moment jej nabierania na ręce wykorzystywany jest do wzięcia dłuższego oddechu i przeanalizowania kolejnego kroku. Ta magiczna substancja niweluje potliwość rąk, co sprawia, że podczas wspinaczki jesteśmy w stanie złapać się miejsc niedostępnych bez jej pomocy. Na e-horyzont znajdziesz magnezję w różnych formach. W płynie jest wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza z dozownikiem w kulce. Natomiast ta w proszku, pozostaje ulubionym wyborem wspinaczy górskich.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.