BIEGANIE

Bieganie to sport, który daje poczucie wolności i pozwala zadbać nie tylko o fizyczną kondycję, ale także o spokój ducha. Dostarcza endorfin, poprawiając samopoczucie, a uprawiany w odpowiedni sposób, pozytywnie wpływa na organizm. Aby w pełni cieszyć się tymi korzyściami, należy zaopatrzyć się w sprzęt, który nie tylko będzie wspomagać nas w trakcie biegu, ale również zadba o nasze zdrowie.

Strona
na stronę
 1. Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm dark patina
  .
  Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm dark patina

  Black Diamond

  Cena 359,99 zł Od 299,99 zł
 2. Czapka Buff Merino Lightweight solid black
  .
  Czapka Buff Merino Lightweight solid black

  Buff

  Cena 109,99 zł Od 98,99 zł
Strona
na stronę

Wybór produktów biegowych e-horyzont.pl

Oferta sklepu e-horyzont.pl zawiera wyposażenie niezbędne do biegu w terenie. Dlatego znajdziesz tu odzież odpowiednią na każdą porę roku oraz buty do biegania męskie i damskie. W ofercie posiadamy również sprzęt do biegania od najlepszych na rynku marek. Akcesoria wspierające Cię podczas wysiłku to nie tylko dobrze dobrany plecak biegowy, ale również latarka czołowa, kije do biegania, czy raczki. Decydując się na trening w terenie, zwłaszcza górskim szlakiem, warto zaopatrzyć się w sprzęt od sprawdzonych producentów. W e-horyzont.pl znajdziesz produkty takich marek jak: Jack Wolfskin, Odlo, The Nort Face, czy Black Diamond.

Odzież i akcesoria do biegania

Przy wyborze odzieży do biegania oraz akcesoriów biegowych warto zastanowić się, w jakim terenie i w jaką pogodę zamierzamy trenować. Nie wszystko jednak da się przewidzieć, dlatego niektóre elementy wyposażenia uznawane są na niezbędne bez względu na typ treningu. Oprócz podstawowego stroju, na który składają się: dobrze dopasowane buty, oddychająca koszulka, wygodne spodnie/spodenki, wyprofilowane skarpety oraz opcjonalnie okrycie wierzchnie, ważne jest również nawodnienie. Dlatego w sklepie e-horyzont.pl znajdziesz plecaki, kamizelki oraz pasy z miejscem na zamocowanie bidonu, co pozwoli na wygodne picie bez zwalniania tempa. By jednak w pełni cieszyć się bezpiecznym treningiem, warto również zaopatrzyć się w latarkę czołową, która zwiększy Twoją widoczność oraz kije do biegania poprawiające wydajność.

Niezbędne akcesoria do biegania podczas treningu w terenie

Wybierając się na bieg w ternie, zwłaszcza po górach, gdzie pogoda jest zmienna, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. Jednym z jego podstawowych elementów są z pewnością buty do biegania. Bez dobrze dopasowanych i przystosowanych do danego terenu, nie powinniśmy zaczynać biegu. Komfort treningu zwiększa również wysokiej jakości odzież, przystosowana do panujących warunków pogodowych, oraz inne akcesoria. Odzież oraz sprzęt przekładają się nie tylko na wygodę, ale także na zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego zawsze należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu.  

Odpowiednio dobrane buty do biegania

Obuwie wpływa nie tylko na nasz komfort, ale także na nasze zdrowie. Dobrze dobrane będą dla nas wsparciem podczas wysiłku oraz zapewniać będą odpowiednią amortyzację, co przekłada się na kondycję naszych stawów. Wybierając obuwie biegowe, należy zwrócić uwagę na teren, w jakim będziemy je użytkować, porę roku oraz indywidualne preferencje. Na stronie e-horyzont.pl znajdziesz obuwie biegowe takich marek jak Hoka OneOne, czy Inov-8.

Odzież do biegania dopasowana do pogody

Inną istotną kwestią jest odzież. Bardzo dobrze, jeśli wybrane koszulka i spodnie wykonane są z oddychającego materiału oraz posiadają strefy wentylacyjne. Planując bieg w chłodną porę roku, wieczorem lub w pochmurny dzień, pamiętać należy o bluzie lub kurtce do biegania. Ten element garderoby dobrać trzeba w zależności od panujących warunków pogodowych oraz indywidualnych potrzeb. W kategorii z odzieżą do biegania znajdziesz produktu wiodących na rynku producentów, takich jak Jack Wolfskin, Brubeck, Buff, Odlo, Icebreaker i wiele innych.

Akcesoria biegowe – czym są?

Ponadto kluczową rolę podczas biegu w terenie odrywają także akcesoria biegowe, które znacznie ułatwią nam trening zarówno latem, jak i zimą. Od kijów do biegania, poprzez latarki czołowe, po raczki, czy stuptuty. Inne akcesoria biegowe będą niezbędne latem, inne zima, jednak niezależnie od pory roku, czy pogody, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie. Dlatego na e-horyzont.pl znajdziesz bidony i softflaski w zróżnicowanej pojemności i kształcie, by każdy nawet najbardziej wymagający użytkownik mógł znaleźć odpowiedni model dla siebie. Wszystkie bidony pochodzą od sprawdzonych marek, wiodących na rynku – takich jak Pinguin, Source, LifeStraw.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.