Torby na liny

Dla miłośników wspinaczki przygotowaliśmy torby na liny, które ułatwiają przechowywanie. Zapewniają łatwy transport sprzętu pod skałę lub na ściankę. Nie plączą lin, dzięki łatwemu umieszczeniu ich na płachcie. Co za tym idzie – ich klarowanie nie jest już problemem! W sklepie e-horyzont znajdziesz produkty marek doświadczonych na rynku – takich jak Black Diamond, czy Beal.

na stronę
na stronę

Torby na liny najlepszych marek

Niezwykle przydatnym sprzętem, cenionym przez wspinaczy jest torba na linę. Pozwala na łatwy transport bez konieczności klarowania liny, czyli czasochłonnego zwijania jej w określony kształt. W sklepie e-horyzont.pl znajdziesz produkty doświadczonych na rynku marek – między innymi Black Diamond, czy Beal. Niektóre modele, możesz nosić również jako plecak, co sprawdzi się zwłaszcza podczas stromych podejść. Dodatkowo torby na liny wykonane są z wytrzymałych materiałów, które wytrzymują duże obciążenie i zwijanie. Odpowiednie przechowywanie liny to nie tylko czysty i zadbany sprzęt, ale również bezpieczeństwo, które jest nie zwykle ważne podczas wspinaczki.

Jak wybrać torbę na linę?

Odpowiednia torba na linę powinna być dobrana odpowiednio do naszych potrzeb. Jej wielkość uzależniona jest w dużej mierze od typu aktywności, który preferujemy. Bardziej pojemna torba na długą i grubą linę, to dobry pomysł, jeżeli wybieramy się na ściankę wspinaczkową lub jeśli dostęp do skał na świeżym powietrzu nie jest utrudniony. Taka torba dodatkowo pomieści również dodatkowe wyposażenie – takie jak: buty, uprząż, karabinki, czy kask. Również często wybieranym rozwiązaniem jest torba jedynie do przechowywania liny oraz dodatkowo mały plecak na inne akcesoria. Torby na liny dodatkowo często wyposażone są nie tylko w pętle do mocowania, ale również w dodatkowe szpejarki pozwalające na wygodne przechowanie karabinków lub ekspresów.

Czy torba na linę jest niezbędna?

Tego rodzaju torba zyskuje na popularności dzięki swojej wielofunkcyjności. Sprawdza się idealnie do transportu samej liny oraz innego drobnego szpeju, pod same skałki lub na salę treningową. Dzięki płachcie, na którą po prostu kładzie się linę, nie trzeba jej zwijać, co jest znacznym udogodnieniem, ponieważ oszczędza i czas i nerwy – zwłaszcza po wyczerpującej aktywności. Większa torba pomieści dodatkowo inne potrzebny do wspinaczki wyposażenie, dlatego może być wożona w bagażniku samochodu np. do pracy, co znacznie ułatwia organizację popołudniowych aktywności. Tego rodzaju torba to nie tylko łatwe przemieszczanie się, ale również odpowiednia pielęgnacja liny, ponieważ dba nią, chroniąc przed brudem w postaci pyłu, piasku czy osadu z magnezji. Ta kombinacja cech sprawia, że torba na linę jest niezbędnym wyposażeniem każdego miłośnika wspinaczki.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.