Kaski wspinaczkowe

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo z e-horyzont.pl. Wybierając się w góry, pamiętaj o kasku wspinaczkowym, który zabezpiecza głowę przed urazami. Produkty dostępne w naszym sklepie zostały wykonane z solidnych materiałów zapewniających skuteczną ochronę, ale także komfort podczas użytkowania. Część z nich sprawdzi się również w trakcie zimowych szaleństw na stoku czy podczas alpinizmu. Szeroka oferta kasków wspinaczkowych najlepszych marek pozwoli każdemu na wybór tego odpowiedniego.

na stronę
 1. Kask wspinaczkowy Beal MERCURY black
  .
  Kask wspinaczkowy Beal MERCURY black

  Beal

  Cena 219,99 zł Od 199,99 zł
 2. Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME orange
  Sale
  Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME orange

  Black Diamond

  Cena 259,99 zł Od 219,99 zł
 3. Kask wspinaczkowy Black Diamond VECTOR alloy/octane
  Sale
  Kask wspinaczkowy Black Diamond VECTOR alloy/octane

  Black Diamond

  Cena 399,00 zł Od 279,99 zł
 4. Wyczynowy kask wspinaczkowy Stubai NIMBUS red
  Sale
  Wyczynowy kask wspinaczkowy Stubai NIMBUS red

  Stubai

  Cena 369,90 zł Od 329,99 zł
 5. Sportowy kask wspinaczkowy Stubai NIMBUS white
  Sale
  Sportowy kask wspinaczkowy Stubai NIMBUS white

  Stubai

  Cena 369,90 zł Od 329,99 zł
 6. Lekki kask wspinaczkowy Stubai FUSE LIGHT II red
  Sale
  Lekki kask wspinaczkowy Stubai FUSE LIGHT II red

  Stubai

  Cena 249,90 zł Od 219,99 zł
 7. Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME slate
  Sale
  Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME slate

  Black Diamond

  Cena 259,99 zł Od 219,99 zł
 8. Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME WOMEN'S caspian
  Sale
  Kask wspinaczkowy Black Diamond HALF DOME WOMEN'S caspian

  Black Diamond

  Cena 259,99 zł Od 219,99 zł
na stronę

Kask – konieczny element wyposażenia wspinacza

Kask wspinaczkowy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego wspinacza. Chroni przed uderzeniem, urazem i zamortyzuje naszą głowę podczas ewentualnego wypadku. Powinny go obowiązkowo nosić nie tylko dzieci, ale i dorośli. Bez względu na poziom posiadanych przez nas umiejętności, musimy zaopatrzyć się w profesjonalny kask wspinaczkowy i mieć go zawsze w swoim wyposażeniu. W naszym sklepie znaleźć można kaski wspinaczkowe dla dorosłych i kaski wspinaczkowe dla dzieci. Renomowani producenci to najwyższa jakość i estetyczne wykonanie sprzętu.

Kaski wspinaczkowe w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Lekkie i wygodne, a równocześnie w pełni bezpieczne kaski w ofercie e-horyzont.pl, to produkty od doświadczonych marek takich jak Black Diamond, Stubai, czy Beal. Wyróżniają się wysoką jakością materiałów i odpornością na ewentualne uszkodzenia. Niektóre modele posiadają hybrydową konstrukcję – poliwęglanową powłokę wypełnianą pianką EPS. Modele kasków wspinaczkowych oferowane przez nas mają otwory wentylacyjne, które zapewnią komfort przez cały czas ich noszenia, nawet przy wysokich temperaturach i dużej wilgotności. Wyposażone są w precyzyjny i szybki w obsłudze system zapinania i regulacji, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do obwodu głowy. Przy tym są niebywale wygodne i nie wywołują uczucia dyskomfortu nawet po długim czasie noszenia. Dodatkowo umożliwiają zamocowanie czołówki. Wszystkie kaski wspinaczkowe spełniają niezbędne normy i mają certyfikat CE.

Jak wybrać odpowiedni kask wspinaczkowy?

Odpowiednio dobrany kask wpływa nie tylko na wygodę i komfort użytkowania, ale również na  bezpieczeństwo podczas uprawiania wspinaczki. Wybór tego typu sprzętu powinien zależeć od kilku kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście wielkość, czyli rozmiar. Tego typu sprzęt powinien być dopasowany do kształtu głowy. Nie może być zatem luźny ani powodować zbędnego ucisku. Jeżeli wybieramy kask z myślą, nie tylko o letnich, ale też zimowych wspinaczkach, to powinniśmy wziąć pod uwagę, by pasował również na czapkę lub kominiarkę. Częstym udogodnieniem w kaskach wspinaczkowych są otwory wentylacyjne, których rozmieszczenie oraz kształt sprawiają, że kask w dalszym ciągu pozostaje bezpieczny. Odpowiednio dobrany powinien zasłaniać jednocześnie potylicę i czoło. Nie może jednak opadać na twarz, by nie ograniczał widoczności.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.