Kaski wspinaczkowe

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo z e-horyzont.pl. Wybierając się w góry, pamiętaj o kasku wspinaczkowym, który zabezpiecza głowę przed urazami. Produkty dostępne w naszym sklepie zostały wykonane z solidnych materiałów zapewniających skuteczną ochronę, ale także komfort podczas użytkowania. Część z nich sprawdzi się również w trakcie zimowych szaleństw na stoku czy podczas alpinizmu. Szeroka oferta kasków wspinaczkowych najlepszych marek pozwoli każdemu na wybór tego odpowiedniego.

na stronę
na stronę

Kask wpinaczkowy – konieczny element wyposażenia wspinacza

Kask wspinaczkowy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego wspinacza. Chroni przed uderzeniem, urazem i zamortyzuje naszą głowę podczas ewentualnego wypadku. Powinny go obowiązkowo nosić nie tylko dzieci, ale i dorośli. Bez względu na poziom posiadanych przez nas umiejętności, musimy zaopatrzyć się w profesjonalny kask wspinaczkowy i mieć go zawsze w swoim wyposażeniu. W naszym sklepie znaleźć można kaski wspinaczkowe dla dorosłych i kaski wspinaczkowe dla dzieci. Renomowani producenci to najwyższa jakość i estetyczne wykonanie sprzętu.

Kaski wspinaczkowe w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Kaski wspinaczkowe od najlepszych marek

Lekkie i wygodne, a równocześnie w pełni bezpieczne kaski w ofercie e-horyzont.pl, to produkty od doświadczonych marek takich jak Black Diamond, Stubai, czy Beal. Wyróżniają się wysoką jakością materiałów i odpornością na ewentualne uszkodzenia. Niektóre modele posiadają hybrydową konstrukcję – poliwęglanową powłokę wypełnianą pianką EPS.

Komfort i ochrona – kask wspinaczkowy

Modele kasków wspinaczkowych oferowane przez nas mają otwory wentylacyjne, które zapewnią komfort przez cały czas ich noszenia, nawet przy wysokich temperaturach i dużej wilgotności. Wyposażone są w precyzyjny i szybki w obsłudze system zapinania i regulacji, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do obwodu głowy. Przy tym są niebywale wygodne i nie wywołują uczucia dyskomfortu nawet po długim czasie noszenia. Dodatkowo umożliwiają zamocowanie czołówki. Wszystkie kaski wspinaczkowe spełniają niezbędne normy i mają certyfikat CE.

Jak wybrać odpowiedni kask wspinaczkowy?

Odpowiednio dobrany kask wpływa nie tylko na wygodę i komfort użytkowania, ale również na  bezpieczeństwo podczas uprawiania wspinaczki. Wybór tego typu sprzętu powinien zależeć od kilku kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście wielkość, czyli rozmiar.

Dopasowanie kasku wspinaczkowego

Tego typu sprzęt powinien być dopasowany do kształtu głowy. Nie może być zatem luźny ani powodować zbędnego ucisku. Jeżeli wybieramy kask z myślą, nie tylko o letnich, ale też zimowych wspinaczkach, to powinniśmy wziąć pod uwagę, by pasował również na czapkę lub kominiarkę. Częstym udogodnieniem w kaskach wspinaczkowych są otwory wentylacyjne, których rozmieszczenie oraz kształt sprawiają, że kask w dalszym ciągu pozostaje bezpieczny. Odpowiednio dobrany powinien zasłaniać jednocześnie potylicę i czoło. Nie może jednak opadać na twarz, by nie ograniczał widoczności.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.