Paszportówki

Paszportówka to wygodny i praktyczny dodatek, który przydaje się nie tylko w trakcie dalekich wędrówek i podróży, ale także na co dzień. W paszportówce w łatwy i bezpieczny sposób można przechowywać karty zbliżeniowe, pieniądze, smartfona, paszport czy wszystkie ważne dokumenty. Ze względu na swoją budowę, trzyma się ją blisko ciała - np. pod ubraniem. W ten sposób ryzyko zgubienia dokumentów czy stania się ofiarą kradzieży jest minimalne.
na stronę
na stronę

Paszportówka - wymiary jakie powinna posiadać

Praktyczna paszportówka to taka, w której zmieścimy wszystkie przedmioty, na jakich nam zależy. Jeśli chcemy w niej nosić tylko pieniądze, wystarczy niewielka. Jeśli jednak chcemy w niej pomieścić także paszport czy smartfona, to powinna być większa. Pamiętajmy, że jeśli planujemy zakup paszportówki na wędrówki do innych krajów, trzeba mieć na uwadze, że pieniądze bywają różnych rozmiarów i zdarzają się naprawdę bardzo duże banknoty.

Do noszenia innych przedmiotów niż dokumenty czy smartfon bardziej praktyczne są niewielkie torby jak nerki czy saszetki turystyczne. Pamiętajmy, że głównym zadaniem paszportówki jest chronienie tego, co najcenniejsze w podróży.

Cechy dobrej paszportówki

Dobra paszportówka powinna mieć jedną ściankę wykonaną z mocnej, ale przewiewnej siateczki. Dzięki temu zapewni to odpowiednią wentylację i nasza paszportówka nie będzie "przyklejać się" do ciała. Warto sprawdzić przed zakupem, czy paszportówka jest lekka i posiada funkcjonalne dla nas kieszenie. Niektóre paszportówki zawierają zabezpieczenie RFID i takie polecane są wszystkim tym, którzy obawiają się kradzieży.

Upewnijmy się, że paszportówka ma mocno przytwierdzony pasek, którego zerwanie nie jest możliwe poprzez pociągnięcie i szarpnięcie. Dobrze, aby paszportówka była odporna na wilgoć i miała porządne, laminowane zamki błyskawiczne, a nie guziki czy kapsle.

Paszportówka - jak wybrać?

Paszportówka powinna być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Zastanówmy się, w jakich warunkach będziemy z niej korzystać, co planujemy w niej nosić oraz czy ma to być paszportówka na dalekie podróże czy raczej powinna być bardziej elegancka i posłużyć w mieście.

Paszportówki dostępne są w wielu wymiarach, kształtach i kolorach - możemy je zakupić w profesjonalnych sklepach turystycznych, ale także wielu butikach oferujących torebki, portfele i walizki.

Jakie cechy powinna posiadać paszportówka?

Paszportówka powinna zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo i być wygodna. Nosząc ją, nie powinniśmy mieć poczucia, że nas coś uwiera czy przeszkadza nam w poruszaniu się. Dodatkowo najlepsza paszportówka chroni zawartość przed wilgocią, jest wytrzymała i może być użytkowana przez długie lata. Niektórym osobom zależy na tym, aby paszportówkę dało się wyprać - w przypadku skórzanych saszetek nie jest to możliwe, ale już te z tworzyw sztucznych jak najbardziej się do tego nadają. Alternatywą dla paszportówki noszonej pod koszulką na szyi są nerki noszone w pasie lub na skos przez klatkę piersiową - nie wszyscy jednak czują się wygodnie z tym akcesorium.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.