Prysznice turystyczne

Prysznic turystyczny to wygodny i czasem jedyny sposób na kąpiel w podróży. Pozwala zachować higienę podczas długich wypraw oraz na biwaku. Równie dobrze sprawdza się na plaży. Materiał wysokiej jakości zapewnia szczelność oraz szybkie nagrzanie wody, to temperatury umożliwiającej komfortowy prysznic. W e-horyzont.pl znajdziesz prysznice turystyczne takich marek jak np. Sea To Summit.

na stronę
  1. Prysznic turystyczny POCKET SHOWER 10 Lit.
    Sale
    Prysznic turystyczny POCKET SHOWER 10 Lit.

    Sea To Summit

    Cena 114,90 zł Od 102,99 zł
na stronę

Kiedy przydają się prysznice turystyczne?

Prysznic turystyczny sprawdza się zwłaszcza w podróży, kiedy wyznaczone miejsce postoju nie przewiduje wyposażonej łazienki. Również podczas leśnych biwaków, długiej pieszej wyprawy oraz na campingu. Prysznic turystyczny to wodoszczelny worek z niewielkim kranem, który napełniony wodą i zawieszony na odpowiedniej wysokości pomaga zachować odpowiednią higienę niemal w każdych warunkach.

Wielofunkcyjność pryszniców turystycznych

Jednak to nie koniec jego zastosowań. Ze względu za swoją konstrukcję, posłuży także w trakcie drogi. W plecaku turystycznym może pełnić również funkcję wodoszczelnego worka i chronić cenne przedmioty przed przemoknięciem. Dlatego bardzo dobrze sprawdza się podczas pieszej podróży w zmiennych warunkach pogodowych, kiedy niespodziewanie może zaskoczyć deszcz np. w górach. Swoja zastosowanie znajdzie również na spływie kajakowym, gdzie ochroni, chociażby zapasowy komplet odzieży przed przemoczeniem.

Jak działa prysznic turystyczny?

Kwestią oczywistą i najważniejszą jest to, że prysznic turystyczny pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny w podróży. Prysznic turystyczny solarny to wodoszczelny worek z niewielkim kranem, który pomaga zachować odpowiednią higienę niemal w każdych warunkach. Jest wygodny w obsłudze: wystarczy napełnić go wodą, powiesić na wybranej wysokości i odkręcić kranik. Wykonane są z wytrzymałego i wodoszczelnego materiału, najczęściej w kolorze czarnym. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ponieważ dzięki temu woda wewnątrz szybciej się nagrzewa, a co za tym idzie – pozostawiając napełniony prysznic turystyczny w nasłonecznionym miejscu rano, już koło południa możemy cieszyć się ciepłą wodą.

Jakie są rodzaje pryszniców turystycznych?

Solarny prysznic turystyczny

Solarny prysznic turystyczny (lub prysznic grawitacyjny) to najbardziej popularny rodzaj dostępny na rynku. Cieszy się dużą sympatią wśród miłośników podróży i biwakowania. Wyróżnia go wygoda i niska waga. Można użyć go w prawie każdych warunkach – prysznic turystyczny wypełniony wodą wystarczy powiesić na odpowiedniej wysokości. Pod wpływem promieni słonecznych woda wewnątrz szybko się nagrzewa, dzięki czemu po paru godzinach możemy cieszyć się ciepłym prysznicem. Co ważne, turystyczny prysznic solarny ma wiele zastosowań. Nie tylko pozwoli zadbać o higienę w podróży, ale także może posłużyć jako wodoszczelny worek, który ochroni kompletu ubrać lub cennych akcesoriów przed przemoczeniem np. w trakcie deszczu.

Inne rodzaje pryszniców turystycznych

Na rynku dostępne są również inne rodzaje pryszniców turystycznych, które sprawdzą się na biwaku, czy campingu, jednak ze względu na swoją wagę i wymiary nie są odpowiednim rozwiązaniem na pieszą wyprawę z plecakiem. Prysznic turystyczny ciśnieniowy to pojemnik napełniany wodą wyposażony w ręczną lub nożną pompkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu naczynie z wodą może stać również na ziemi. Innym rodzajem prysznica turystycznego jest model elektryczny. Ten w odróżnieniu od pozostałych, wymaga podłączenia do prądu – najczęściej gniazdo zapalniczki samochodowej. W tym przypadku pompka działa automatycznie, wytwarzając duże ciśnienie.

Prysznic turystyczny – zalety w podróży

Jednak to nie koniec jego zalet. Ze względu na materiał oraz kolor – czarny, prysznic turystyczny szybko się nagrzewa. Dlatego napełniając go nad ranem i pozostawiając na działanie promieni słonecznych, już w południe można cieszyć się ciepłym i przyjemnym prysznicem. Sam w sobie pozostaje lekki i zajmuje niewiele miejsca w bagażu, dlatego sprawdzi się zwłaszcza podczas pieszych wycieczek. To jednak nie wszystko. Prysznic turystyczny, by spełniał swoje zadanie, musi być wodoszczelny, dlatego w podróży również może podłużyć jako worek chroniący cenne drobiazgi przed wodą.

Prysznice turystyczne w ofercie sklepu e-horyzont.pl

Podczas podróży oraz na campingu, kiedy dostęp do bieżącej wody jest utrudniony, niezbędny okazuje się prysznic turystyczny, który znacznie ułatwi zachowanie higieny podczas wyprawy. Prysznic turystyczny to nic innego jak wodoszczelny worek z niewielkim kranikiem, który po uzupełnieniu wodą, wiesza się na wybranej wysokości. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie odpowiedniej higieny nawet podczas wielodniowej wyprawy lub na campingu. Dlatego na e-horyzont znajdziesz wybór pryszniców turystycznych, które zabierzesz ze sobą w każdą podróż. Produkty takich marek jak np. Sea To Summit cieszą się dużą popularnością wśród miłośników outdooru.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.