Buty wspinaczkowe damskie

Jesteś miłośniczką wspinaczki górskiej? A może trenujesz na ściankach wspinaczkowych? W e-horyzont.pl mamy coś dla Ciebie! Wyjątkowe, wygodne i profesjonalne buty wspinaczkowe damskie. Wysoka jakość użytych materiałów oraz staranne wykonanie zapewnią Ci maksymalny komfort oraz precyzję stawianych kroków. U nas znajdziesz damskie buty wspinaczkowe najlepszych marek, takich jak La Sportiva, czy Saltic.

na stronę
 1. Buty wspinaczkowe La Sportiva COBRA blue
  Buty wspinaczkowe La Sportiva COBRA blue

  La Sportiva

  Cena 409,99 zł Od 369,99 zł
 2. Buty wspinaczkowe La Sportiva TARANTULA WOMAN coral
  .
  Buty wspinaczkowe La Sportiva TARANTULA WOMAN coral

  La Sportiva

  Cena 359,99 zł Od 299,99 zł
 3. Buty wspinaczkowe La Sportiva TARANTULA black/poppy
  Sale
  Buty wspinaczkowe La Sportiva TARANTULA black/poppy

  La Sportiva

  Cena 349,99 zł Od 279,99 zł
 4. Buty wspinaczkowe La Sportiva MIURA VS yellow/black
  Sale
  Buty wspinaczkowe La Sportiva MIURA VS yellow/black

  La Sportiva

  Cena 599,90 zł Od 429,99 zł
 5. Buty wspinaczkowe Saltic AVAX
  Sale
  Buty wspinaczkowe Saltic AVAX

  Saltic

  Cena 339,99 zł Od 236,99 zł
 6. Buty wspinaczkowe La Sportiva COBRA orange
  Sale
  Buty wspinaczkowe La Sportiva COBRA orange

  La Sportiva

  Cena 399,90 zł Od 319,00 zł
 7. Buty wspinaczkowe La Sportiva TARANTULA WOMAN turquoise
  Sale
  Buty wspinaczkowe La Sportiva TARANTULA WOMAN turquoise

  La Sportiva

  Cena 349,90 zł Od 264,10 zł
 8. Buty wspinaczkowe Saltic ARROW
  Sale
  Buty wspinaczkowe Saltic ARROW

  Saltic

  Cena 339,99 zł Od 236,99 zł
 9. Buty wspinaczkowe Saltic Q-STEP
  Sale
  Buty wspinaczkowe Saltic Q-STEP

  Saltic

  Cena 379,99 zł Od 264,99 zł
 10. Buty wspinaczkowe Saltic TANAKA
  Sale
  Buty wspinaczkowe Saltic TANAKA

  Saltic

  Cena 329,99 zł Od 229,99 zł
 11. Buty wspinaczkowe Saltic VAMPIR
  Sale
  Buty wspinaczkowe Saltic VAMPIR

  Saltic

  Cena 339,99 zł Od 236,99 zł
na stronę

Buty wspinaczkowe damskie – nieodzowny element wyposażenia

Buty wspinaczkowe to nie tylko niezbędny, ale i najważniejszy element wyposażenia każdego wspinacza. Odpowiednie wykonanie butów do wspinaczki i ich dopasowanie do stopy sprawiają, że jesteśmy w stanie utrzymać ciężar swojego ciała na każdym stopniu. Mowa oczywiście o dobrze dopasowanych butach wspinaczkowych dla kobiet. Przy ich wyborze szczególną uwagę należy zwrócić na nasz poziom zaawansowania oraz na preferowany typ wspinaczki. Nie bez znaczenia pozostaje rodzaj mocowania obuwia na stopie: sznurowanie, rzepy, wsuwane. Natomiast wybierając rozmiar, pamiętajmy, że odpowiednie damskie buty wspinaczkowe, powinny być jak najbardziej dopasowane do stopy, jednak bez odczuwalnego dyskomfortu.

Buty wspinaczkowe damskie w ofercie sklepu e-horyzont.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz buty wspinaczkowe dla początkujących oraz zaawansowanych miłośniczek wspinaczki. Posiadamy profesjonalne buty do wspinaczki wysokogórskiej, jak również wiele modeli butów wspinaczkowych, które sprawdzą się idealnie na ściankach. W naszym sklepie znajdują się damskie buty do wspinaczki o różnych stopniach asymetrii i typach wiązania, co pozwala idealnie dopasować obuwie do indywidualnych potrzeb wspinacza. Oferujemy obuwie wspinaczkowe wiodących marek na rynku: Saltic, La Sportiva, które zapewniają nie tylko wygodę, ale przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo podczas aktywności. Buty do wspinaczki charakteryzują się bardzo wytrzymałym materiałem, który nie zawiedzie nas nawet w najtrudniejszych warunkach i na najbardziej stromym terenie. Solidne wykonanie zapewnia niezawodność i doskonałe czucie nawet najdrobniejszych krawędzi.

Jak dobrać odpowiednie damskie buty do wspinaczki?

Buty wspinaczkowe damskie dzieli się przede wszystkim ze względu na poziom zaawansowania użytkownika. Buty dla początkujących charakteryzują się bowiem mniejszą asymetrią, to znaczy, że wygięcie linii palce-pieta w tym przypadku jest znikome. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne ułożenie stopy i „wyczucie” skały podczas pierwszych treningów. Tego typu buty wspinaczkowe są proste w konstrukcji pozbawione zbędnych na tym etapie udogodnień. Dodatkowo wyposażone we wzmocnienie w postaci gumowego otoku, które przedłuża żywotność buta oraz zapobiega urazom i obtarciom. Natomiast buty dla zaawansowanych miłośników tej aktywności posiadają widoczną już asymetrię, która wymusza na użytkowniku stałe ułożenie stopy. W takich modelach znajduje się wiele udogodnień odpowiednich dla danego typu wspinaczki np. grubość podeszwy, wzmocnienia danych partii stopy oraz wyraźna pięta. Nie bez znaczenia pozostaje również system wiązania: sznurowanie, rzepy lub wsuwane. Dwa pierwsze pozwalają na optymalne utrzymanie i stabilizację, natomiast ostanie najczęściej wybierane są na wspinaczkę przy ściance, ze względu na ich szybkie i sprawne wkładanie.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.